День винахідників в НЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


День винахідників в НЕНЦ

18 вересня в Україні відзначалося професійне свято – День винахідника і раціоналізатора. З цього приводу в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України 21 вересня 2021 року відбувся відкритий урок для гуртківців та учнів шкіл міста за сприяння фахівців управління сфери розвитку інтелектуальної власності України державного підприємства «Укрпатент». До учасників заходу з напутніми словами звернувся директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор Володимир Валентинович Вербицький.

На головні питання: Хто такі винахідники? І чому святкують їх день? відповіли фахівці ДП «Укрпатент» Гуро Наталія Миколаївна та Молотова Надія Вадимівна провідні спеціалісти управління сфери розвитку інтелектуальної власності. В дискусіях з юними розробниками прийняли участь Голубєва Ксенія Євгеніївна, начальник управління сфери розвитку інтелектуальної власності і Рисак Володимир Михайлович. Багато запитань стосувалось механізму заявлення на винахід, вікового цензу для молодих розробників, тривалості на отримання результатів тощо.

У підсумку учнівська молодь остаточно впевнилася у тому, що винахідником може бути звичайна людина, яка вирішує якісь проблеми і пропонує власні рішення для цього.

Саме це засвідчили молоді розробники Дитячої інженерної академії, багаторазові учасники організаційно-масових заходів, які проводить НЕНЦ. Було продемонстровано прототипи ракети на водяному і повітряному движку, вітрової електростанції з пляшок ПЕТ, свілодіодний скейт який програмується з телефону та  віртуальну модель універсальної рухливої платформи.

Кожен учасник відкритого уроку отримав подарунковий набір та сертифікат від Укрпатенту.

Новину також розміщено на сайті Державного підприємства “Україниський інститут інтелектуальної власності” (Укрпатент) https://ukrpatent.org/uk/news/main/ukrpatent-nenc-21092021.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар