Зимуючим птахам Поділля – годівниці та дитяча турбота | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Зимуючим птахам Поділля – годівниці та дитяча турбота

Цьогоріч, як і в минулі роки, п’ятикласники Голосківського ліцею Меджибізької селищної ради Хмельницької області, як заключний етап посвяти в юні натуралісти, на початку зими розвішали годівниці у шкільному парку для зимуючих птахів. Частина годівниць виготовлена ними власноруч, а частина – старшокласниками у попередні роки. Ентузіаст і організатор цієї справи їх учитель Володимир Олександрович Новак – відомий подільський орнітолог.

В.О.Новак – Відмінник освіти України, педагог-новатор та ентузіаст юннатівського руху у рідному краї, незмінний керівник Подільського орнітологічного клубу «AVES» і гуртків юннатів від Хмельницького ОЕНЦУМ, що діють під його керівництвом на базі Голосківського ліцею (донедавна ЗОШ І-ІІІ ступенів) ще з початку далеких 90-х років і постійно отримували й отримують нині потужну підтримку та сприяння дирекції цього закладу освіти й педколективу (директор – Микола Петрович Шкляр).

Як правило, діти розвішують годівниці тоді, коли холодає і землю вкриває перший сніг.

В нинішньому ж році, не дочікуючись настання зимових холодів і снігів, юні природолюби Голоскова, як завжди, розпочали зимову підгодівлю своїх пернатих друзів на годівницях.

Дослідження птахів на годівницях є однією з ланок щорічного моніторингу юннатами зимуючих птахів села Голосків та його околиць. Отримані результати вони використають для написання своїх дитячих науково-дослідницьких робіт, які виконуються ними під керівництвом Володимира Олександровича.

Спостерігаючи за міграцією птахів, вони помітили, що вже у перший день зими до годівниць прилетіли синиці великі, синиці блакитні, повзики і горобці польові.

Складений ними загальний список птахів, що годувались на годівницях у селі в попередні роки, включає 22 види. В холодні зими видів буває й більше, у теплі – менше.

Юні орнітологи та їх досвідчений керівник вважають, що на значне різноманіття зимуючих у Голоскові птахів цьогоріч надіятись не доводиться, але полегшити життя тим, що вже є, теж не завадить і зволікати з цим не слід.

Саме тому вони не лише спостерігають за пташиним світом і досліджують його, а з настанням холодів, як завжди, ще з більшою увагою і турботою ретельно піклуються про своїх пернатих друзів, допомагаючи їм пережити скрутний для них зимовий сезон.

                      Олена Зотова, методист Хмельницького ОЕНЦУМ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар