![](https://nenc.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG-302b53fef5f96bd3f846f0d1e0d6067e-V-300x225.jpg)
15 лютого 2024 року в стінах Комунального закладу «Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбулась педагогічна гутірка «Рослинні і тваринні елементи в буковинській вишивці». Такий захід в нашому закладі є вже традиційним, а саме в цій темі – покликаний залюбити у себе та опанувати багатство майстерності вишиття. Організовуючи гутірку, ми спрямували всі свої зусилля на те, щоб було оригінально та новітньо, щоб множити доброю справою все те, що стосується ідентифікації нашої українськості. Пізнавально, легко та цікаво Микола ШКРІБЛЯК, етнограф, дизайнер, майстер народного мистецтва, журналіст, педагог, автор і упорядник книг, власник колекції народних буковинських строїв, директор Буковинського центру культури і мистецтва, заслужений діяч мистецтв України, розповів присутнім про історичні витоки походження рослинних і тваринних елементів у буковинській вишивці. Як знавець традиційно-культурної спадщини Буковини, він вирізнив мистецтво вишиття в унікальне явище, наділивши його неповторною народознавчою силою.
Наш край багатий людьми, чиї руки за допомогою голки й нитки створюють неповторні витвори декоративно-ужиткового мистецтва. Ще одна гостя гутірки – народна майстриня-вишивальниця Анна БУГАЙ. Безліч вишиванок вийшло з-під чарівної голки цієї невтомної трудівниці. Присутнім майстриня презентувала свої надзвичайної краси роботи: рушники, серветки, скатертини, а картини – справжній витвір мистецтва! І всі ці шедеври носять у собі тепло рук та безмежну любов жінки, адже всі вони створені з душею, з насолодою!
Усі учасники гутірки мали можливість ближче познайомитись з роботами Анни Миколаївни, випитати секрети майстерності та отримати творчий заряд для власних звершень. На завершення зустрічі ми прийшли до спільної думки в тому, що сучасна вишивка зберігає свій неповторний духовний світ і є великим надбанням нашої культури.
.