11-13 вересня відбувся тренінг «Екологічна свідомість як провідна ідея сучасного освітнього процесу: діяльнісний підхід до впровадження тем енергозбереження в структуру роботи закладів освіти» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


11-13 вересня відбувся тренінг «Екологічна свідомість як провідна ідея сучасного освітнього процесу: діяльнісний підхід до впровадження тем енергозбереження в структуру роботи закладів освіти»

Питання енергозбереження сьогодні є одними з ключових в Україні. Нестача енергоресурсів, забруднення навколишнього природного середовища, недостатнє використання альтернативних джерел енергії – ось далеко не повний перелік питань, котрий змушує українських вчителів спрямовувати свої зусилля на виховання підростаючого покоління. Саме цьому поколінню у недалекому майбутньому доведеться приймати відповідальні екологічно виважені рішення.

Як навчити дитину раціонально використовувати енергію і ресурси, як переконати її в тому, що від її особистих конкретних дій багато в чому залежить економічний і екологічний добробут в Україні? Ці складні питання ставлять перед собою педагоги, які вже багато років беруть участь у проекті SPARE (міжнародний освітній проект з раціонального використання ресурсів та енергії).

Метою цього проекту є формування екологічної свідомості дітей та привернення уваги громадськості до проблем використання і заощадження енергії та енергоресурсів, охорони навколишнього природного середовища. Головним завданням SPARE є освіта в галузі енергозбереження і охорони навколишнього природного середовища, формування екологічної культури як основи мотивації енергозбереження та практично орієнтоване впровадження ідей SPARE за допомогою конкурсу «Енергія і середовище». Національний тур міжнародного конкурсу «Енергія і середовище» є вагомим інструментом формування інтелектуальної еліти країни. Діти, що надають свої чудові роботи на конкурс, демонструють неабиякі творчі здібності і бажання допомогти Україні в досягненні її енергетичної незалежності.

11-13 вересня в Києві у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України відбувся тренінг «Екологічна свідомість як провідна ідея сучасного освітнього процесу: діяльнісний підхід до впровадження тем енергозбереження в структуру роботи закладів освіти».

З вчителями з майже усіх регіонів України протягом трьох днів працювали майстри своєї справи: вчені з Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Інституту енергозбереження та енергоменеджменту, а також досвідчені та високопрофесійні педагоги з екологічного клубу «Еремурус» і ЦДЮТ Деснянського району м. Києва.

Учасникам тренінгу були запропоновані сучасні інноваційні розробки та методики викладання предмету «Енергозбереження» в основній і початковій школі, рекомендації з організації позашкільної роботи з означеної тематики, основи енергоаудиту та енергоменеджменту та еко-етичні підходи у навчанні школярів.

Усі педагоги – учасники тренінгу по завершенні навчання отримали сертифікати МОН, що дають право кожному з них самостійно проводити тренінги в регіонах з означеної тематики.

tr01

tr02

tr03

tr04

tr05

tr06

tr07

tr08

tr09

tr10

tr11

tr12

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet