„Закарпаттю чисте довкілля” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** 22 квітня - 02 травня 2024 року - проведення Всеукраїнської декади екологічної освіти (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


„Закарпаттю чисте довкілля”

«Міста – велике творіння розуму і рук

людських. Їм належить вирішальна роль

в територіальній організації суспільства.

Вони служать дзеркалом своїх країн і районів”.

Турбота про чистоту річок, скверів, вулиць повинна хвилювати кожного мешканця міста, починаючи з дитячого садка, тому що це не данина сьогоденню, а думка про майбутнє.

Стало доброю традицією, що у цей день до заходів із благоустрою долучаються всі громадяни України. Прибирання проводять у скверах, на прибудинкових територіях, в приміщеннях. Кожен свідомо вважає за необхідне прибрати сміття, посадити квіти тощо. Напевно, кожна людина прагне жити у чистому і гарному місті, де можна прекрасно провести вільний час, приємно відпочити, спокійно прогулятися його вулицями.

14 квітня колектив ЗОЕНЦ взяли участь в акції „Закарпаттю – чисте довкілля”. “Озброївшись” пакетами для сміття, граблями, мітлами й лопатами, був проведений благоустрій території, а саме: впорядкували газони, обрізали дерева і кущі в дендрокуточку, обкопали і розпушили ґрунт у квітниках, прибрали від опалого листя, гілок, сміття. В навчально-декоративну водойму випустили кольорових рибок. На завершення із пташника випустили канюка, якого підлікували протягом зими.

Отже, поки ми не тримаємо в чистоті свої вулиці, то і не тримаємо в чистоті і свої домівки. А коли не тримаємо в чистоті домівки, то і рідний край оминає чистота. Якщо протидіяти глобальним змінам у навколишньому середовищі нам не під силу, то повернути місту його привабливе обличчя, а собі – затишок і спокій у своїй домівці, повинен намагатися кожен. І, можливо, тоді піде життя на краще, і воно дійсно так буде, тільки – но ми згуртуємося і налагодимо ці проблеми шляхом спільних зусиль і прагнень.

А він – наша спільна домівка!

В результаті проведеного заходу привабливими стали зелені зони ЗОЕНЦ.

Роботи з благоустрою та впорядкуванню території продовжуватимуться й надалі у рамках щорічного весняного природоохоронного заходу ”Місячник саду і лісу” (березень, квітень) оскільки територія ЗОЕНЦ велика і всі заплановані заходи ще не виконані.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар