В Дніпропетровській області пройшов конкурс юних натуралістів за напрямом “Квітникарство та озеленення” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


В Дніпропетровській області пройшов конкурс юних натуралістів за напрямом “Квітникарство та озеленення”

Одним з головних напрямів роботи закладів освіти області є проведення організаційно-масових заходів та практичних дій по озелененню та благоустрою територій освітніх установ, а також парків, скверів, інших зон відпочинку в населених пунктах області.

Загальним підсумком проведення дослідницької роботи закладів освіти з квітникарства в закритому і відкритому ґрунті, з озеленення та ландшафтного дизайну є участь в обласному конкурсі юних натуралістів за напрямом “Квітникарство та озеленення”, який традиційно проводиться комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді ”Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) у вересні-жовтні кожного року.

В останні роки через карантинні обмеження щодо поширення коронавірусної хвороби COVID-19, а в 2022 році ще й через введення воєнного стану в Україні – конкурс проводиться заочно.

В 2022 році роботи юних квітникарів журі, до складу якого входили фахівці КЗО “ОЕНЦДУМ” та науковці Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, оцінювали за номінаціями:

“Ландшафтний дизайн” (проєкти з озеленення);

“Досліджуємо кращий сорт” (дослідницька робота з квітникарства);

“Квітковий розмай” (робота з внутрішнього озеленення).

Участь в конкурсі взяли 24 здобувача освіти закладів освіти з
16 територіальних громад. Незважаючи на нестабільну ситуацію у регіоні, постійні обстріли деяких територіальних громад, вимкнення електроенергії, діти підготували та презентували свої роботи. Учасники представили на розгляд журі свою діяльність по створенню в освітніх закладах комфортного середовища з використанням кімнатних квітів, ландшафтних композицій, з постановки різноманітних дослідів, як в закритому, так і в відкритому ґрунті.

Цікаву роботу в номінації “Ландшафтний дизайн” представили вихованці комунального закладу “Нiкопольський мiський еколого-натуралiстичний центр” (керівник Кокнаєв Сергій. Олексійович), здобувачі освіти комунального закладу “Нікопольський фаховий педагогічний коледж” Дніпропетровської обласної ради”. Вони презентували на розгляд журі проєкт зі створення рокарію (кам’янистого саду) “Острови серед моря”. Протягом 2020-2022 року юннатами було висаджено різноманітні хвойні рослини (ялівці, туї, сосни), створено кам’яні “острови”, які укріплені рослинами різноманітних седумів та вербейника. Частина рослин була вирощена самостійно юннатами закладу шляхом живцювання. Проект та результат роботи можна побачити на фото.

В номінації “Досліджуємо кращий сорт” вихованка комунального закладу “Марганецький міський еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”, учениця 9 класу комунального закладу “Ліцей № 9” Марганецької міської ради, Сомова Аделіна провела дослідження та представила актуальну та дуже цікаву роботу про вплив перекису водню (Н2О2) на ріст і розвиток Рhalaenopsis (орхідеї) (керівник Басанська Владлена Дмитрівна). Систематично проводилось обприскування рослин дослідної групи розчином перекису водню. Як з’ясувалось, обробка орхідей продовжує період цвітіння рослин майже на тиждень та покращує загальний вигляд рослини. Але треба бути обережним: занадто часте обприскування може істотно розслабити імунну систему орхідеї та зменшиться її захист. Фото:

Чугунова Софія, учениця 11 класу комунального закладу “Нікопольський природничо-математичний ліцей № 26”, вихованка гуртка “Юні квітникарі” комунального закладу “Нікопольський міський еколого-натуралістичний центр” Нікопольської міської ради (керівник Захарченко Ольга Василівна), представила змістовну роботу в номінації “Квітковий розмай”. Вона освоїла оригінальну японську техніку посадки рослин та детально розглянула етапи створення композиції в техніці кокедама, результат можна побачити на фото:

Фотографії: https://drive.google.com/drive/folders/1ejKQcvNOtRQE6MBpe2W_UFtjeOcLpCJm?usp=share_link.

Підготували: керівники гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”

Тараненко Маргарита та Положій Лідія

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар