Вихованці ЗОЕНЦ пізнавали визначні природні об’єкти Закарпаття і вчилися бути відповідальними до природи | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 10-12 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (перенесено) *** 15-17 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2022» (дистанційно) *** 21-25 березня 2022 року - весняна сесія Природничої школи учнівської молоді у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 22-25 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 12-14 квітня 2022 року - фінал ІХ Всеукраїнського турніру юних натуралістів у 2021-2022 навчальному році (проведено) *** 27-29 квітня 2022 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» у 2022 році (перенесено) *** 12-14 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» у 2022 році (перенесено) *** травень 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» (проведено) *** 24-27 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) у 2022 році (проведено) *** 08-10 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (перенесено) *** 15-17 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» у 2022 році (проведено) *** 24-28 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) ***


Вихованці ЗОЕНЦ пізнавали визначні природні об’єкти Закарпаття і вчилися бути відповідальними до природи

09 жовтня 2021 року відбулася пізнавальна екскурсія для вихованців ЗОЕНЦ визначними місцями Хустського району.

Перша зупинка — реабілітаційний центр бурого ведмедя, який знаходиться у Національному природному парку ,,Синевир”, заснований у квітні 2011 року. Діти ознайомилися з діяльністю цього природоохоронного об’єкта, в якому забезпечується реабілітація бурих ведмедів, що зазнали жорстокого поводження від людей чи потерпіли від стихійного лиха. Для них відведена загороджена територія площею  12,5 гектарів. Клишоногі, які потрапляють в притулок, спочатку проходять карантин, щеплення і знаходяться у  спеціальних вольєрах,  розташованих у лісі.

Згодом, після відновлення у тварин сил і здоров’я, їх випускають у природне середовище. Вихованці захоплююче спостерігали за бурими красенями, які дружно зустріли нас, подорожуючих відвідувачів,  і навіть ласували їжею (яблуками, морквою), яку принесли юннати.

Цікаву інформацію про ведмедів, їх види та поширення підготувала вихованка гуртка „Біологія людини” Ангеліна Мумряк, керівниця Мирослава Вайдич. Юннатка наголосила, що дуже добре, коли  створюються такі прекрасні центри, де звірі, які зазнали жорстокої долі, мають змогу насолоджуватись життям.

Наступною нашою зупинкою став екопарк – „Долина вовків”,  де юннати ознайомилися із тваринами багатьох видів, завезених із різних куточків світу, – вовками, оленями, верблюдами, вiслюком та, навiть, тиграми і левами. Наразi екопарк – єдине мiсце на Закарпаттi, де можна побачити таку різноманітність диких тварин.

Також під час візиту до звіринця діти дізнались про особливості утримання та догляду за тваринками, необхідність проведення природоохоронної роботи зі збереження та примноження рослинного і тваринного світу України.

Справжньою родзинкою подорожі став візит до Синевирського озера – перлини Українських Карпат. Діти піднялися на висоту 989 метрів над рівнем моря, пройшли стежкою вгору, захоплюючись осінніми краєвидами. Вихованка гуртка „Юні квітникарі”, Анастасія Петровцій, керівниця Оксана Кремінь, розповіла присутнім захоплюючу легенду про закохану пару Синь і Вира, про дерев’яну 13-метрову скульптуру, що височіє на протилежному березі, виготовлену з унікального африканського „негний-дерева” – махаону.

Відвідуючи озеро, діти мали можливість придбати вітамінні чаї на основі сухих плодів ягід та зібраних карпатських  трав, а також скуштувати сосновий мед, настояний  на шишках.

А головне, під час пізнавальної подорожі діти проявляли любов та терпимість до тварин, взаємоповагу одне до одного та не залишали після себе сміття.

Вихованці екологічної відеостудії „Дивосвіт”, Юліанна Хованець та Вероніка Голубець, керівниця Людмила Бокій, записували стендапи для телерепортажу про „НатураліТур”, який виставлять в „YouTube”.

З чудовими емоціями та приємною втомою всі повертались  додому, ділилися враженнями від побаченого.

Відділ організаційно-масової роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар