1 квітня, оприлюдненням списку учасників світового фіналу «INFOMATRIX-2023» від України, завершився тривалий марафон двох конкурсних змагань які розпочались ще на початку березня 2023 року. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України спільно з Громадською організацією «Спілка освітян України», за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Спілка автоматизаторів бізнесу», компанії «DIXI-CENTER», компанії «2D⁞3D», за сприяння Президії Національної академії наук України, Президії Національної академії педагогічних наук України провели ХХІІ Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт-2023» та XIV національний тур Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2023».
Спочатку 07-10 березня, в дистанційному форматі, тривала фінальна частина ІІ етапу ХХІІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2023» та XIV національний тур Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2023». Перемогу у змаганнях виборювали 196 авторських програмних і апаратних рішень, які представляли 227 молодих розробників: учнів та вихованців закладів загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти, студентів закладів вищої освіти І-IV рівнів акредитації та дипломовані розробники. Учасники фінальних змагань представили відеозаписи захистів своїх проєктів, на яких демонстрували власні розробки та в окремих випадках технічну документацію.
Компетентне журі у складі представників академічних установ НАН України, науково-педагогічних працівників ЗВО, професійних розробників-програмістів і суперфіналістів минулих років зі складу Infomatrix Club, досить високо оцінило здобутки молоді. У підсумку І місце вибороли 8 розробок, ІІ місце – 22 розробки, ІІІ місце – 31 розробка, IV місце – 54 розробки. Розробники 80 робіт стали фіналістами.
Головними завданнями змагань були:
– виявлення та підтримка обдарованої молоді в галузі розробки програмного забезпечення, технічного устаткування та прикладних рішень для обчислювальних систем;
– вивчення пріоритетних напрямів у розробці програмних засобів, попиту на них та пропозицій;
– демонстрація технічних інноваційних рішень у галузі інформаційних технологій, розповсюдження авторського програмного продукту, конструкторських ідей тощо;
– забезпечення всебічної адресної підтримки розробника складових обчислювальних систем.
З метою якісного перебігу відборів на світовий фінал Оргкомітет з підготовки і проведення змагань вирішив провести додатковий перед старт з представлення авторських розробок. Передстартове змагання тривало 22-23 березня.
А вже 30-31 березня проведено окремий суперфінал в прямому онлайн-ефірі, на який було відібрано 39 авторських апаратних і програмних рішень. Результатом суперфінального змагання стало визначення остаточного складу української команди, з числа українських хлопців і дівчат, що змагатимуться на Міжнародному конкурсі комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023» який пройде 28 червня-01 липня 2003 р. у м. Гвадалахара (Мексика). Серед номінантів:
В категорії Science Project:
I місце: Хмелюк Діана Геннадіївна
II місце: Сухомлін Владислав Вікторович
В категорії Hardware Control:
I місце: Недошитко Ангеліна Андріївна
II місце: Гук Павло Костянтинович
III місце: Літвінов Олександр Олексійович, Коновал Богдан Миколайович, Тихонов Максим Олександрович
Резерв (в порядку черги): Крисько Артем Володимирович, Самойленко Ілля Євгенович
В категорії Programming:
I місце: Громовий Денис Юрійович
II місце: Руських Володимир Михайлович
III місце:Москаль Михайло Володимирович
Резерв (в порядку черги): Охрамович Олег Віталійович, (Хмелевський Олексій Андрійович, Поліщук Владислава Володимирівна, Мельник Софія, Косовцова Марія Ігорівна)
В категорії Science Communication:
I місце: Кириченко Марк Володимирович
II місце: Кулик Ярослав Артемович
III місце: Левченко Григорій Ігорович (без права представляти Україну на Міжнародному фіналі)
В категорії Computer Art:
I місце: Солопіхін Назар Олегович
II місце: Торгалова Марія Євгенівна
III місце:Сорокіна Марія Костянтинівна
Резерв (в порядку черги): Чепіль Марія Володимирівна, Бородіна Ольга Олегівна, Бутук Юлія Григорівна
В категорії Short Movie:
I місце: Котюча Анастасія Василівна
II місце: Степануха Максим Сергійович
III місце:Бойко Поліна, Брижак Вікторія Євгенівна
Додатково суддівська колегія звертається до учасників:
Терентюк Остап Вікторович – з пропозицією допрацювати проект та захистити в Міжнародному фіналі в номінації Science Project
Овчаренко Роман Дмитрович – з пропозицією допрацювати проект та захистити в Міжнародному фіналі в номінації Science Communication
Слід зазначити що упродовж всього часу проведення змагань 9 разів проводилися вебінари, як з суддівською колегією так і з учасниками. Перебіг змагань широко висвітлюється на сайті Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, сторінка Чемпіонату «Екософт» – https://nenc.gov.ua/?page_id=32346 та в мережі інтернет.