„Закарпаттю чисте довкілля” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


„Закарпаттю чисте довкілля”

«Міста – велике творіння розуму і рук

людських. Їм належить вирішальна роль

в територіальній організації суспільства.

Вони служать дзеркалом своїх країн і районів”.

Турбота про чистоту річок, скверів, вулиць повинна хвилювати кожного мешканця міста, починаючи з дитячого садка, тому що це не данина сьогоденню, а думка про майбутнє.

Стало доброю традицією, що у цей день до заходів із благоустрою долучаються всі громадяни України. Прибирання проводять у скверах, на прибудинкових територіях, в приміщеннях. Кожен свідомо вважає за необхідне прибрати сміття, посадити квіти тощо. Напевно, кожна людина прагне жити у чистому і гарному місті, де можна прекрасно провести вільний час, приємно відпочити, спокійно прогулятися його вулицями.

14 квітня колектив ЗОЕНЦ взяли участь в акції „Закарпаттю – чисте довкілля”. “Озброївшись” пакетами для сміття, граблями, мітлами й лопатами, був проведений благоустрій території, а саме: впорядкували газони, обрізали дерева і кущі в дендрокуточку, обкопали і розпушили ґрунт у квітниках, прибрали від опалого листя, гілок, сміття. В навчально-декоративну водойму випустили кольорових рибок. На завершення із пташника випустили канюка, якого підлікували протягом зими.

Отже, поки ми не тримаємо в чистоті свої вулиці, то і не тримаємо в чистоті і свої домівки. А коли не тримаємо в чистоті домівки, то і рідний край оминає чистота. Якщо протидіяти глобальним змінам у навколишньому середовищі нам не під силу, то повернути місту його привабливе обличчя, а собі – затишок і спокій у своїй домівці, повинен намагатися кожен. І, можливо, тоді піде життя на краще, і воно дійсно так буде, тільки – но ми згуртуємося і налагодимо ці проблеми шляхом спільних зусиль і прагнень.

А він – наша спільна домівка!

В результаті проведеного заходу привабливими стали зелені зони ЗОЕНЦ.

Роботи з благоустрою та впорядкуванню території продовжуватимуться й надалі у рамках щорічного весняного природоохоронного заходу ”Місячник саду і лісу” (березень, квітень) оскільки територія ЗОЕНЦ велика і всі заплановані заходи ще не виконані.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet