І знову ми в полоні традицій Японії | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


І знову ми в полоні традицій Японії

У Сєвєродонецькому міському Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді вже не вперше провидився захід у рамках проекту МОМ «Моя громада – моя родина». 10 листопада 2018 відбувся ще один захід під інтригуючою назвою «Кокедама». Майстер-клас провела керівник гуртка Бондарєва Юлія Сергіївна.

«Що ж це було?» – запитаєте Ви. На цьому заході нашими гостями були директор та керівники гуртків,вихованці Центру туризму,краєзнавства та екскурсій учнівської молоді та наші вихованці гуртка «Основи кімнатного квітництва» .Вони створили своїми руками кокедаму.

Кокедама (яп. 苔玉, мохова куля) – це куля, що зроблена з землі та огорнута у мох, у якій росте декоративна рослина. Батьківщиною кокедами є Японія, де вона є дуже популярним мистецтвом вирощування рослин та квітів.

Кокедаму також називають ” бонсай бідняка”. Під час її виготовлення використовується спеціальна земля Akadama та торф, з яких формують кулю. Після цього у кулі розміщують рослину, огортають її мохом та обмотують ниткою, яка надає форми та тримає усю конструкцію кокедами.

Ось такі незвичайні вироби діти забрали додому. Умови догляду за кокедамою мають відповідати умовам догляду за рослиною, що розміщена в ній. Діти висадили хлорофітуми. Як відомо, це рослини, які якнайкраще очищають повітря в кімнаті.

Дякуємо Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді за участь.

Бажаємо чистого повітря та захопливих екскурсій усім!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар