Чорнобильська катастрофа — найбільша техногенна екологічна катастрофа сучасності, яка трапилася о 00 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Великий викид радіоактивного пилу (в тому числі йоду 131, цезію 137, стронцію 90) піднявся на висоту 1500 м і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії.
Масштаб Чорнобильської катастрофи, найтяжчої за всю історію людства техногенної катастрофи, добре відомий як вченим, так і політикам всього світу. В навколишнє середовище надійшло близько 3% радіонуклідів, які на момент вибуху були накопичені в четвертому енергоблоці ЧАЕС.
Аварія спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей. Проте найголовніше – трагедія забрала та покалічила людські невинні життя.
З метою збереження пам’яті про катастрофу керівниками гуртків комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю.Ф.Педан) через дистанційні форми зв’язку для вихованців були підготовлені тематичні презентації з використанням фото та довідкових матеріалів, а також створена добірка відеоматеріалів про причини, хронологію та наслідки цього масштабного інциденту.
Матеріали закладу за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/129lw_zUKxLv4oVeSafHf50ui_87IG-I2?usp=sharing