Школярі з Литви та з Луганщини, які відпочивають в “Арніці”, відвідали ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Школярі з Литви та з Луганщини, які відпочивають в “Арніці”, відвідали ЗОЕНЦ

22 липня у рамках міжрегіонального партнерства “Схід-Захід разом” в Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді завітали вихованці загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Лисичанське Попасненського району Луганської області, де поруч, на превеликий жаль, все ще триває війна.

Разом з ними до екоцентру прибули й учні та педагоги шкіл Каунаського району Литовської республіки. Право на цю поїздку вибороли ті, хто закінчив навчальний рік на відмінно та переможці учнівських і спортивних олімпіад. Літній відпочинок литовських дітей у Воловецькій філії ЗОЕНЦ “Арніка” – один із спільних проектів між Каунаським районом та Закарпатською областю, започаткованим у 2015 році. Відпочинковий табір “Арніка” об’єднав дітей різних національностей, які спільно беруть участь у цікавих заходах, серед яких і екскурсія в екоцентр, що в Ужгороді.

Спочатку його директор  Олександр Геревич ознайомив гостей з діяльністю закладу, що спрямована на надання учням додаткових, поглиблених знань з природничих дисциплін, виховання їх не просто природолюбами, а й справжніми, свідомими охоронцями природи, які досліджуватимуть і знатимуть рослинний і тваринний світ, розумітимуть екологічні проблеми, вноситимуть свій посильний вклад в їх вирішення.

Базою для засвоєння природничих знань є творчі лабораторії. Тут є учнівський дендропарк, куток живої природи, навчально-декоративна водойма та пташник вольєрного типу, від мешканців якого гості були в захопленні.

З цікавістю учні та педагоги оглянули й навчально-методичні  приміщення відділів, виставкову коференцзалу, комп’ютерний клас, дитячу екологічну відеостудію ”Дивосвіт”, а також ”зелені класи” для занять в природі, юннатівську пасіку та науково-дослідну земельну ділянку.

Прощаючись, діти влаштували фотосесію і сказали, як переклала вчитель  з Литви Олена Чігінскєнє, “територія екоцентру – це надзвичайно гарне та привабливе місце, де, завдяки клопіткій і творчій роботі педагогів та юних натуралістів зростають рослини та живуть  тварини і не лише своєї місцевості, а й з інших куточків світу”. Гості подякували господарям за цікаву екскурсію, гостинну й пізнавальну зустріч.

Людмила Бокій,

завідувач відділу  інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар