Флорі та фауні присвячувалось лютневе онлайн-засідання методичного дня в ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» (заочно) *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» (заочно) *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** 14 - 16 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» (дистанційно, онлайн) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 28 - 30 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка (дистанційно, онлайн) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** квітень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) ***


Флорі та фауні присвячувалось лютневе онлайн-засідання методичного дня в ЗОЕНЦ

У засіданні взяли участь педагоги екоцентру та керівники гуртків ЗОЕНЦ з Іршавського та Хустського районів, які працювали в онлайн-режимі методом відеоконференцзв’язку з використанням  платформи  Zoom.

Засідання розпочалось із вступного слова директора ЗОЕНЦ Олександра Геревича.

Зокрема, він наголосив, що в нашій педагогічній діяльності, окрім еколого-освітніх завдань, чільне місце посідають і заходи із реалізації всіх напрямів виховання: національного, патріотичного, духовного, естетичного, фізичного, і, звичайно, природоохоронного. Тож ми, педагоги, як свідомі громадяни своєї країни, повинні брати активну участь в організації і проведенні масово-виховних заходів з відзначення державних свят та інших значимих подій загальноукраїнського значення, таких як: відзначення Дня Героїв Небесної сотні, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня супротиву окупації Автономної республіки Крим та міста Севастополь, вшанування річниці бойових дій при Дебальцево.

„Саме на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації щодо цих подій, нами отримані листи департаменту освіти і науки ОДА. Тож рекомендую вам, шановні колеги, разом зі своїми вихованцями брати активну участь в заходах, які організовуємо ми, де згідно з планом передбачено проведення тематичних бесід з юннатами про історію війни в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктів, зустрічі з учасниками бойових дій”, – закінчив О. Геревич.

Завідувачка відділу організаційно-масової роботи, Оксана Кремінь з цього приводу ознайомила педагогів з планом проведення національно-патріотичних заходів, а про результати їх проведення у творчих учнівських об`єднаннях просила відразу повідомляти, щоб потім оперативно висвітлити на Веб-сайті ЗОЕНЦ.

Далі тематична частина засідання методичного дня присвячувалась вивченню, дослідженню та охороні рослинного й тваринного світу.

Про використання інтерактивних технологій при розкритті теми
“Основи раціонального використання природних ресурсів лікарських рослин” на заняттях гуртка “Лікарські рослини” розповіла керівниця гуртка А. І. Спащук. Вона зупинилась на актуальності теми лікарських рослин та їх використанні в медицині й ветеринарії, як лікувального або оздоровчого засобу.

Враховуючи, що запаси лікарських рослин в природі не безмежні, необхідно дбайливо їх використовувати, при потребі відтворювати і охороняти.

Щодо інтерактивних технологій, то керівниця гуртка активно використовує роботу в парах, „мозковий штурм”, розгадування кросвордів та групові дискусії.

Про твариннний світ та його охорону на заняттях гуртка „Юні охоронці природи”, присутні дізнались з презентації його керівниці О. В. Бісьмак. Тут чільне місце посіло значення тварин у природі та в житті людини.

В. В. Фляшко у своєму виступі розкрила роль зелених насаджень та лісу поблизу міст. Ця тема висвітлюється керівницею на заняттях таких гуртків, як „Природа рідного краю” та „Юні лісівники”.

Виступаюча детально ознайомила з функціями зелених насаджень. Зокрема, виконуючи екологічну функцію, зелені насадження очищають повітря в містах від забруднень, пилу, послаблюють шум, забезпечують доступ кисню і поглинають вуглекислий газ, вбивають бактерії та зменшують їх поширення.

Також регулюють міський мікроклімат, стабілізують температуру і вологість повітря; зелені насадження забезпечують місця для поселення тварин і розповсюдження рослин, таким чином вносять вагомий внесок у збереження біорізноманіття.

Крім того, за допомогою фото, виступаюча продемонструвала практичні заняття гуртківців. Так, у центрі міста Хуст вихованці вивчали рослини зелених зон, вчилися їх розпізнавати, а потім описували у своїх доповідях. Дехто з дітей фільмував рослин на відео, щоб продемонструвати під час виступу.

Підсумовуючи продемонстровані презентації, заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи В. Ю. Кузьма зауважив на необхідності більш суттєво розкривати теми виступів.

На онлайн-засіданні Людмила Бокій оглянула та проаналізувала наповнення сайту ЗОЕНЦ та надала рекомендації щодо дистанційного навчання гуртківців.

Методистка відділу екології та природоохоронної роботи О. П. Стрічко провела огляд періодичних видань та фахової літератури.

Людмила БОКІЙ, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 rejekibet 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m rp8888 b200m 11wbet