Великий зимовий облік птахів провели юннати в ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Великий зимовий облік птахів провели юннати в ЗОЕНЦ

Керівниця гуртка „Юні флористи ” Білківського ЗЗСО разом зі своїми вихованцями провели зимовий облік птахів на подвір’ї закладу. Зима видалася напрочуд сніжною. Юннати відмітили велику кількість горобців (24) та ворон (18). Юннати з цікавістю спостерігали у бінокль за малечею облікованих птахів. У годівнички діти насипали зерна.

Вже стало доброю традицією проводити з юннатами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Великий зимовий облік птахів. Він проходить щорічно в останні тижні місяця (з 18 до 25 січня).

Захід присвячувався вивченню птахів у всьому світі. Завдяки простоті проведення та незначним витратам часу, Великий зимовий облік знайшов широку підтримку, як серед дітей, так і дорослих, забезпечуючи нас щорічно необхідними даними про зимуючих пернатих. З року в рік кількість учасників Великого зимового обліку птахів зростає, що допомагає нам отримати важливі дані про стан популяцій загальнопоширених видів птахів.

У цій зимовій події беруть участь усі бажаючі. Що для цього потрібно? Лише занотовувати кількість і види птахів, побачених протягом години біля годівниці, на подвір’ї, в саду, парку.

Головна мета зимового обліку – з’ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати поряд із нашими домівками.

Вихованці нашого закладу спостерігають за птахами у дворах будинків, парках, скверах, на шкільних подвір’ях – в межах населеного пункту. Птахи є найактивнішими вранці. Якщо обліковувати їх у цю пору дня, є можливість побачити й нарахувати більше видів птахів.

Як правильно проводити Великий облік птахів?

1.Облік здійснюється протягом однієї години.

2.Зазначаються види та рахується кількість побачених птахів.

3.Наприкінці годинного обліку фіксується найбільша кількість кожного виду з птахів, яку можливо одночасно спостерігали за цей проміжок часу.

Зазвичай серед видів, що залишилися зимувати, можна обліковувати: ворон сірих, галок, граків, горобців хатніх, дятлів, синиць блакитних і великих, сойок, сорок, снігурів, омелюхів, голубів тощо.

Взимку птахи не стільки потерпають від холоду, як від голоду. Підгодівлю птахів проводять у період, коли їм складно знайти звичний корм, головним чином у снігову пору і аж до появи першої зелені.
Птахів слід поступово привчати до місць підгодівлі з тим, щоб вони надовго запам’ятали їх і поверталися сюди щодня. I, звичайно, їх необхідно підгодовувати постійно. Інакше пернаті, які вже звикли одержувати допомогу, опиняться в дуже скрутному становищі.

Дуже важливо знати, що може бути кормом. Це – сало свіже, не солоне; горішки не солоні; різноманітне насіння соняшникове, гарбузове, не солоне, не смажене; просо, подрібнене кукурудзяне зерно; крихти печива. Не варто підгодовувати птахів свіжим хлібом. Оскільки хліб для голодного птаха, швидко наповнює порожній шлунок, і починається процес бродіння, яке загрожує життю пташки.

Інколи можна підгодовувати і картоплею відвареною в мундирі, яку, перш ніж покласти в годівницю, варто подрібнити на частини. Ще можна підмішувати до зерна у годівницю насіння маку в невеликій кількості.

Необхідно кожному проявити небайдужість і знайти можливість допомогти пернатим друзям узимку. За турботу впродовж усього року вони віддячать людям сторицею.

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар