Проведено екологічний тренінг за темою: «Моніторингові дослідження стану природних вод» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Проведено екологічний тренінг за темою: «Моніторингові дослідження стану природних вод»

На виконання завдань, визначених Всеукраїнським екологічним форумом «Екологічна освіта для сталого розвитку: проблеми, пошуки, інновації», що відбувся 4-5 березня 2015 року в НЕНЦ, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України розпочав цикл екологічних тренінгів з моніторингу навколишнього природного середовища.

Перший екологічний тренінг за темою: «Моніторингові дослідження стану природних вод» відбувся 20-22 жовтня ц. р.. Його учасниками стали 18 педагогів з Донецької, Закарпатської, Київської, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської областей та м. Києва –

вчителі біології загальноосвітніх навчальних закладів, завідуючі відділами екології, методисти та керівники творчих учнівських об’єднань екологічного напрямку позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів.

Екологічний тренінг був проведений на базі Інституту гідробіології НАН України, що є провідним науково-дослідним центром з дослідження стану природних вод. Його учасники ознайомились з сучасним станом і головними проблемами водних ресурсів України, з основним документом, що регламентує діяльність держав на водних об`єктах – з Водною Рамковою Директивою ЄС (ЮРИШИНЕЦЬ Володимир Іванович, заступник директора з наукової роботи, д.б.н.). Ознайомчу екскурсію по відділах, лабораторіях, аквакомплексу інституту провів КРОТ Юрій Григорович, провідний науковий співробітник, к.б.н..

Під керівництвом вчених інституту відбулися практичні заняття в аквакомплексі та в лабораторіях різних відділів за темами:
– Біотестування як вид моніторингу природних, стічних вод, хімічних сполук та їх сумішей. Тест-об`єкти та методи їх культивування. Методи оцінки і контролю токсичності водного середовища. Гідротоксикометрія (КІПНІС Людмила Семенівна, старший науковий співробітник, к.б.н.).
– Хімічний склад води поверхневих водних об’єктів. Відбір проб води і донних відкладів і їхня пробопідготовка. Визначення рН води, вмісту розчиненого кисню, мінералізації, кольоровості, концентрації заліза (ЖЕЖЕРЯ Владислав Анатолійович, науковий співробітник, к. гегр.н.).
– Фітопланктон та фітомікробентос. Специфіка мікрофітобентосу і фітопланктону як екологічних груп водоростей. Методи відбору і лабораторного опрацювання проб. Основні прилади, методики їх використання. Визначення таксономічного різноманіття водоростей під світловим мікроскопом. Оцінка кількісного розвитку. Оцінка якості води та екологічного стану водойм за фітопланктоном і мікрофітобентосом. (ДАВИДОВ Олег Анатолійович, старший науковий співробітник, к.б.н., СЕМЕНЮК Наталія Євгенівна, старший науковий співробітник, к.б.н.).
– Макробезхребетні. Бентос, фітофільна фауна, перифітон. Польові дослідження макробезхребетних. Види пробовідбірників. Метод штучних субстратів. Лабораторні дослідження макробезхребетних. Промивання і розбір фіксованої проби. Мікроскопія. Ідентифікація груп організмів. Кількісні показники. Інтерпретація результатів. Біоіндикація. (ЗОРІНА-САХАРОВА Катерина Євгенівна, старший науковий співробітник, к.б.н., Усов Олександр Євгенійович зав. відділом науково-технічної інформації, к.б.н.)
– Макрофіти. Польові дослідження макрофітів. Прилади, час дослідження, збір і фіксація, кількісні вимірювання. Лабораторні дослідження. Визначення видового складу, гербаризація, визначення продукції. Оцінка якості води та екологічного стану водного об’єкту за макрофітами. (ДЬЯЧЕНКО Тетяна Миколаївна, старший науковий співробітник, к.б.н..)

Для проведення досліджень стану природних вод в регіонах з школярами усі учасники тренінгу отримали диски з методиками досліджень, необхідною літературою та живі тест-об`єкти.

Всі учасники тренінгу отримали сертифікати.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot