Проведено обласний семінар-практикум “Перспективи розвитку писанкарства в Україні і світі. Родинні обряди українців – від символіки до філософії” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Проведено обласний семінар-практикум “Перспективи розвитку писанкарства в Україні і світі. Родинні обряди українців – від символіки до філософії”

Важливою складовою національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді на сучасному етапі є вивчення культури, побуту, звичаїв, обрядів українського народу, відродження традиційних декоративно-ужиткових ремесел, в тому числі й писанкарства.

З цією метою 23 жовтня 2018 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Педан Ю. Ф.) було проведено обласний семінар-практикум з писанкарства за темою: “Перспективи розвитку писанкарства в Україні і світі. Родинні обряди українців – від символіки до філософії”.

В роботі семінару взяли участь 30 керівників гуртка, методистів закладів загальної середньої та позашкільної освіти з міст Дніпра, Нікополя, Новомосковська, Кам’янського, Павлограда, Покрова, Васильківського, Новомосковського, Томаківського, Дніпровського, Межівського, Павлоградського районів та філії “Шафран” КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Семінар проводила Датченко Юлія Валентинівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, доцент факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара.

Учасники семінару прослухали цікаву лекцію “Традиції розвитку писанкарства в Україні та світі”, ознайомилися з матеріалами презентацій “Писанкарство в Україні”, “Декорування великодніх яєць у світі”.

У другій частині семінару для учасників був проведений майстер-клас, в ході якого вони ознайомилися з секретами традиційних народних ремесел та набули практичних вмінь і навичок з писанкарства.

Також в рамках семінару-практикуму відбулася презентація методичного збірника “Джерела народної творчості. Писанки Нижньої Наддніпрянщини” (серія навчально-методичних посібників “Еколого-натуралістичний вісник Придніпров’я”), укладачами якої були майстри з писанкарства Датченко Ю. В. та Немкова О. В. Посібник було видано КЗО “ОЕНЦДУМ” за підтримки департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

Навчально-методичний посібник містить інформацію про історію писанок Нижньої Наддніпрянщини, техніку їх виготовлення та символіку і є цінним методичним матеріалом з декоративно-ужиткового мистецтва для керівників гуртка, вихованців творчих учнівських об’єднань, батьківської громадськості.

Всі учасники семінару-практикуму отримали примірники посібника.

Учасники семiнару-практикуму

Відкриття семiнару-практикуму проводить Датченко Ю.В., майстриня з писанкарства

Презентацiя конкурсiв з писанкарства

Виготовлення дряпанок

 

 

 

 

 

Калашникова Н. Д.,

завідувач відділу організаційно –

масової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар