І знову ми в полоні традицій Японії | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


І знову ми в полоні традицій Японії

У Сєвєродонецькому міському Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді вже не вперше провидився захід у рамках проекту МОМ «Моя громада – моя родина». 10 листопада 2018 відбувся ще один захід під інтригуючою назвою «Кокедама». Майстер-клас провела керівник гуртка Бондарєва Юлія Сергіївна.

«Що ж це було?» – запитаєте Ви. На цьому заході нашими гостями були директор та керівники гуртків,вихованці Центру туризму,краєзнавства та екскурсій учнівської молоді та наші вихованці гуртка «Основи кімнатного квітництва» .Вони створили своїми руками кокедаму.

Кокедама (яп. 苔玉, мохова куля) – це куля, що зроблена з землі та огорнута у мох, у якій росте декоративна рослина. Батьківщиною кокедами є Японія, де вона є дуже популярним мистецтвом вирощування рослин та квітів.

Кокедаму також називають ” бонсай бідняка”. Під час її виготовлення використовується спеціальна земля Akadama та торф, з яких формують кулю. Після цього у кулі розміщують рослину, огортають її мохом та обмотують ниткою, яка надає форми та тримає усю конструкцію кокедами.

Ось такі незвичайні вироби діти забрали додому. Умови догляду за кокедамою мають відповідати умовам догляду за рослиною, що розміщена в ній. Діти висадили хлорофітуми. Як відомо, це рослини, які якнайкраще очищають повітря в кімнаті.

Дякуємо Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді за участь.

Бажаємо чистого повітря та захопливих екскурсій усім!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар