Тренінговий методичний день зі STEAM-освіти пройшов у ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Тренінговий методичний день зі STEAM-освіти пройшов у ЗОЕНЦ

Днями у Закарпатському екоцентрі проведено тренінг в онлайн форматі з використанням конференцзв’язку на платформі ZOOM з участю керівників гуртків Хустського району.

Зараз, у зв’язку з невпинним розвитком комп’ютерних технологій, все більше в освітньому процесі набирає популярності STEM-освіта, при якій тісно поєднується креативність та технічні знання. Саме методикам і прийомам STEM-освіти, які використовуються при виготовленні мінівідеопроєктів на заняттях дитячої екологічної відеостудії „Дивосвіт”, присвячувався тренінг у ЗОЕНЦ. Провела тренінг керівниця відеостудії, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи Людмила Бокій.

Тренер створила доброзичливу атмосферу, під час якої поділилася досвідом своєї роботи і ознайомила з азами використання у практичній педагогічній діяльності нових комп’ютерних технологій, а саме створення власного відеопроєкту. Адже використання на заняттях відео, а особливо, власного, піднімає престиж професії педагога та його імідж.

Керівниця відеостудії зупинилася на етапах створення відеоролика, а саме: визначення теми, написання сценарію, фільмування, монтаж. Виступаюча також відмітила важливість для педагогічного працівника знання державної української мови, яку необхідно знати і дотримуватися нових правил українського правопису. Л. Бокій надала перевагу іншомовним словам, оскільки зараз із використанням соціальних мереж, активно входять у наш лексикон слова англійського походження. Та й комп’ютерні програми переважно англомовні. До речі, вихованці відеостудії виявили бажання вивчати монтаж відео у програмі Adobe Premiere Pro англійською, хоча є і російський відповідник.

Учасники тренінгу також дізналися багато цікавого про процес фільмування, зокрема, як створюється відеокадр, за якими параметрами визначається якість камери. Розв’язуючи задачу, учасники самі встановили у якій, серед запропонованих двох, камері краще буде зображення і чому.

Під час тренінгу педагоги переглянули та ознайомилися із практичними формами і методами роботи керівниці відеостудії Л. Бокій з дітьми, переглянувши відеопроєкт „Невигадана історія про пацючка Ротика”, відеоролики студійців на тему: „Квітучі дерева мого саду”, виконані на смартфонах як домашнє завдання, телерепортажі з майстер класів „Лелеки, Миру принесіть в Україну”, „До Дня Матері”, які зафільмували вихованці гуртка Вероніка Голубець та Юліанна Хованець.

Завершальний етап – фільмування статичним планом патріотичного флешмобу „Ой, у лузі червона калина”. Після фільмування флешмобу педагоги відразу ознайомилися із монтажною програмою і подивилися відео, у якому самі брали участь.

Підсумовуючи методичний день, директор Закарпатського екоцентру Олександр Геревич відмітив, як важливо, що не дивлячись на фактори, що зумовили незручності – загострення ситуації із коронавірусом та періодичні „сирени тривоги”, все ж вдалося зібратися педагогам, які безпосередньо проживають в Ужгороді та підключилися в онлайн режимі керівники гуртків з Міжгірщини, Іршавщини Хустщини і таки провели запланований методичний день.

Приємне враження справило оригінальне розкриття теми Людмилою Іванівною з використанням своїх та дитячих творчих доробок.

За традицією Олександр Васильович ознайомив педагогів з інформаційними листами, наказами, які надійшли з Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА-ОВА.

О. Геревич звернув увагу на лист уповноваженого із захисту державної мови щодо оволодіння українською, зокрема, сприяння в цьому переміщеним особам із східних та південних областей України, які також відвідують гуртки еколого-натуралістичного напряму.

Також директор наголосив на листі Міністерства освіти і науки щодо особливості організації (визначення формату) освітнього процесу в умовах правового режиму воєнного стану.

Людмила БОКІЙ, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар