Відроджуємо! Шануємо! Популяризуємо! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Відроджуємо! Шануємо! Популяризуємо!

У КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбувся тематичний захід «Хустка-оберіг», приурочений Всесвітньому дню української хустки.

Мета: плекання українських традицій, звичаїв та обрядів.

Свято провели вихованці гуртків «Природа, фантазія, творчість», «Флористика та фітодизайн інтер’єру» ЛОЦЕНТУМ, які працюють на базі СЗШ №96 м. Львова (керівник Ірина Валах).

Вихованці розповіли про історію появи української хустки, її значення для української родини, про символіку хустини, яка є не лише модним аксесуаром, але й важливим елементом нашої культури. Цікавою була розповідь про унікальні орнаменти та кольори, якими прикрашали українську хустку, способами її виготовлення та оздоблення.

Оксана Корнацька, методистка ЛОЦЕНТУМ, розповіла про хустку, якій понад 100 років, що належала її бабусі, поділилася цікавими та захоплюючими історіями про інші родинні хустки.

На святі панувала невимушена та доброзичлива атмосфера: школярі декламували вірші, інсценізували сценки, співали пісні про українську хустку, про Україну.

Родзинкою заходу був майстер-клас із зав’язування та носіння хусток, який провели Оксана Корнацька та Наталія Дендюк (методистки ЛОЦЕНТУМ). Педагоги розповіли про різні варіанти зав’язування хустини. Дівчатка із захопленням влаштували показ мод та продемонстрували, що носити хустку – це не тільки долучатися до традицій свого роду – це ще й модно і красиво!

Вихованці побажали усім, щоб традиційний оберіг роду українського, хустина, покрив та захистив усю Україну від війни та зла. Хай будуть в серці нерозлучні Добро, Надія, Віра і Любов.

Завершилося свято флешмобом, де всі присутні, вдягнені в українські хустки, зробили спільну світлину.

Нехай кожна наша хустка буде не лише елементом стилю, а й символом нашої національної гордості та єднання.
Відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар