Участь колективу КЗО “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської області” у диктанті національної єдності | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 14 - 16 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» (дистанційно, онлайн) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 28 - 30 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка (дистанційно, онлайн) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 11 -13 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського конкурсу юних зоологів і тваринників (змішаний формат) *** 18 - 19 лютого 2025 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Біологізація освіти та методи впровадження елементів соціально-реабілітаційної та валеологічної роботи в освітній процес» (змішаний формат) *** 25 - 28 лютого 2025 року - фінал Науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (очно), реєстрація продовжена до 07 лютого 2025 року включно *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 28 березня 2025 року - приймаються конкурсні роботи на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості на тему «Голос душі» (заочно) *** до 04 квітня 2025 року - триває подання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 15 - 17 квітня 2025 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергоефективності «Енергія і середовище»(очно) *** 26 - 28 квітня 2025 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» у 2025 році (очно) *** квітень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) *** з 15 січня по 25 травня 2025 року - триває участь у Всеукраїнському освітньому проєкті «Хочу стати полярником» (змішаний формат) *** 15 - 30 травня 2025 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - триває подання заявки на участь у Всеукраїнському конкурсі «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) ***


Участь колективу КЗО “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської області” у диктанті національної єдності

Щорічно, 09 листопада, українці у всьому світі відзначають День української писемності та мови.

Це свято започаткували ще у 1997 р., коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 “Про День української писемності та мови”.

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

09 листопада, у День української писемності та мови, в Україні проводять традиційний Радіодиктант національної єдності. Колектив комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської області” Дніпропетровської обласної ради (директор Юрій Педан) вирішив долучитись до написання диктанту. Адже мова – це самоідентифікація української нації. Людина вдосконалює свої знання протягом життя, тим більше педагог, тому подібні заходи дозволяють об’єктивно оцінити свої знання та вдосконалити їх, сприяють єднанню та консолідації української нації, наближають нас до такої бажаної перемоги над ворогом.

Авторка цьогорічного тексту – українська письменниця і режисерка, член Українського ПЕНу (“ПЕН-клуб” – міжнародна неурядова організація, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів) Ірина Цілик. Читала текст народна артистка, Герой України, Ада Роговцева.

Було непросто, адже довелось переміститись у безпечне приміщення (лунала тривога), подекуди зустрічались незнайомі слова, замислювались над синтаксисом та вживанням подвоєння в деяких словах. Але ми впорались!

Дискутували після завершення диктанту, обговорюючи певні проблеми. Наша мова – бездонна криниця, вдосконалення знання мови – необхідна умова нашого суверенітету, риса освіченої людини, умова існування українців як нації.

Маємо надію на гарні результати та готові долучитись наступного року, але задіяти ще більше людей та вихованців, адже сподіваємось, що наступний диктант відбудеться у вільній від окупантів, незалежній та соборній Україні!

Фотографії за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1UOY-MlKqII0VHv3HGBWJn6UILUryET6F?usp=share_link

Підготувала заст. директора КЗО “ОЕНЦДУМ” ДОР Галина КРИКУН

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • rejekibet dewa288 rejekibet mt777 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m rp8888 b200m 11wbet g200m ngopibet w88 situs resmi