Проведено обласний семінар-практикум “Перспективи розвитку писанкарства в Україні і світі. Родинні обряди українців – від символіки до філософії” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Проведено обласний семінар-практикум “Перспективи розвитку писанкарства в Україні і світі. Родинні обряди українців – від символіки до філософії”

Важливою складовою національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді на сучасному етапі є вивчення культури, побуту, звичаїв, обрядів українського народу, відродження традиційних декоративно-ужиткових ремесел, в тому числі й писанкарства.

З цією метою 23 жовтня 2018 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Педан Ю. Ф.) було проведено обласний семінар-практикум з писанкарства за темою: “Перспективи розвитку писанкарства в Україні і світі. Родинні обряди українців – від символіки до філософії”.

В роботі семінару взяли участь 30 керівників гуртка, методистів закладів загальної середньої та позашкільної освіти з міст Дніпра, Нікополя, Новомосковська, Кам’янського, Павлограда, Покрова, Васильківського, Новомосковського, Томаківського, Дніпровського, Межівського, Павлоградського районів та філії “Шафран” КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Семінар проводила Датченко Юлія Валентинівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, доцент факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара.

Учасники семінару прослухали цікаву лекцію “Традиції розвитку писанкарства в Україні та світі”, ознайомилися з матеріалами презентацій “Писанкарство в Україні”, “Декорування великодніх яєць у світі”.

У другій частині семінару для учасників був проведений майстер-клас, в ході якого вони ознайомилися з секретами традиційних народних ремесел та набули практичних вмінь і навичок з писанкарства.

Також в рамках семінару-практикуму відбулася презентація методичного збірника “Джерела народної творчості. Писанки Нижньої Наддніпрянщини” (серія навчально-методичних посібників “Еколого-натуралістичний вісник Придніпров’я”), укладачами якої були майстри з писанкарства Датченко Ю. В. та Немкова О. В. Посібник було видано КЗО “ОЕНЦДУМ” за підтримки департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

Навчально-методичний посібник містить інформацію про історію писанок Нижньої Наддніпрянщини, техніку їх виготовлення та символіку і є цінним методичним матеріалом з декоративно-ужиткового мистецтва для керівників гуртка, вихованців творчих учнівських об’єднань, батьківської громадськості.

Всі учасники семінару-практикуму отримали примірники посібника.

Учасники семiнару-практикуму

Відкриття семiнару-практикуму проводить Датченко Ю.В., майстриня з писанкарства

Презентацiя конкурсiв з писанкарства

Виготовлення дряпанок

 

 

 

 

 

Калашникова Н. Д.,

завідувач відділу організаційно –

масової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d