Проведено Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Проведено Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців

З 11 по 15 червня ц.р. у м. Київ на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді був проведений Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців.

У рамках Зльоту проведені збір переможців та призерів Всеукраїнської інтернет-олімпіади «Крок до знань – 2018» і Всеукраїнська літня Стартап-Школа «StartChemist».

Загалом у Зльоті взяли участь учні з числа переможців всеукраїнських конкурсів аграрного напряму позашкільної освіти, Всеукраїнської інтернет-олімпіади «Крок до знань – 2018», учні, вихованці закладів загальної середньої та позашкільної освіти – учасники всеукраїнських конкурсів хімічного профілю — понад 100 учнів з 20 областей.

Відбулась науково-практична конференція юних дослідників-природознавців, де діти з різних куточків нашої країни піднімали та обговорювали нагальні проблемні питання у сільському господарстві України, презентували наукові роботи та проекти своїх позашкільних закладів. Заслуховувалися роботи з садівництва, рослинництва, овочівництва тощо.

Одним із найяскравіших вражень для дітей стали екскурсії до лабораторії компанії «Сингента» в м. Біла Церква. Керівник центру розповіла про напрямки роботи компанії «Сингента» і програму технічної підтримки «АгроГід». Співробітники лабораторії провели для юних дослідників лабораторні практичні заняття з фітоекспертизи, ПЛР діагностики та імуноферментного аналізу рослин. Відвідувачі мали змогу дізнатися про важливість фітопатологічної діагностики посівного матеріалу, моніторинг шкідників та збудників інфекцій у період вегетації рослин й аналіз якісних показників зібраного врожаю. Організовані практичні заняття дозволили учням провести діагностику рослин за сучасними методиками, а також визначати хвороби та шкідники за симптоматичними ознаками й ідентифікувати збудника під мікроскопом.

На селекційні станції компанії «Сингента» школярі ознайомилися з усіма етапами закладання та проведення польових дослідів відповідно до сучасних методик. Учні побували на дослідницьких полях, ознайомилися з великою кількістю зразків гібридів сільськогосподарських культур. Також юні дослідники ознайомились із сучасною сільськогосподарською технікою, з технологією та приладами для протруєння насіння, а також з сучасними засобами для внесення пестицидів.

Учасники Всеукраїнської літньої Стартап-Школи «StartChemist» працювали за окремою програмою. Науковцями і науково-педагогічними працівниками хіміко-технологічного факультету НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського, Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, хімічного факультету КНУ ім. Т. Г. Шевченка проведено цикл практикумів по загальній неорганічній хімії, по синтезу та властивостям координаційний сполук, хроматографії, мас-спектрометрії, тощо на базі хімічних лабораторій.

Особливо ефективною стала співпраця наукових установ, аграрного бізнесу, закладів позашкільної та вищої освіти у проведенні профорієнтаційної роботи серед молоді та відповідна допрофесійна підготовка майбутніх фахівців.

15 червня відбулося урочисте закриття та нагородження учасників Всеукраїнського зльоту юних дослідників природознавців.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар