Підбито підсумки 2020/2021 навчального року на засіданні педагогічної ради ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 10-12 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (перенесено) *** 15-17 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2022» (дистанційно) *** 21-25 березня 2022 року - весняна сесія Природничої школи учнівської молоді у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 22-25 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 12-14 квітня 2022 року - фінал ІХ Всеукраїнського турніру юних натуралістів у 2021-2022 навчальному році (проведено) *** 27-29 квітня 2022 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» у 2022 році (перенесено) *** 12-14 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» у 2022 році (перенесено) *** травень 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» (проведено) *** 24-27 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) у 2022 році (проведено) *** 08-10 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (перенесено) *** 15-17 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» у 2022 році (проведено) *** 24-28 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) ***


Підбито підсумки 2020/2021 навчального року на засіданні педагогічної ради ЗОЕНЦ

4 червня в екоцентрі пройшло чергове засідання педагогічної ради. На порядок денний винесено такі питання:

  • Про підсумки роботи учнівських об’єднань за ІІ півріччя 2020/2021 навчального року (Кузьма В. Ю., заступник директора);
  • Про планування та організацію роботи із юннатами ЗОЕНЦ у період літніх канікул (Стрічко О. П., методистка відділу екології та природоохоронної роботи, Величканич О. М., завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи);

  • Про організацію та проведення масово-виховних заходів, запланованих на період літніх канікул 2020/2021 навчального року (Кремінь О. І., завідувачка відділу організаційно-масової роботи);
  • Підведення підсумків педагогічної ради. Попереднє педагогічне навантаження на 2020/2021 навчальний рік (Геревич О. В., директор).

З вітальним словом перед присутніми виступив Олександр Геревич, директор ЗОЕНЦ. Він привітав педагогів з успішно завершеним навчальним роком, відзначив, що, не дивлячись на труднощі, викликані пандемією коронавірусу та карантинними обмеженнями, у переважній більшості вдалося виконати заплановане. Побажав міцного здоров’я і нових звершень.

Василь Кузьма проаналізував роботу творчих об’єднань у ІІ півріччі. Педагогами було організовано роботу 65 гуртків на базі ЗОЕНЦ, закладів загальної середньої освіти та дошкільної освіти м. Ужгорода, Хустського та Іршавського районів. У зв’язку із карантином частина занять проводилася дистанційно, у синхронному, асинхронному та онлайн режимах.

Вихованці екоцентру вибороли призові місця у всеукраїнських акціях та конкурсах, зокрема: „Годівничка”, „Гуманне ставлення до тварин”, „Парад квітів біля школи”, „Квітуча Україна”, „В об’єктиві натураліста”, а також у обласних етапах всеукраїнських конкурсів.

Оксана Стрічко, методистка відділу екології, розповіла про літню польову практику з екології „Ecofriends” для юннатів екоцентру, яку заплановано провести з 14 до 25 червня.

Ольга Величканич, завідувачка відділу біології, зазначила, що в цей же період проходитиме і навчально-польова практика з біології „Зелена перлина”.

Метою польових практик є гармонійне поєднання дослідницької та практичної роботи з учнівською молоддю безпосередньо в природі, екологічного виховання із оздоровленням дітей, організацією змістовного дозвілля у літній період. Під час практики юннати вивчатимуть флору і фауну рідного краю, братимуть участь у практичних природоохоронних заходах, досліджуватимуть рідкісні, адвентивні та корисні дикорослі види рослин, збиратимуть гербарій, ознайомлюватимуться із пам’ятками природи, історії та культури Закарпаття.

Із переліком масово-виховних заходів, запланованих на період літніх канікул, ознайомила присутніх Оксана Кремінь, завідувачка відділу організаційно-масової роботи. Зокрема, до Міжнародного дня захисту дітей вже проведено арт-челендж, ініційований департаментом освіти і науки, молоді та спорту. Челендж був наповнений квестом „Ми -діти твої, Україно!”, екологічними локаціями, іграми та розвагами, флешмобом, у рамках якого пройшла природоохоронна акція „Посади дерево”. Під час акції юннати висадили в учнівському дендропарку саджанці ялини. Переглянули розгорнуту виставку про рукокрилих „Маленькі повітряні акробати з великими потребами”.

Також для юннатів організовано захоплюючу навчально-пізнавальну екскурсію до історико-краєзнавчого музею м. Іршава та національного природного парку „Зачарований край”.

Олександр Геревич зачитав наказ про педагогічне навантаження на 2021/2022 навчальний рік, зауваживши, що змін у годинах гурткової роботи не планується, але профільність гуртків буде переглянута з огляду на необхідність збільшення кількості гуртків зоологічного профілю.

Одноголосно на засіданні прийнято рішення, у якому, зокрема, йшлося про необхідність взяти до уваги виступи Геревича О. В., директора ЗОЕНЦ, Кузьми В. Ю., заступника директора з навчально-виховної і методичної роботи, інформації Стрічко О. П., методистки відділу екології та природоохоронної роботи, Величканич О. М., завідувачки відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи, Кремінь О. І., завідувачки відділу організаційно-масової роботи.

Рекомендувати керівникам гуртків при складанні звітів більш широко розкривати свій педагогічний досвід, наводити кращі приклади із своєї практики, дотримуючись Проспекту річного звіту керівника гуртків.

Завідувачкам профільних відділів систематично, протягом навчального року, аналізувати роботу гуртків з метою оцінки їх ефективності або недоцільності та своєчасно повідомляти дирекцію про зміну профільності гуртків.

Рекомендувати завідувачкам профільних відділів проводити наприкінці року юннатівські науково-дослідні підсумкові конференції.

Відділу організаційно-масової роботи ввести в практику залучення юннатів до активної участі у масово-виховних заходах через керівників гуртків.

На завершення відзначені призери всеукраїнських та обласних етапів конкурсів. Зокрема, грамотою департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації за перше місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу „Знай і люби свій край” нагороджені вихованці гуртка „Декоративно-ужиткове мистецтво”, керівниця О. В. Марчишинець.

Диплом НЕНЦ за третє місце у Всеукраїнському конкурсі з квітникарства та ландшафтного дизайну „Квітуча Україна” отримали вихованці гуртка „Юні квітникарі”, керівниця О. М. Величканич.

Грамотою ЗОЕНЦ відзначена Дарина Бошко, вихованка гуртка „Юні лісівники” за третє місце у І етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка „Зоологічна галерея”.

Що ж підсумки підбито, є чималі успіхи. Попереду літо і цікаві спостереження в природі. Сподіваємось, що прийдешній навчальний рік принесе безліч нових здобутків та перемог в еколого-натуралістичному напрямі.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар