Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму

З 08 по 10 лютого 2022 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», Національним університетом біоресурсів і природокористування України, рядом академічних установ НАН України, за підтримки Державного підприємства “Український інститут інлетектуальної власності” (ДП “Укрпатент”) та Президії Національної академії наук України, проведено фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (у віковій категорії 16-23 роки).

Цього року ІІ етап організовано у очному форматі. На фінал  запрошені 122 конкурсанти з 118 авторськими проєктами. Змагались офлайн 35 проєктів (36 учасників)

Журі конкурсу провело експертну оцінку проєктів під час постерного захисту за категоріями: біологія; ресурси енергозбереження; екологічно безпечні технології та прикладна екологія; фізика; хімія; медицина та охорона здоров’я; сільськогосподарське дослідництво та винахідництво; науки про Землю (географія, геологія); психологія; інженерні науки; комп’ютерні науки та штучний інтелект, та визначило переможців і призерів змагання.

Автори 12 найкращих розробок в дванадцяти категоріях здобули І місце (13 авторів).  Друге місце вибороли 14 проєктів. На третьому місці – 9 проєктів. Всі учасники фіналу нагороджені Дипломами І, ІІ і ІІІ ступенів відповідно до розподілу призових місць, а також цінними подарунками і призами від Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, ДП “Укрпатент” та Президії Національної академії наук України.

Нагороди вручали від НЕНЦ: директор,  доктор педагогічних наук, професор Вербицький Володимир Валентинович, заступник директора Кацурак Вікторія Петрівна; від ДП “Укрпатент”: Голубєва Ксенія Євгеніївна, начальник відділу підготовки і перепідготовки та підвищення кваліфікації  Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», Гуро Наталя Миколаївна, провідний спеціаліст відділу підготовки і перепідготовки та підвищення кваліфікації, Осадчук Лев Сергійович, провідний спеціаліст відділу підготовки і перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Впродовж очного етапу конкурсу  було проведене опитування серед учасників на найкращий на їх думку проєкт, представлений на змаганні. Набільше голосів зібрала авторська робота «Агіотопоніми Псалтиря пророка Давида як інструмент створення паломницького туру», Пасічник Анастасії Юріївни, учениці 11 класу Нетішинської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №2 Шепетівського району Хмельницької області. Їй було вручено Кубок ДП “Укрпатент”, Грамоту Національного еколого-натуралістичного центру, як абсолютному переможцю змагання, а також додатковий подарунок від  ДП “Укрпатент”.

Всім супроводжуючим особам і присутнім керівникам авторських проєктів, що були представлені на очному змаганні вручені Подяки НЕНЦ.

Зважаючи на чинні карантинні обмеження та метою заохочення учнівської молоді до подальшої винахідницької і раціоналізаторської діяльності вирішено продовжити змагання для тих фіналістів, які за різних обставин не змогли прибути на очний етап. Друга частина фіналу Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (для вікової категорії від 16 до 23 років включно) проводитиметься дистанційно.

Дистанційний формат передбачає представлення кожним учасником або командою відеозапису захисту наукового проєкту з демонстрацією наочних матеріалів. Спочатку учасник розміщує відео захисту на каналі Youtube а потім  надсилає посилання на розміщене відео до Оргкомітету конкурсу на електронну пошту: biology@nenc.gov.ua. Термін подання відеопосилань – до 20 лютого 2022 року.

Детальна інформація на сторінці Конкурсу сайту НЕНЦ: https://nenc.gov.ua/?page_id=32036.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар