Проведено курси підвищення кваліфікації директорів закладів позашкільної освіти | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Проведено курси підвищення кваліфікації директорів закладів позашкільної освіти

З 25 лютого до 22 березня Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді були проведені курси підвищення кваліфікації директорів закладів позашкільної освіти України.

Навчально-тематичний план розрахований на 150 годин і складається із трьох модулів, які є типовими для навчальних планів гуманітарно-соціального, професійно-орієнтованого та діагностично-аналітичного із розрахунку: очна частина складає 34 год., заочна частина – 116 год. Модель курсів за формою проведення – очно-заочна.

Учасниками курсів стали 39 керівників та педагогічних працівників  закладів позашкільної освіти із 14 регіонів України та м. Києва.

Схемою очно-заочної моделі курсів передбачено:

  • ознайомлення з теоретичним матеріалом відповідно до навчально-тематичного плану курсів підвищення кваліфікації;
  • лекції, навчальні тренінги з фахової підготовки;
  • проведення конференції з обміну досвідом;
  • моніторинг та діагностування навчальної діяльності слухачів курсів підвищення кваліфікації;
  • захист творчих випускних робіт.

Очна частина курсів була проведена в період з 18 по 22 березня ц.р.

З метою організації дистанційного навчання слухачів курсів на сайті НЕНЦ створений розділ з дистанційної освіти курсів підвищення кваліфікації (відповідно до затвердженого навчально-тематичного плану курсів підвищення кваліфікації). Даний розділ включає блок теоретичного матеріалу та тестові завдання, які направлені на перевірку рівня засвоєння знань курсистами.

В рамках програми курсів за участю Державної служби якості освіти, Державної фінансової інспекції України, Міністерства освіти і науки України, Асоціації об’єднаних територіальних громад для учасників були проведені кругли столи з актуальних проблем позашкільної освіти.

Зацікавлення викликала дискусії з теми: «Державна політика щодо удосконалення правової, фінансової, контрольно-ревізійної діяльності закладів позашкільної освіти» за участю представників  Міністерства освіти і науки України та «Кращі практики управління освітою в ОТГ» за участю представника Асоціації об’єднаних територіальних громад.

В рамках програми роботи курсів підвищення кваліфікації проведено професійний діалог з теми: «Позашкільна освіта в умовах децентралізації» Участь у обговоренні взяли:

  • Бут Світлана Володимирівна, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи  та  захисту прав дитини департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України;
  • Демедюк Юрій Григорович, керівник експертної групи з питань позашкільної освіти директорату інклюзивної та позашкільної освіти  Міністерства освіти і науки України;
  • Вербицький Володимир Валентинович, директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор;
  • Шкура Геннадій Анатолійович, директор Українського державного центру позашкільної освіти МОН України;
  • Бондарчук Денис Олегович, заступник директора Українського державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді;
  • слухачі курсів підвищення кваліфікації.

Під час заходу обговорювалися наступні питання:

  • реформування позашкільної освіти в Україні: варто чи ні? шляхи розвитку ПО?
  • позашкільна освіта в контексті муніципального замовлення: пошук ефективних механізмів;
  • роль позашкільних закладів у розвитку профільної системи в регіоні;
  • актуальні завдання позашкільної освіти на сьогоднішній день;
  • шляхи партнерства ЗНЗ та ПНЗ: напрямки співпраці;
  • яку діяльність мають реалізовують ПНЗ щоб стимулювати формування муніципального замовлення? В якій мірі варто орієнтуватися на муніципальне замовлення в цілому?

До складу науково-педагогічного колективу, залученого до навчального процесу на курсах, запрошені провідні фахівці у галузі освіти, науки, інноваційних технологій в позашкільній освіті.

Після закінчення курсів учасники отримали свідоцтво встановленого зразка.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар