З 16 вересня по 11 жовтня Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді було проведено курси підвищення кваліфікації директорів закладів позашкільної освіти України.
Навчально-тематичний план був розрахований на 150 годин і складався із трьох модулів, які є типовими для навчальних планів гуманітарно-соціального, професійно-орієнтованого та діагностично-аналітичного із розрахунку: очна частина становила 34 год, заочна частина – 116 год. Модель курсів за формою проведення – очно-заочна.
Учасниками курсів стали 30 керівників та педагогічних працівників закладів позашкільної освіти із 11 регіонів України та м. Києва.
Схемою очно-заочної моделі курсів було передбачено:
- ознайомлення з теоретичним матеріалом відповідно до навчально-тематичного плану курсів підвищення кваліфікації;
- лекції, навчальні тренінги з фахової підготовки;
- проведення конференції з обміну досвідом;
- моніторинг та діагностування навчальної діяльності слухачів курсів підвищення кваліфікації;
- захист творчих випускних робіт.
Очна частина курсів була проведена в період з 07 по 11 жовтня ц.р.
З метою організації дистанційного навчання слухачів курсів на сайті НЕНЦ був створений розділ з дистанційної освіти курсів підвищення кваліфікації (відповідно до затвердженого навчально-тематичного плану курсів підвищення кваліфікації). Цей розділ включає блок теоретичного матеріалу та тестові завдання, які направлені на перевірку рівня засвоєння знань курсистами.
В рамках програми курсів за участю Державної служби якості освіти, Державної фінансової інспекції України, Міністерства освіти і науки України, Асоціації об’єднаних територіальних громад для учасників були проведені круглі столи з актуальних проблем позашкільної освіти.
Зацікавлення викликали дискусії з тем: «Фінансовий аудит закладів позашкільної освіти» за участю представника Держаудитслужби та «СТОП булінг: згуртованість класу» за участю представників початкової школи «КМДШ».
В рамках програми роботи курсів підвищення кваліфікації була проведена ділова зустріч з освітнім омбудсменом України Сергієм Горбачовим та:
Литвинчуком Андрієм Олександровичем – заступником директора Державної наукової установи «Інститут освітньої аналітики МОН України»;
Гребень Світланою Євгеніївною – заступником директора департаменту-начальником відділу інспектування в галузі освіти, науки, спорту та інформації Держаудитслужби;
Грімовичем Юрієм Васильовичем – начальником відділу електробезпеки навчально-виробничого центру «Професійна безпека».
Під час заходу обговорювалися наступні питання:
- можливості для посилення інформаційно-культурної та просвітницької роботи завдяки FCS-урокам;
- моніторинг системи освіти;
- комплексна безпека життєдіяльності в закладах освіти;
- особливості здійснення публічних закупівель ЗПО та перспективи розвитку;
- особливості здійснення публічних закупівель ЗПО.
До складу науково-педагогічного колективу, залученого до навчального процесу на курсах, були запрошені провідні фахівці у галузі освіти, науки, інноваційних технологій у позашкільній освіті.
Після закінчення курсів учасники отримали свідоцтво встановленого зразка.