На Дніпропетровщині проведено виховний захід в рамках Великого зимового обліку птахів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 02 - 27 червня 2025 року - організаційно-масові заходи літньої кампанії в НЕНЦ (очно) *** 11 - 12 червня 2025 року - Урочисті події з відзначення 100-річчя НЕНЦ МОН України та 100-річчя профільної позашкільної освіти (очно) *** червень 2025 року - Віртуальний фестиваль "Музика в природі" (заочно) *** 24 - 26 вересня 2025 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» (онлайн) *** до 15 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року 2025 - Крутиголовка» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2026» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - триває подання заявки на участь у Всеукраїнському конкурсі «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** до 30 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2025 році (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівських навчально-дослідних земельних ділянок (заочно) ***


На Дніпропетровщині проведено виховний захід в рамках Великого зимового обліку птахів

12 січня 2022 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан) організовано та проведено екскурсію по вивченню птахів, присвячену Великому зимовому обліку птахів (Christmas Bird Count), який традиційно проводять щороку в останні вихідні січня.

У заході приймали участь вихованці гуртків КЗО “ОЕНЦДУМ”, учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа №76” та комунального закладу освіти “Навчально-виховний комплекс №57” Дніпровської міської ради.

Захід проводився з метою ознайомлення з видовим різноманіттям зимуючих птахів України та Дніпропетровщини, з’ясування їх чисельності. Ці птахи потребують нашої допомоги – підгодівлі в сильні морози.

Діти, в супроводі керівників гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” (Радзіковської Лілії, Раковець Ольги) та голови Дніпровського осередку Товариства охорони птахів Чегорки Петра Тимофійовича познайомилися з зимуючими птахами нашого краю, спостерігали за допомогою бінокля за їх пересуванням, кількістю та поведінкою.

Облік птахів розпочався на території нашого центру, де зафіксували наступних птахів: сойка, ворона сіра, грак звичайний, дятел малий.

Наступна локація спостережень: прибережна територія біля Монастирського острову парку культури та відпочинку ім.Т.Г.Шевченка, там спостерігали: крижнів, мартина звичайного в зимовому оперенні, мартина сріблястого.

Петро Тимофійович провів тематичну бесіду з гуртківцями, познайомив з спеціальною літературою, визначниками птахів, а також провів вікторину, найактивніші учасники якої отримали примірники журналу “Птах”. Керівники гуртків також отримали методичні матеріали. Дорогою до наступної локації , голуб сизий.

Остання зупинка нашого заходу була біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам – “Вибух пам’яті”. Там до нас приєднався відомий дніпровський бьордвотчер Пол Бредбієр, який близько 20 років тому переїхав з Великобританії до України та активно спостерігає птахів нашої області. Він розповів юннатам про своє захоплення та цікавих птахів, яких зустрічав під час своїх подорожей різними країнами світу. Гуртківці уважно слухали, проявляли цікавість та задавали питання стосовно орнітології. Всі разом відправились ближче до річки де спостерігали: крижнів та мартинів звичайних.

Незважаючи на несприятливі погодні умови (сильний холодний вітер), вдалося побачити типових представників зимової орнітофауни міста. Наступного року ми продовжимо спостереження за зимуючими птахами. Бережіть і охороняйте наших пернатих друзів! Підгодовуйте їх зимою, вони віддячать Вам весною і літом в сотні разів, рятуючи від комах шкідників наші зелені насадження, радуючи нас своїм різноманітним мелодійним співом.

Підготували керівники гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Радзіковська Л. О., Раковець О. С.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар