Юннатівське літо на Луганщині | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» (заочно) *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» (заочно) *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** 14 - 16 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» (дистанційно, онлайн) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 28 - 30 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка (дистанційно, онлайн) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** квітень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) ***


Юннатівське літо на Луганщині

Для юних натуралістів літо – це період польових практик, походів, експедицій, таборів, дослідів в природі і просто час, коли можна провести змістовне дозвілля, набратися сили та розуму від природи. Нажаль літо 2020 року проходило в умовах діючих обмежень, в рамках пом’якшення карантинних заходів, пов’язаних з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої SARS-CoV-2. Попри такі складнощі, окремі гуртки Луганського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді активно працювали за окремим планом! При цьому, в обов’язковому порядку,використовувались засоби захисту при роботі в умовах карантину: маски, гумові рукавички, дотримувались соціальної дистанції тощо.

Подорожі у царство природи рідного краю.

Так вихованці гуртка «Юні екологи» Луганського ОЦЕНТУМ під керівництвом Буткової Людмили Сергіївни, який працює у м. Старобільську, у липні-серпні цього року всі заняття проводили в природі. І причина цього не тільки в карантинних обмеженнях. Такий вже стиль роботи Людмили Сергіївни. В весняно-літній та осінній період, поки дозволяють погодні умови, вона з вихованцями в походах, екскурсіях, експедиціях та дослідницькій роботі в природі. ЇЇ вихованці завжди чекають цього. І тому, коли відбулись пом’якшення умов карантину, вони з радістю і натхненням розпочали своє довгождане юннатівське літо.

Цього року вихованці Людмили Сергіївни взяли активну участь у науково-освітньому проекті «Вчителі та учні досліджують  явище цвітіння водойм в Україні». Для їх роботи Луганський ОЦЕНТУМ передав на літо цифровий мікроскоп, що сприяло чіткій фіксації на цифрові носії відповідних водоростей, мікроскопічної фауни тощо.

Крім цього діти працювали за індивідуальними дослідницькими програмами для написання науково-дослідницьких робіт по лінії Малої академії наук України.

Завершальним акордом «Юннатівського літа 2020», напередодні нового навчального року, для вихованців  гуртка «Юні екологи» стала наукова експедиція  у Стрільцівський  степ, найстаріший філіал Луганського природного заповідника НАН України.

Даний об’єкт був вибраний не випадково. Степ є найбільш постраждалою екосистемою Землі  внаслідок антропогенного фактору. В нашому степовому регіоні саме заповідні території відіграють надважливу роль у збереженні степового біорізноманіття.

Степ зустрів юних науковців духмяним ароматом шавлії,  чабрецю, полину та інших степових трав, розігрітим спекотним сонцем.  Знайомив насз заповідником працівник філіалу  еколог, інженер-дослідник, зоолог Денис Лазарєв. Дуже цікава була розповідь про тваринний світ Стрільцівськогостепу. Екологи зустріли цілі колоній сурка степового – байбака, що є візитною карткою  Луганщини. Безліч комах, птахів супроводжували нас під час експедиції. Було проведено визначення проективного покриття рослин у заповіднику, визначили їх видовий склад, складенофотогербарій.

Під час експедиції діти поповнили свої знання, зібрали цікавий матеріал, що потребує вивчення та обробки. Даний матеріал буде використаний як порівняльний в роботах гуртківців з вивчення стану Старобільського степу, як невід’ємної складової Євразійського степу. Велика подяка працівникам філіалу за можливість ознайомитися з однією з перлин Луганщини та можливості подальшої співпраці.

Вчимось дивуватись

В умовах пом’якшення карантинних заходів, пов’язаних з гострою респіраторною хворобоюCOVID-19, спричиненої SARS-CoV-2, методист Луганського ОЦЕНТУМ Матвієвська Оксана Володимирівна розробила короткострокову комплексну програму гуртка «Студія природоохоронних новацій». Педагогічним кредом Оксани Володимирівни в роботі з вихованцями є «Сучасна позашкільна освіта повинна бути якісною, забезпеченою ресурсами, цікавою, безпечною, емоційною, інноваційною, сповненою подій, рухів, а головне потрібною дітям».

Починаючи з кінця травня Оксана Володимирівна створила майданчик для проведення занять з вихованцями різних гуртків, які добровільно висловили бажання продовжити навчання в таких складних умовах. При цьому основна увага, крім безпеки, відповідно до методичних рекомендацій Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, приділялась рекреаційним (реабілітаційно-оздоровчим) заходам. Фактично а цьому майданчику поєднались різні складові позашкільної освіти: науковість, дослідництво, творчість, емоційність, реалізація своїх умінь та навичок. А головне – повернення у своє звичне середовище, після довгострокових обмежень в спілкуванні. Діти знову, і навіть більше, стали дивуватись природі, її споконвічної мудрості та краси. А поки дитина не втратила здатність дивуватись – вона розвивається.

При роботі «Студії природоохоронних технологій» використовувались засоби мистецтва та сучасних інформаційних технологій. При цьому вже не гаджети монополізували дітей, а вони працювали для дітей, допомагаючи їм налагоджувати комунікації між собою, фіксуючи красу природи рідного краю, створювати спільні дизайнерські проекти тощо.

Діти вчились сприймати і аналізувати твори мистецтва через пряме спілкування з природою, торкаючись до неповторної її краси, створюючи свої творчі ідеї та мистецькі проекти.

З метою безпеки в роботі майданчику, в межах міста Сєвєродонецька, використовувався вахтовий метод навчання та практичних робіт. Дві групи вихованців з гуртка “Флористика та живопис” займались на різних точках міняючи одне одного, працюючи над одними проектами.  Біля школи, на відкритому повітрі діти розташовували свої робочі місці на відстані 1, 5 м один від одного. Ці робочі місця відмічалися у вигляді кола, намальованого крейдою. При проведенні занять в природі ці кола були умовні, а діти сідали на індивідуальні килимки.

При проведенні заняття за темою “Основи сучасної флористики та фітодизайну» юні флористи під керівництвом Матвієвської Оксани виготовили «Середземноморський букет». Цьому передувала теоретична частина, яка проводилась з використанням дистанційних форм навчання (основи дизайну, підбір матеріалів, дизайн особистого букету з фіксацією цього процесу персональним QR кодом). При практичній роботі проводився квест. А сам творчий процес проходив у супроводі живої музики (музикальні мініатюри на флейті виконувала вихованка гуртка Воробйова Катерина). Ось так можна поєднати найкраще що є в позашкіллідля створення гармонійних, сприятливих умов творчої роботи дітей. Ну і безумовно виходи до природних об’єктів створювали для дітей відчуття спокою, гармонії та впевненості у майбутньому.

Тож попри складнощі для багатьох юних натуралістів Луганщини літо 2020 року можна вважати вдалим.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 rejekibet 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m rp8888 b200m 11wbet