Великий зимовий облік птахів провели юннати в ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Великий зимовий облік птахів провели юннати в ЗОЕНЦ

Керівниця гуртка „Юні флористи ” Білківського ЗЗСО разом зі своїми вихованцями провели зимовий облік птахів на подвір’ї закладу. Зима видалася напрочуд сніжною. Юннати відмітили велику кількість горобців (24) та ворон (18). Юннати з цікавістю спостерігали у бінокль за малечею облікованих птахів. У годівнички діти насипали зерна.

Вже стало доброю традицією проводити з юннатами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Великий зимовий облік птахів. Він проходить щорічно в останні тижні місяця (з 18 до 25 січня).

Захід присвячувався вивченню птахів у всьому світі. Завдяки простоті проведення та незначним витратам часу, Великий зимовий облік знайшов широку підтримку, як серед дітей, так і дорослих, забезпечуючи нас щорічно необхідними даними про зимуючих пернатих. З року в рік кількість учасників Великого зимового обліку птахів зростає, що допомагає нам отримати важливі дані про стан популяцій загальнопоширених видів птахів.

У цій зимовій події беруть участь усі бажаючі. Що для цього потрібно? Лише занотовувати кількість і види птахів, побачених протягом години біля годівниці, на подвір’ї, в саду, парку.

Головна мета зимового обліку – з’ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати поряд із нашими домівками.

Вихованці нашого закладу спостерігають за птахами у дворах будинків, парках, скверах, на шкільних подвір’ях – в межах населеного пункту. Птахи є найактивнішими вранці. Якщо обліковувати їх у цю пору дня, є можливість побачити й нарахувати більше видів птахів.

Як правильно проводити Великий облік птахів?

1.Облік здійснюється протягом однієї години.

2.Зазначаються види та рахується кількість побачених птахів.

3.Наприкінці годинного обліку фіксується найбільша кількість кожного виду з птахів, яку можливо одночасно спостерігали за цей проміжок часу.

Зазвичай серед видів, що залишилися зимувати, можна обліковувати: ворон сірих, галок, граків, горобців хатніх, дятлів, синиць блакитних і великих, сойок, сорок, снігурів, омелюхів, голубів тощо.

Взимку птахи не стільки потерпають від холоду, як від голоду. Підгодівлю птахів проводять у період, коли їм складно знайти звичний корм, головним чином у снігову пору і аж до появи першої зелені.
Птахів слід поступово привчати до місць підгодівлі з тим, щоб вони надовго запам’ятали їх і поверталися сюди щодня. I, звичайно, їх необхідно підгодовувати постійно. Інакше пернаті, які вже звикли одержувати допомогу, опиняться в дуже скрутному становищі.

Дуже важливо знати, що може бути кормом. Це – сало свіже, не солоне; горішки не солоні; різноманітне насіння соняшникове, гарбузове, не солоне, не смажене; просо, подрібнене кукурудзяне зерно; крихти печива. Не варто підгодовувати птахів свіжим хлібом. Оскільки хліб для голодного птаха, швидко наповнює порожній шлунок, і починається процес бродіння, яке загрожує життю пташки.

Інколи можна підгодовувати і картоплею відвареною в мундирі, яку, перш ніж покласти в годівницю, варто подрібнити на частини. Ще можна підмішувати до зерна у годівницю насіння маку в невеликій кількості.

Необхідно кожному проявити небайдужість і знайти можливість допомогти пернатим друзям узимку. За турботу впродовж усього року вони віддячать людям сторицею.

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар