Конференція «Сучасні астрофізичні проблеми в наукових дослідженнях учнів гуртка астрономії НЕНЦ» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Конференція «Сучасні астрофізичні проблеми в наукових дослідженнях учнів гуртка астрономії НЕНЦ»

18 грудня 2020 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України, у формі науково-практичної конференції, відбулося розширене заняття гуртка «Астрономія» (керівник гуртка – кандидат біологічних наук Баранський О.Р.). Окрім гуртківців у організаційно-масовому заході взяли участь студенти закладів вищої освіти м.Києва – члени творчого учнівського об’єднання минулих років та методисти Центру.

Олександр Ростиславович Баранський проінформував присутніх щодо здобутків гуртківців упродовж останніх років: проведеними спостереженнями за малими планетами та кометами; поданні інфоматеріалу до академічних видань з астрономії, участі членів гуртка в конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт.

На конференції були представлені:

1. Презентація учня гуртка О. Соколюка на тему «Мультихвильова фотометрія катаклізмічної змінної зорі GAIA 2018awg». Олексій цього року замовив спостережний час на двох космічних телескопах і провів серію спостережень катаклізмічної зорі в рентгенівському та ультрофіолетовому діапазонах. Вони доповнюють тривалу серію спостережень в оптичному діапазоні, які було проведено в обсерваторії в Лісниках. За матеріалами досліджень готуємо статтю в англомовний астрономічний журнал.

2. Презентація О.Р. Баранського на тему «Проблеми кометної астрономії та міжнародні дослідницькі програми з участю учнів гуртка астрономії НЕНЦ». Ми не лише вивчаємо астрономію теоретично, а й проводимо активні астрономічні спостереження, співпрацюємо з Minor Planet Center із British Astronomical Association та низкою інших організацій. Учні гуртка часто чи не найперші у світі спостерігають щойно відкриті комети й астероїди, встановлюють їхню кометну чи астероїдну природу, обчислюють перші елементи орбіти та з’ясовують потенційну небезпеку зіткнення цих космічних тіл із Землею.

3. Презентація О. Лукіної на тему «Астрометричні та фотометричні дослідження шести транснептунових об’єктів у Лісниках». Олександра – випускниця гуртка, нині студентка фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працюючи над цією темою, здобула призові місця на всеукраїнських і міжнародних олімпіадах, підготувала наукову статтю, яку вже прийнято до друку в журналі «Advances in Astronomy and Space Physics (Journal)».

Конференція відбулася із дотриманням усіх норм і правил карантину.

Відеозапис конференції:

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot