Зимуючим птахам Поділля – годівниці та дитяча турбота | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Зимуючим птахам Поділля – годівниці та дитяча турбота

Цьогоріч, як і в минулі роки, п’ятикласники Голосківського ліцею Меджибізької селищної ради Хмельницької області, як заключний етап посвяти в юні натуралісти, на початку зими розвішали годівниці у шкільному парку для зимуючих птахів. Частина годівниць виготовлена ними власноруч, а частина – старшокласниками у попередні роки. Ентузіаст і організатор цієї справи їх учитель Володимир Олександрович Новак – відомий подільський орнітолог.

В.О.Новак – Відмінник освіти України, педагог-новатор та ентузіаст юннатівського руху у рідному краї, незмінний керівник Подільського орнітологічного клубу «AVES» і гуртків юннатів від Хмельницького ОЕНЦУМ, що діють під його керівництвом на базі Голосківського ліцею (донедавна ЗОШ І-ІІІ ступенів) ще з початку далеких 90-х років і постійно отримували й отримують нині потужну підтримку та сприяння дирекції цього закладу освіти й педколективу (директор – Микола Петрович Шкляр).

Як правило, діти розвішують годівниці тоді, коли холодає і землю вкриває перший сніг.

В нинішньому ж році, не дочікуючись настання зимових холодів і снігів, юні природолюби Голоскова, як завжди, розпочали зимову підгодівлю своїх пернатих друзів на годівницях.

Дослідження птахів на годівницях є однією з ланок щорічного моніторингу юннатами зимуючих птахів села Голосків та його околиць. Отримані результати вони використають для написання своїх дитячих науково-дослідницьких робіт, які виконуються ними під керівництвом Володимира Олександровича.

Спостерігаючи за міграцією птахів, вони помітили, що вже у перший день зими до годівниць прилетіли синиці великі, синиці блакитні, повзики і горобці польові.

Складений ними загальний список птахів, що годувались на годівницях у селі в попередні роки, включає 22 види. В холодні зими видів буває й більше, у теплі – менше.

Юні орнітологи та їх досвідчений керівник вважають, що на значне різноманіття зимуючих у Голоскові птахів цьогоріч надіятись не доводиться, але полегшити життя тим, що вже є, теж не завадить і зволікати з цим не слід.

Саме тому вони не лише спостерігають за пташиним світом і досліджують його, а з настанням холодів, як завжди, ще з більшою увагою і турботою ретельно піклуються про своїх пернатих друзів, допомагаючи їм пережити скрутний для них зимовий сезон.

                      Олена Зотова, методист Хмельницького ОЕНЦУМ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet