Педагоги екоцентру відзначили 100–річчя позашкільної освіти сплавом по Тисі | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


Педагоги екоцентру відзначили 100–річчя позашкільної освіти сплавом по Тисі

Серед заходів, спрямованих на відзначення 100-річчя позашкільної освіти України, в ЗОЕНЦ було заплановано провести і пізнавальну еколого-краєзнавчу акцію – сплав «Пізнай свій край – охороняй його природу» з розповідями про Красне поле, про рослинний і тваринний світ та прибирання берегів від сміття. До речі, чимало із педагогів-позашкільників є активними учасниками Закарпатського обласного товариства охорони природи.

А щоб сплав більше запам’ятався, організували виїзд з ночівлею в наметах та вогнищем на галявині. Позитивних емоцій додав дощ, проте він нас не налякав, тому вирішив обійти стороною. Вечеря з традиційним, апетитним бограчем вийшла на славу. Переночувавши в теплих спальниках, зустріли світанок, який радував промінням сонця, що виблискувало в краплинах роси. Отже погода обіцяла бути хорошою.

Перевірили ще раз готовність катамаранів до сплаву і, послухавши інструктаж щодо правил поводження на воді директора екоцентру Олександра Геревича, вирушаємо в путь.

До нашої акції з охорони та збереження річок, обговорення розвитку і вдосконалення позашкільної освіти, зокрема, проведення еколого-натуралістичних заходів, долучилися і учасники українсько-угорської клубу з водного туризму «Тиса», який очолює Кароль Сабо та гості з Києва.

Також, що стало приємною несподіванкою, прийшли нас провести і допомогли прибрати сміття, яке відпочивальники, на жаль, залишають після себе, члени громадської ради при Закарпатській ОДА, а тепер вже і члени клубу «Бокораш» разом із Оксаною Ряскою, директором Хустської кредитної Спілки «Нарцис».

Відрадно, що не забуває рідне Закарпаття і колишній вихованець відеостудії «Дивосвіт», що діє при екоцентрі Валеріян Копинець. Навчаючись в столиці на журналіста, він вкотре навідався до родичів, взяв участь у сплаві, а заодно і зафільмував сплав дроном.

Під час водної подорожі, до нашої групи приєднались й іноземці, які йшли Тисою на каноє та байдарках.

Було цікаво і захоплююче. Адреналіну додала злива, яка зненацька застала нас на воді. Проте не розгубились, завдяки злагодженості всієї команди, подолавши труднощі, завершили сплав у клубі водного туризму, де весело ділились враженнями.

Ще не встигли доїхати до Ужгорода, як дехто вже питав, коли знову підемо на сплав.

 

Людмила БОКІЙ,

завідувач відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар