Проведено обласний семінар для методистів та керівників гуртків за темою: „Екологічна освіта як інструмент формування суспільної екологічної свідомості”. | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Проведено обласний семінар для методистів та керівників гуртків за темою: „Екологічна освіта як інструмент формування суспільної екологічної свідомості”.

Відповідно до планів роботи департаменту освіти і науки облдержадміністрації та комунального закладу освіти „Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Ю.Ф.Педан, далі – КЗО „ДОЕНЦДУМ”) на 2016 рік 24 лютого поточного року для методистів та керівників гуртків еколого-натуралістичного профілю загальноосвітніх та позашкільних закладів проведено семінар за темою: „Екологічна освіта як інструмент формування суспільної екологічної свідомості”.

Учасники семінару

Учасники семінару

Семінар проводився з метою підвищення професійної компетентності педагогів щодо організації позашкільної екологічної освіти, поширення кращого досвіду роботи в галузі екологічного виховання, активізації участі дітей та молоді в проведенні практичної природоохоронної, екологічної та експериментально-дослідницької діяльності.

На семінарі були присутні 29 чоловік з міст та районів області, а саме: мм. Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Жовті Води, Кривого Рогу, Марганця, Павлограда, Васильківського, Дніпропетровського, Криничанського, Павлоградського, Петриківського, Синельниківського, Солонянського та Томаківського районів.

Дововідь Педан Ю.Ф.

Дововідь Педан Ю.Ф.

Так, Педан Юрій Федорович, директор КЗО „ДОЕНЦДУМ”, у своїй доповіді розкрив наступні питання:

 • „Аналіз річних звітів еколого-натуралістичних позашкільних закладів освіти”;
 • „Проект закону „Про освіту”;
 • „Пропозиції до проекту закону „Про освіту”, підготовлені директорами обласних позашкільних навчальних закладів”;
 • „Програма функціонування та розвитку КЗО „ДОЕНЦДУМ” на 2016-2020 роки”;
 • „План проведення Всеукраїнського семінару-практикуму для заступників директорів обласних еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів) „Сучасні форми та методи екологічної освіти і виховання в промислово розвинених регіонах України”.
Доповідь Бригадиренко В. В.

Доповідь Бригадиренко В. В.

З темою „Методи обліку рідкісних та корисних безхребетних” виступив Бригадиренко Віктор Васильович, к.б.н. доцент кафедри зоології та екології факультету біології, екології та медицина Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара (далі – ДНУ). Він представив види ентомофауни (види турунів), які найбільш актуальні для вивчення юннатами Дніпропетровської області, розкрив метод збору безхребетних (3-5 пасток Барбера на кожній з 7 пробних ділянок), зробив акцент на підготовці науково-дослідних робіт (морфологія, паразитологія, аутекологія)
під керівництвом науковців кафедри зоології та екології.

Доповідь Сологуб Л. В.

Доповідь Сологуб Л. В.

Сологуб Людмила Валеріївна, заступник директора комунального закладу „Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпропетровського району, розкрила питання залучення коштів для реалізації конкретних проектів.

Доповідь Григо’єва Д. В.

Доповідь Григо’єва Д. В.

Григор’єв Денис Валентинович, завідувач відділу біології та екології КЗО „ДОЕНЦДУМ”, підвів підсумки участі закладів освіти в масових заходах екологічного та природоохоронного спрямування за 2015 рік (рейтинг, критерії оцінки робіт, рекомендації журі), а також представив циклограму надання звітних матеріалів у 2016 році, вимоги до оформлення робіт.

Доповідь Манюк В.В.

Доповідь Манюк В.В.

Поняття „глибинна екологія”, „біоетика”, „виховання природою”, „ідея дикої природи” та „принцип невтручання”, зміст природоохоронних проектів „Дерево життя”, „Вчимося заповідувати”, „Балки очима дітей” та „До чистих джерел” детально розкрив у своїй доповіді „Юннатівський рух – наука – охорона природи: форми взаємодії” Манюк Вадим Володимирович, к.б.н., доцент кафедри фізичної та економічної географії геолого-географічного факультету ДНУ.

Доповідь Ганжа Д. С.

Доповідь Ганжа Д. С.

Змістовну презентацію про роль природного заповідника „Дніпровсько-Орільський” в екологічному вихованні шкільної молоді представив Ганжа Дмитро Сергійович, науковий співробітник заповідника. Так, еколого-освітня діяльність заповідника реалізується через:

 • проведення екскурсій;
 • організацію публічних виступів, семінарів та лекцій;
 • участь в обласних і всеукраїнських заходах;
 • співпраці з державними установами та громадськими організаціями, що охоплюють, в тому числі, шкільну молодь;
 • залучення школярів-юннатів до науково-дослідних робіт, що стосуються заповідника.
 • надання консультацій щодо підготовки шкільних рефератів, доповідей, презентацій стосовно охорони природи;
 • співпрацю із засобами масової інформації.
Доповідь Величко О. В.

Доповідь Величко О. В.

Величко Олег Володимирович, заступник голови громадської спілки „Єдиний простір” представив на семінарі зміст, результати участі за минулі роки та переваги участі у 2016 році у грантових проектах: „Школа своїми руками” (в рамках обласного конкурсу „Школа – мій рідний дім”), „Здоровий Я”, „Школа життя” та „Діти – дітям”.

Підготував:
Григор’єв Д.В., завідувач відділу
біології та екології КЗО „ДОЕНЦДУМ”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар