Новини науки: Вчені з’ясували, чому птахи співають вранці | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Новини науки: Вчені з’ясували, чому птахи співають вранці

Спів птахів вранці виявився важливим і корисним фізіологічним процесом, замінюючи їм ранішню зарядку.  До такого висновку прийшли американські вчені з Університету Дьюка в США. Саме за допомогою співу на світанку пернаті покращують кровообіг і підвищують температуру тіла.

Щоб зрозуміти природу ранкового співу, біологи записали трелі болотних горобців. Для цього вибрали 11 самців, які живуть в неволі. Їхній спів фіксували з 2 ночі і до полудня. Всього записали більш ніж півтори тисячі трелей. Потім дослідники вивчили, як змінюється їхні частота і діапазон протягом ранкових годин.
Біолог Стефен Новіцкі стверджує, що пісні горобців складалися всього з 5 нот, які вони повторювали від 5 до 10 разів на секунду. Переключатися з однієї ноти на іншу птахам допомагає дзьоб, голосовий апарат і дихання. Ранок горобці починали з  легких мелодій, повільних і з обмеженим діапазоном. Потім набирали темп, наближаючись до нижчих тональностей.
Така музична розминка, кажуть вчені, за своїм впливом на організм птаха схожа на вплив ранкової зарядки на організм людини. Вона значно покращує кровотік і наповнює тіло енергією.
Варто відзначити, що своєрідна ранкова розминка – це не єдина функція пташиного співу вранці. З його допомогою птиці також зігріваються, коли холодно, оскільки підвищується температура тіла через активний кровообіг. Ще одне завдання співу і, мабуть, одне з найважливіших – привабити представників протилежної статі та позначити межі своєї території для конкурентів.

Джерело: https://society.comments.ua/ua/news/science-and-learning/vcheni-z-yasuvali-chomu-ptahi-spivayut-vranci-658516.html?utm_source=ukrnet&utm_medium=ukrnet

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet