„Закарпаттю чисте довкілля” | Національний еколого-натуралістичний центр 18-22 березня - Курси підвищення кваліфікації директорів позашкільних навчальних закладів України *** 19-21 березня - ІІ етап Всеукраїнського турніру юних натуралістів *** 19-21 березня - Навчальний екологічний тренінг «Моніторинг стану довкілля» *** 25-29 березня - Весняна сесія у Природничій школі учнівської молоді *** 26-29 березня - Очний тур фінального етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** Упродовж місяця - Методоб`єднання вчителів природничих дисциплін


„Закарпаттю чисте довкілля”

«Міста – велике творіння розуму і рук

людських. Їм належить вирішальна роль

в територіальній організації суспільства.

Вони служать дзеркалом своїх країн і районів”.

Турбота про чистоту річок, скверів, вулиць повинна хвилювати кожного мешканця міста, починаючи з дитячого садка, тому що це не данина сьогоденню, а думка про майбутнє.

Стало доброю традицією, що у цей день до заходів із благоустрою долучаються всі громадяни України. Прибирання проводять у скверах, на прибудинкових територіях, в приміщеннях. Кожен свідомо вважає за необхідне прибрати сміття, посадити квіти тощо. Напевно, кожна людина прагне жити у чистому і гарному місті, де можна прекрасно провести вільний час, приємно відпочити, спокійно прогулятися його вулицями.

14 квітня колектив ЗОЕНЦ взяли участь в акції „Закарпаттю – чисте довкілля”. “Озброївшись” пакетами для сміття, граблями, мітлами й лопатами, був проведений благоустрій території, а саме: впорядкували газони, обрізали дерева і кущі в дендрокуточку, обкопали і розпушили ґрунт у квітниках, прибрали від опалого листя, гілок, сміття. В навчально-декоративну водойму випустили кольорових рибок. На завершення із пташника випустили канюка, якого підлікували протягом зими.

Отже, поки ми не тримаємо в чистоті свої вулиці, то і не тримаємо в чистоті і свої домівки. А коли не тримаємо в чистоті домівки, то і рідний край оминає чистота. Якщо протидіяти глобальним змінам у навколишньому середовищі нам не під силу, то повернути місту його привабливе обличчя, а собі – затишок і спокій у своїй домівці, повинен намагатися кожен. І, можливо, тоді піде життя на краще, і воно дійсно так буде, тільки – но ми згуртуємося і налагодимо ці проблеми шляхом спільних зусиль і прагнень.

А він – наша спільна домівка!

В результаті проведеного заходу привабливими стали зелені зони ЗОЕНЦ.

Роботи з благоустрою та впорядкуванню території продовжуватимуться й надалі у рамках щорічного весняного природоохоронного заходу ”Місячник саду і лісу” (березень, квітень) оскільки територія ЗОЕНЦ велика і всі заплановані заходи ще не виконані.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар