Напередодні Дня матері юннати виготовляли своїм матусям вітальні листівки та виголошували найщиріші слова вдячності | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Напередодні Дня матері юннати виготовляли своїм матусям вітальні листівки та виголошували найщиріші слова вдячності

„Серце матері — це вселенська безодня любові, турботи і всепрощення”

Леонід С. Сухоруков

Майстер-класу передувала презентація, яка розповіла про історію свята, яке щороку  відзначається у другу неділю  травня. День матері традиційно святкують в Європі, в США, в країнах Азії. І така велика його популярність цілком зрозуміла, оскільки споконвіку мама – найдорожча та найрідніша людина для кожного. Мами присвячують життя своїм дітям, жертвуючи всім заради їх щастя.

Чому саме в другу неділю травня? Бо це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого єдиного сина – Спасителя людства. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва і допомоги. У травні, коли природа Мати виряджає свою доню Землю в пишному вбранні весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День Матері.

Вперше організувала День Матері американка із Філадельфії Анна Джарвіч у 1910 році. Після першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року вономандрувало вже Львовом. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика „Жіноча доля” Олена Кисилевська. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, свято Матері відзначається в Україну.

Жінка споконвіку вважалася берегинею домашнього вогнища та сімейного затишку. Для українців образ Матері триєдиний. Любов до рідної неньки переросла у глибоку пошану до Матері Божої, яка завжди є покровителькою українців та втілює невгасиму палку любов до Матері-Батьківщини.

„Необхідно завжди, не тільки у цей день з великою синівською вдячністю ставитися до своїх Мам, пам’ятати про рідну домівку, поважати всіх жінок, адже вони також чиїсь матусі, наголосив на святі директор Закарпатського екоцентру Олександр Геревич – Сьогодні свою вдячність можете висловити через допомогу по господарству, а також, привітавши подарунком, виготовленим власними руками. Повірте, вашим мамам це буде надзвичайно приємно. І подякуйте їм за вас від нашого педагогічного колективу”

Тому захід, який проводився в ЗОЕНЦ 7 травня, продовжився майстер-класом, де юннати виготовляли вітальні листівки, якими привітають своїх мам у День свята, в неділю.

Окрасою листівки стали весняні квіти, яківихованці старанно і якісно виробляли з кольорового паперу, прислуховуючись до порад керівників заходу – педагогів організаційно-масового відділу Оксани Кремінь та Мирослави Вайди.

Організатори свята сподіваються, що дитячі листівки, зроблені з любов’ю і від душі, стануть найкращим подарунком рідним матусям та бабусям. А самі діти отримали весняний настрій та велике задоволення від своєї роботи.

Юннатам також продемонстровано повчальний відеоролик: „Притча про Маму…”.А вихованка гуртка Марина Повханич прочитала всім присутнім вірш: „Молитва Матері”.
Тож із святом Вас, наші рідні матусі!

Нехай ваші діти цінують, люблять вас та дають те тепло, яке повсякчас отримують від вас.

 

Оксана Кремінь,

завідувач відділу

організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet