Юннати ЗОЕНЦ та діти-переселенці із задоволенням відвідали зоологічний музей УжНУ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юннати ЗОЕНЦ та діти-переселенці із задоволенням відвідали зоологічний музей УжНУ

27 травня керівники гуртків ЗОЕНЦ, а саме Катрич І. С., Курак Ю. С. та Казаріна Е. І., з юннатами екоценту та дітками з Харківської та Донецької областей відвідали зоологічний музей УжНУ, що розташований у будівлі колишнього Василіянського монастиря. Музей у своєму розпорядженні має три кімнати, де розміщуються експонати не тільки Закарпаття, а й усього світу.

Перша кімната – ссавців. Тут знаходиться фауна хижих ссавців Закарпаття. Особливу увагу привернули представники родини котячих, а саме, рись і дикий лісовий кіт, які є представниками Червоної книги України. У цій виставковій залі також представлена родина куницевих, а саме борсуком, видрою, європейською норкою та горностаєм. Також юннати побачили найбільш примітивних представників тваринного світу Карпат – землерийку, бурозубку та звичайну хохулю.

Серед найбільших екземплярів, що водяться на Закарпатті, наш погляд привернув бурий ведмідь, дикий кабан, карпатський благородний олень, козуля. Важливе місце в експозиції займає колекція мисливських трофеїв – роги копитних тварин, яку зібрав ужгородський натураліст Іштван Лаудон, нараховує близько сотні екземплярів.

Цікавинками, що зібрані з усього світу, є австралійські кенгуру та страуси, антарктичні пінгвіни, індійські зебра та антилопа гну, американські пума та броненосець, індійський слон, бенгальский тигр, тібетські мавпи, а також тюлень та дельфін. Варто зазначити, що експонати виготовлені дуже точно та професійно, тому складається враження, ніби тварини за склом живі. Проте колекція ссавців також викликала інтерес завдяки химерним телятам, які представлені в музеї одразу в двох екземплярах – двоголової та двомордої.

Друга кімната відведена птахам, де особлива роль відводиться колекції хижих птахів.

Юннати екоцентру та дітки переселенці ознайомились з унікальними екземплярами, які занесені до Червоної книги України та зустрічаються в природі дуже рідко. Серед них: рожевий пелікан, гоголь, лелека чорний, беркут, сапсан, шуліка, пугач, сова довгохвоста і т. д. Серед цікавих представників фауни світу є африканський страус, індійські фламінго та темний альбатрос, африканські нектарниці та какаду, американський тукан. Окреме місце відведене птахам-альбіносам, які доволі рідко зустрічаються в природі, серед них: біла ворона, горобці та півень.

Третій зал – змішаний. Найбільший за розміром, і мабуть, за враженнями. Тут діти побачили змій, ящірок, риб, жаб, метеликів, ознайомились з колекцією яєць різних птахів, з колекцїєю тропічних жуків, жуків-турунів фауни Закарпаття, комахами-ентомофагами Українських Карпат.

Саме у третій кімнаті діти побачили морських зірок, камчатського краба та європейських омарів. Важливе місце займає виставка плоских та круглих червів, точніше червів-паразитів.

Дуже насичено представлені колекції риб, жаб та плазунів. У колекції музею – мідянка, полоз, гадюка звичайна, ящірки Закарпаття та веретільниця. Окрім фауни Закарпаття діти ознайомилися із африканськими тропічними комахами, гримучою змією та кайманом, жабою-биком, літаючою жабою з острову Ява, хамелеоном, черепахами, літаючим драконом, азійською коброю, морськими зірками та їжаками, коралами, медузами та скатами Баренцового моря та Індійського океану, акулами, чотиризубом, рибою-пилою, рибою-прилипало, пінагором, морськими кониками, літаючою рибою, піранією та іншими тваринами з різних морів та океанів.

Зараз зоологічний музей – один із найбільших наукових осередків на Закарпатті. Це перлина, яка потребує постійного догляду.

Еріка Казаріна, керівниця гуртків ЗОЕНЦ;

Ірина Катрич, керівниця гуртків ЗОЕНЦ;

Юліанна Курак, керівниця гуртків ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet