День відкритих дверей у хмельницьких юннатів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


День відкритих дверей у хмельницьких юннатів

юннатів

15 вересня 2023 року Днем відкритих дверей в умовах військового стану розпочався новий навчальний рік у структурному підрозділі еколого-натуралістичного напряму Хмельницького ОЦТКУМ. Для юних дослідників та природолюбів День відкритих дверей проводився під слоганом «Я ЕКО-громадянин України» в контексті проведення заходів Всеукраїнської еколого-натуралістичної акції «День юного натураліста», оскільки важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей щодо навколишнього середовища, екологічне виховання усього населення, а особливо молодого покоління.

На жаль, нині продовжуються російська окупація й військові дії в Україні, і черговий навчальний рік проводиться в умовах війни, у дуже важкий час, коли наша країна виборює свою свободу, незалежність та право на життя, сплачуючи за це найдорожчим – тисячами людських життів українських воїнів і мирних жителів.

Цьогоріч юні натуралісти структурного підрозділу будуть займатися у 60 гуртках, в т.ч.  юних флористів, юних садівників, квітникарства, природи рідного краю, фітодизайну, юних лісівників, біології людини, біології тварин, бджільництво та ін.

Керівники гуртків еколого-натуралістичного напрямку провели для школярів пізнавальну екскурсію екологічною стежкою дендропарку «Юннатівський», кабінетом акваріумістики та УНДЗД.

Під час заходів Дня відкритих дверей юннати гуртків «Юні флористи» та «Садівництво» (кер. гуртка Лариса Кліщар) провели благодійний забіг на підтримку воїнів ЗСУ, аби висловити вдячність військовим, вшанувати пам’ять тих, хто загинув, захищаючи незалежність України. Також юні природолюби взяли участь у квесті «Колекціонер природи» та конкурсі «Дуель».

Перше заняття у гуртку «Природа рідного краю» на базі Хмельницького ліцею № 4 імені Павла Жука (кер. гуртка Іванна Тонкоглаз) було присвячене нашій державі – Україні. Діти розмальовували карту України та писали побажання нашим воїнам, які захищають нашу державу від ворога. Малюнки і побажання юннатів будуть передані на фронт нашим захисникам.

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я вихованці гуртків «Квітникарство» (кер. гуртків Марія Бондар) на базі Кузьминського ліцею Щиборівської сільської ради активно взяли участь у обговоренні питань і цікавих тестах заняття «Ти як?», ініційованого першою леді держави Оленою Зеленською у співпраці з МОН і ЮНІСЕФ, грі-вікторині «Знай, люби, бережи» та вшанували односельчан-героїв, які самовіддано захищають нашу рідну землю і оберігають нас від ворогів.

Для вихованців гуртка «Природа рідного краю» кер. гуртків Юлія Петраш провела тематичне заняття «Національні символи України» та гру-конкурс «Україна. Чарівний світ природи».

Вихованці гуртка «Квітникарство» на базі Михайлівського ліцею Розсошанської селищної ради (кер. гуртка Зоя Демчишина) взяли участь у конкурсі малюнків на асфальті на тему «Ми за мир!».

Юні природолюби – активні учасники заходів Дня відкритих дверей отримали цінні подарунки.

Відповідно до рекомендацій МОН України в поточному навчальному році керівники гуртків юних натуралістів продовжують працювати з юннатами в умовах військового стану за таким алгоритмом: – спокійно повідомити юннатам, що оголошено сигнал повітряної тривоги, а тому треба припинити заняття; – закцентувати увагу вихованців на тому, що вони мають пройти в безпечне місце, встановлене їхніми родинами;

– попросити юннатів вийти з конференції (якщо заняття проводиться онлайн в режимі реального часу);

– дочекатися, щоб усі гуртківці вийшли з онлайн-конференції.

З найкращими побажаннями мирного неба над головою і успіхів у юннатівській роботі, щиро вітаємо колег-натуралістів та вихованців профільних закладів позашкільної освіти з новим навчальним роком в системі позашкільної освіти України!

 

                                               За матеріалами сайту «Юннати Хмельниччини»

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot