Захиснику Вітчизни – український оберіг! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Захиснику Вітчизни – український оберіг!

Усе перевіряється часом. Сьогодні для кожного виникло нагальне запитання: чим для нас є рідна земля, батьківська мова, наше родове дерево та історія отчого краю?   Господь рятував наш народ із дуже складних ситуацій та спровадив до дня нинішнього для звільнення від чужинського поневолення.У час випробувань педагоги та вихованці Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді не стоять осторонь. Захищати й обороняти рідну землю можна не лише зброєю, але й навчанням, посильною суспільно-корисною працею.
У закладі позашкільної освіти з 14 березня 2022р. запрацював пасхальний майстер клас «Христос Воскрес – Воскресне Україна!».
Педагоги закладу запрошують учнівську молодь, батьків, гостей м. Тернополя до виготовлення оберегу українського народу – писанки, як символу життя, відродження вільної України.
Подаруймо воїну пасхальну писанку!
Майстер клас працює: субота 10:00 – 16:00 год., неділя 10:00 – 16:00 год.
Наша адреса: м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 21
Електронна адреса: ecocentr_ter@ukr.netecologikecocentr@ukr.net
Контактний телефон: +38(0352)25-05-46
Для участі у  майстер класі бажано принести з собою білі курячі яйця.

ЛЕЛЕКИ – ПТАХИ МИРУ ТА ЛЮБОВІ! Весна сходить на землю з лелечиних крил віщуючи радість та щастя. Здавна цей птах символізував любов до батька й матері, що благословили на цей світ. А тому, він є символом продовження роду, сімейного добробуту і любові до рідного краю. Лелеки вважаються святими птахами через свою вірність людині, адже вони ніколи не робили людям кривди. Народ завжди ставився з великою пошаною до цих пташок. А ще цей птах, на рівні з голубом вважається символом миру. Дуже хочеться, щоб прилетівши цього року в Україну, вони принесли всім нам такий довгоочікуваний мир. Тернопільський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді закликає всіх небайдужих громадян допомагати цим птахам адаптуватися до наших умов після тривалого перельоту. В березні місяці  центр проводить акцію «День зустрічі птахів».  Бажаючим взяти участь в заході  потрібно спостерігати за прильотом птахів, зробити фотографію, короткий опис їх та надіслати матеріали на нашу адресу.

ПІДСНІЖНИК – КВІТКА НАДІЇ! Неохоче відступає зима. Ще де-не-де лежить сніг, тримаються морози. Ось-ось з’являться перші ніжні, наче витончені з найтонкішої порцеляни, дзвоникоподібні білосніжні квіти. То – підсніжник білосніжний, або весняний.  На жаль, території поширення цієї тепер уже рідкісної рослини з кожним роком катастрофічно зменшуються. Підсніжник є рідкісним видом флори України (через що і занесений до Червоної книги). Тому, якщо його й надалі неконтрольовано знищувати, відновити популяцію буде неможливо. Тернопільський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді рекомендує учням нашої області долучитися до щорічної акції «Першоцвіти Тернопілля» (спільний Наказ Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації № 41/01-07 від 10.03.2021р. та Управління екології та природних ресурсів Тернопільської обласної державної адміністрації № 05/01-05 від 10.03.2021р.). У 2022 році  пропонуємо школярам міста та області продовжити розпочату ними роботу з охорони та збереження першоцвітів. Відшукувати  місця квітування підсніжників з метою їх охорони та збереження, проведення пропагандистської роботи серед місцевого населення. Інформацію про проведену роботу також просимо надсилати на нашу адресу.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар