Кожний календарний рік в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Ю.Ф. Педан), як правило, розпочинається з організації і проведення обласного семінару для директорів закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму міст і районів області.
2019 рік не став виключенням. Наприкінці січня на базі КЗО “ОЕНЦДУМ” для зазначеної вище категорії педагогічних працівників закладів позашкільної освіти області був проведений обласний семінар за темою “Позашкільна екологічна освіта у контексті суспільних змін”.
В аналітично-методичному модулі семінару адміністрація та працівники методичної служби КЗО “ОЕНЦДУМ” провели детальний аналіз стану позашкільної екологічної освіти в закладах освіти області в 2018 році за матеріалами річних звітів СЮН/ЕНЦ. В ході аналізу були означені позитивні і проблемні моменти у наданих звітних матеріалах, надані пропозиції щодо якісної підготовки звітних матеріалів на наступний рік.
У прогностичному модулі організаторами семінару була представлена інформація щодо планування освітньої траєкторії розвитку профільних закладів позашкільної освіти в 2019 році в організації методичної діяльності, роботи творчих учнівських об’єднань, екологічної та практичної природоохоронної діяльності, роботи з обдарованою молоддю, дослідницької діяльності в галузі сільського, лісового господарства, квітникарства і озеленення та організаційно-масової роботи з дітьми та молоддю за еколого-натуралістичним напрямом позашкільної освіти.
Директор КЗО “ОЕНЦДУМ” Ю.Ф. Педан ознайомив присутніх з інформаційно-методичними матеріалами Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, які визначають сьогодні роль і місце сучасного закладу позашкільної освіти в освітньому середовищі регіону.
У своїй доповіді він також зробив акцент на тому, що в контексті сучасних суспільних змін заклади позашкільної освіти, зокрема профільні, повинні знаходити шляхи співробітництва з об’єднаними територіальними громадами на місцях по залученню учнів та педагогів до позашкільної еколого-натуралістичної роботи.
Як позитивний приклад такої співпраці КЗО “ОЕНЦДУМ” з Могилівською сільською радою учасникам семінару була презентована діяльність створеної у минулому році філії “Шафран”. Директор філії Журавель В.Є. поділився з присутніми першими досягненнями філії в охопленні гуртковою роботою учнів закладів освіти трьох громад Царичанського району, в розбудові та зміцненні матеріально-технічної бази закладу, розвитку позашкільного освітнього простору серед дітей, учнівської молоді, педагогічної громадськості району.
В організаційно-управлінському модулі директори районних/міських станцій юних натуралістів та еколого-натуралістичних центрів доповіли про проблеми та перспективи в організації роботи закладів в 2019 році.