На Рівненщині проведено навчально-пізнавальну програму в реабілітаційно-оздоровчому еко-кемпінгу | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


На Рівненщині проведено навчально-пізнавальну програму в реабілітаційно-оздоровчому еко-кемпінгу

З метою оздоровлення та підвищення екологічної свідомості учнівської молоді, покращення психоемоційного стану вихованців й поглиблення знань про природу рідного краю, саморозвитку та спілкування на лоні природи, проведення заходів неформальної освіти з 15 по 18 червня 2021 проведено навчально-пізнавальні заходи в реабілітаційно-оздоровчому еко-кемпінгу «Енергія життя», діяльність якого започатковано на території комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради у наметовому містечку.

Система діяльності еко-кемпінгу базувалась на самоврядуванні гуртківців у тісній співпраці з керівниками-організаторами. Програму заходів та меню харчування складали вихованці разом з керівниками, враховуючи оздоровчий комплекс харчування з використанням хліба на бездріжджовій заквасці, споживання вітамінних фіточаїв без цукру з додаванням меду та екологічно чистих продуктів. Особливістю форми організації дозвілля в еко-кемпінгу «Енергія життя» стала активна навчально-пізнавальна діяльність через залучення дітей до тренінгового навчання за допомогою практикумів на природі.

В рамках програми еко-кемпінгу вихованці гуртків «Екосвіт» та «Юні акваріумісти» Станції юних натуралістів разом з керівниками ШЕХТЕР Лілією, СЕРГІЄНКОМ Дмитром та СТЬОБОЛОВИМ Євгеном навчились облаштовувати наметове містечко в природних умовах, готувати їжу на багатті, організовувати навчально-оздоровчі заходи. Під час майстерок «Секрети туриста», «Туристична кухня» проведено низку практичних занять школи виживання в природі. СТЬОБОЛОВ Євген провів майстерку «Приготування плову на багатті», розповів про історію виникнення та корисні властивості страви.

Діти мали можливість контактно спілкуватися з мешканцями живого куточка, годували та прибирали за тваринами. СЕРГІЄНКО Дмитро розповів цікаві факти догляду за акваріумними рибами, жабами, еублефаром плямистим, червоновухими та сухопутною черепахами, сіналойською королівською змією.

Для учасників кемпінгу СЕРГІЄНКО Дмитром та ШЕХТЕР Лілією організовано еколого-краєзнавчий похід до парку історичної реконструкції часів Давньої Русі – городище Оствиця, що знаходиться у місті Рівне на лівому березі озера Басів Кут. Юні натуралісти довідались про історію Басівкутського городища – пам’ятки археології національного значення періоду Київської Русі ІХ-ХІІІ століття, що розміщується на території колишнього села Басів Кут, на західному березі Басівкутського водосновища (лівий берег річки Устя). Діти дізнались, що серед знахідок є гончарний посуд, залізні знаряддя праці, сільськогосподарські знаряддя, побутові вироби, прикраси, зброя та предмети спорядження верхового коня. ОЙЦЮСЬ Юрій – керівник «Спілки велосипедистів міста Рівного», відомий громадський активіст нашого міста, розповів учасникам подорожі про поселення древніх слов’ян на березі Басового Кута, особливості ведення будівництва у прадавні часи, продемонстрував предмети ужитку, пічки з глини, лави зі зрубу, ознайомив з історією стародавніх човнів вікінгів, варязького дракару, які виготовили Рівненські умільці.

Під час подорожі до озера Басів Кут юні дослідники природи спостерігали за водоплавними птахами – качками-крижнями, чайками, черепахою прісноводною, ропухою очеретяною, яка занесена до Червоної книги України, вивчали рослинний світ прибережної смуги водойми.

Мандруючи екологічною стежкою «Ліки з Божої аптеки» юннати вивчали види лікарських рослин, які можна зустріти на території Станції та її околицях, заготовляли лікарську сировину, зібрали шавлію, парило, лаванду, монарду, різновидності м’яти, листя берези, дуба, подорожника, суниці, довідались про їх лікувальні властивості. Визначили отруйну рослину та її небезпеку для здоров’я людини – борщівник. Довідались про корисні властивості чистотіла, змієголовника, які також є отруйними, але їх використовують в лікувальних цілях за певними рецептами.

ПОДДУБНЯК Руслана розповіла цікаві факти про кінологічну науку та продемонструвала на практиці елементи дресирування німецької вівчарки. СЕРГІЄНКО Дмитро провів майстер-клас «Чарівна мотузка», на якому навчив дітей власноруч виготовляти браслети та брелоки з сутажу та паракорду.

Юннати-активісти проводили ігри, конкурси, вікторини, рухливі ігри для учасників еко-кемпінгу. Незабутніми для дітей стали вечірні співанки у супроводі гітари «У родинному колі», до яких долучалися й батьки вихованців.

Упродовж усіх етапів перебування в кемпінгу вихованці проводили фото пленери природних та рукотворних ландшафтів, тваринного та рослинного світу рідного краю, проводили відеозйомку об’єктів природи.

У дружній теплій атмосфері, насиченій чудовими спогадами про перебування в реабілітаційно-оздоровчому еко-кемпінгу «Енергія життя» пройшла творча програма «Коли всі разом», на якій вихованці обмінювалися враженнями та складали план майбутньої подорожі.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар