Відзначаючи День Землі, юннати відчули себе відповідальними за довкілля | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Відзначаючи День Землі, юннати відчули себе відповідальними за довкілля

Природоохоронний День Землі оголошено, щоб привернути увагу громадськості до екологічних проблем нашої планети. Педагоги ЗОЕНЦ організували проведення свята на території свого закладу, щоб підняти свідомість дітей та виховати відповідальність у ставленні до навколишнього середовища.

На масово-виховному заході, присвяченому Дню Землі, його учасники спочатку дізналися про історію виникнення свята, екологічні проблеми рідного Закарпаття та причини їх виникнення. Також обговорили природоохоронні акції, до яких вони можуть долучитися, щоб внести свій маленький вклад у справу охорони природи.

Юннати відчули себе маленькими господарями Землі і продемонстрували свої природничі знання, взявши участь в еколого-пізнавальному квесті. Для квесту школярі розділились на п`ять команди, які проходили такі зупинки, як «Екологічні вірші та гасла», «Прислів’я про Землю», «Материки», «Вгадай за описом тварин Червоної книги України» й «Гідросфера».

Проходячи згаданими зупинками, учні показували обізнаність щодо правил поведінки в природі, а також кмітливість і спостережливість.

За підсумками конкурсних змагань команди-переможці нагороджувались грамотами ЗОЕНЦ. Жодна не залишилась без відзнаки. До речі, третє місце посіла команда «Земля – наш спільний дім».

Друге дісталось відразу трьом командам, оскільки вони набрали однакову кількість балів. Це – «Арніка» (відеостудія «Дивосвіт», керівник Бокій Л. І.), «Ромашки» – «Юні акваріумісти», керівник О. М. Величканич, «Форсаж» – вихованці гуртка «Юні охоронці природи», керівник М. М Копча.

А першість вибороли «Натуралісти» – «Юні користувачі ПК», керівник О. В. Біляк.

Загалом під час цього захоплюючого заходу діти неодноразово задумались, яким буде майбутнє ХХІ століття. А це, звичайно, залежить від кожного з нас. І необхідно завжди пам’ятати, що від середовища, в якому ми живемо, залежить все: здоров’я і життя, і наш добробут.

 

Відеостудія «Дивосвіт» представляє відеорепортаж із святкування:

День Землі в ЗОЕНЦ

 

 

Ольга ВЕЛИЧКАНИЧ,

завідувач відділом біології та

дослідно-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар