Вихованці ЗОЕНЦ пізнавали визначні природні об’єкти Закарпаття і вчилися бути відповідальними до природи | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Вихованці ЗОЕНЦ пізнавали визначні природні об’єкти Закарпаття і вчилися бути відповідальними до природи

09 жовтня 2021 року відбулася пізнавальна екскурсія для вихованців ЗОЕНЦ визначними місцями Хустського району.

Перша зупинка — реабілітаційний центр бурого ведмедя, який знаходиться у Національному природному парку ,,Синевир”, заснований у квітні 2011 року. Діти ознайомилися з діяльністю цього природоохоронного об’єкта, в якому забезпечується реабілітація бурих ведмедів, що зазнали жорстокого поводження від людей чи потерпіли від стихійного лиха. Для них відведена загороджена територія площею  12,5 гектарів. Клишоногі, які потрапляють в притулок, спочатку проходять карантин, щеплення і знаходяться у  спеціальних вольєрах,  розташованих у лісі.

Згодом, після відновлення у тварин сил і здоров’я, їх випускають у природне середовище. Вихованці захоплююче спостерігали за бурими красенями, які дружно зустріли нас, подорожуючих відвідувачів,  і навіть ласували їжею (яблуками, морквою), яку принесли юннати.

Цікаву інформацію про ведмедів, їх види та поширення підготувала вихованка гуртка „Біологія людини” Ангеліна Мумряк, керівниця Мирослава Вайдич. Юннатка наголосила, що дуже добре, коли  створюються такі прекрасні центри, де звірі, які зазнали жорстокої долі, мають змогу насолоджуватись життям.

Наступною нашою зупинкою став екопарк – „Долина вовків”,  де юннати ознайомилися із тваринами багатьох видів, завезених із різних куточків світу, – вовками, оленями, верблюдами, вiслюком та, навiть, тиграми і левами. Наразi екопарк – єдине мiсце на Закарпаттi, де можна побачити таку різноманітність диких тварин.

Також під час візиту до звіринця діти дізнались про особливості утримання та догляду за тваринками, необхідність проведення природоохоронної роботи зі збереження та примноження рослинного і тваринного світу України.

Справжньою родзинкою подорожі став візит до Синевирського озера – перлини Українських Карпат. Діти піднялися на висоту 989 метрів над рівнем моря, пройшли стежкою вгору, захоплюючись осінніми краєвидами. Вихованка гуртка „Юні квітникарі”, Анастасія Петровцій, керівниця Оксана Кремінь, розповіла присутнім захоплюючу легенду про закохану пару Синь і Вира, про дерев’яну 13-метрову скульптуру, що височіє на протилежному березі, виготовлену з унікального африканського „негний-дерева” – махаону.

Відвідуючи озеро, діти мали можливість придбати вітамінні чаї на основі сухих плодів ягід та зібраних карпатських  трав, а також скуштувати сосновий мед, настояний  на шишках.

А головне, під час пізнавальної подорожі діти проявляли любов та терпимість до тварин, взаємоповагу одне до одного та не залишали після себе сміття.

Вихованці екологічної відеостудії „Дивосвіт”, Юліанна Хованець та Вероніка Голубець, керівниця Людмила Бокій, записували стендапи для телерепортажу про „НатураліТур”, який виставлять в „YouTube”.

З чудовими емоціями та приємною втомою всі повертались  додому, ділилися враженнями від побаченого.

Відділ організаційно-масової роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot