Юннати ЗОЕНЦ та діти-переселенці із задоволенням відвідали зоологічний музей УжНУ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Юннати ЗОЕНЦ та діти-переселенці із задоволенням відвідали зоологічний музей УжНУ

27 травня керівники гуртків ЗОЕНЦ, а саме Катрич І. С., Курак Ю. С. та Казаріна Е. І., з юннатами екоценту та дітками з Харківської та Донецької областей відвідали зоологічний музей УжНУ, що розташований у будівлі колишнього Василіянського монастиря. Музей у своєму розпорядженні має три кімнати, де розміщуються експонати не тільки Закарпаття, а й усього світу.

Перша кімната – ссавців. Тут знаходиться фауна хижих ссавців Закарпаття. Особливу увагу привернули представники родини котячих, а саме, рись і дикий лісовий кіт, які є представниками Червоної книги України. У цій виставковій залі також представлена родина куницевих, а саме борсуком, видрою, європейською норкою та горностаєм. Також юннати побачили найбільш примітивних представників тваринного світу Карпат – землерийку, бурозубку та звичайну хохулю.

Серед найбільших екземплярів, що водяться на Закарпатті, наш погляд привернув бурий ведмідь, дикий кабан, карпатський благородний олень, козуля. Важливе місце в експозиції займає колекція мисливських трофеїв – роги копитних тварин, яку зібрав ужгородський натураліст Іштван Лаудон, нараховує близько сотні екземплярів.

Цікавинками, що зібрані з усього світу, є австралійські кенгуру та страуси, антарктичні пінгвіни, індійські зебра та антилопа гну, американські пума та броненосець, індійський слон, бенгальский тигр, тібетські мавпи, а також тюлень та дельфін. Варто зазначити, що експонати виготовлені дуже точно та професійно, тому складається враження, ніби тварини за склом живі. Проте колекція ссавців також викликала інтерес завдяки химерним телятам, які представлені в музеї одразу в двох екземплярах – двоголової та двомордої.

Друга кімната відведена птахам, де особлива роль відводиться колекції хижих птахів.

Юннати екоцентру та дітки переселенці ознайомились з унікальними екземплярами, які занесені до Червоної книги України та зустрічаються в природі дуже рідко. Серед них: рожевий пелікан, гоголь, лелека чорний, беркут, сапсан, шуліка, пугач, сова довгохвоста і т. д. Серед цікавих представників фауни світу є африканський страус, індійські фламінго та темний альбатрос, африканські нектарниці та какаду, американський тукан. Окреме місце відведене птахам-альбіносам, які доволі рідко зустрічаються в природі, серед них: біла ворона, горобці та півень.

Третій зал – змішаний. Найбільший за розміром, і мабуть, за враженнями. Тут діти побачили змій, ящірок, риб, жаб, метеликів, ознайомились з колекцією яєць різних птахів, з колекцїєю тропічних жуків, жуків-турунів фауни Закарпаття, комахами-ентомофагами Українських Карпат.

Саме у третій кімнаті діти побачили морських зірок, камчатського краба та європейських омарів. Важливе місце займає виставка плоских та круглих червів, точніше червів-паразитів.

Дуже насичено представлені колекції риб, жаб та плазунів. У колекції музею – мідянка, полоз, гадюка звичайна, ящірки Закарпаття та веретільниця. Окрім фауни Закарпаття діти ознайомилися із африканськими тропічними комахами, гримучою змією та кайманом, жабою-биком, літаючою жабою з острову Ява, хамелеоном, черепахами, літаючим драконом, азійською коброю, морськими зірками та їжаками, коралами, медузами та скатами Баренцового моря та Індійського океану, акулами, чотиризубом, рибою-пилою, рибою-прилипало, пінагором, морськими кониками, літаючою рибою, піранією та іншими тваринами з різних морів та океанів.

Зараз зоологічний музей – один із найбільших наукових осередків на Закарпатті. Це перлина, яка потребує постійного догляду.

Еріка Казаріна, керівниця гуртків ЗОЕНЦ;

Ірина Катрич, керівниця гуртків ЗОЕНЦ;

Юліанна Курак, керівниця гуртків ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар