В Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді фінішував науковий проект у форматі «STEM-освіта» за напрямками: «Енергоефективність та енергозбереження», «Енергоаудит будівлі навчального закладу (енергетичне обстеження будівлі)» і «Агробіологічний напрям (дослідження рослин та ґрунту в польових умовах)». Упродовж п’яти днів школярі, які цікавляться впровадженням енергоефективних технологій у побуті, в навчальних закладах, проходили практичний курс здобуття умінь і навичок експериментально-дослідницької діяльності у сфері енергозбереження.
З дітьми працювали: керівник Київського центру енергоефективності Вадим Литвин, директор навчально-наукового Аудиторіумуму «Клімат-Еко-Енергія Україна» В’ячеслав Плєханов, член екологічного клубу «Ермурус», Ірина Санковська.
Програма заходів передбачала ознайомлення з основами проведення термографічного обстеження будівель за допомогою тепловізійної зйомки, проведення енергетичних обстежень та оцінка потреб з енергозбереження у своїх домівках. Практикувались підлітки у використанні технічного обладнання та матеріалів.
Під час презентації, учасники шкільного проекту «STEM-освіта» ознайомилися з найпростішими прийомами, які допомагають знизити втрати тепла будівлі та заощадити кошти. На власні очі побачили позитивні наслідки використання деяких з методик на демонстраційному майданчику новітніх технологій енергозбереження та енергоефективності на обладнанні провідних виробників. Спробували свої сили в ілюстративному представленні матеріалів шляхом інфографіки. Побували в якості енергетичних експертів з питання перспектив використання на території України альтернативних видів енергії під час виконання завдання «Ахілесова п’ята». Ділилися досвідом у ході виконання вправи з енергозбереження «Мій внесок розміром 10С». Аналізували ефективність завдання «Антиреклама».
Для учнівської молоді, яка вибрала творчий напрям «STEM-освіта»: «Агробіологічний напрям (дослідження рослин та ґрунту в польових умовах)», повний супровід, для проведення дослідницької роботи, забезпечила компанія “Сингента”.
Практичні роботи велись, як на навчально-дослідній земельній ділянці НЕНЦ так і на базі лабораторій агробіологічного факультету Національного університету біорізноманіття і природокористування України. Тематика навчального курсу передбачала ознайомлення з сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур, проведення діагностики живлення рослин та польових методів дослідження ґрунтів на досліджуваних зразках. Координували роботу юних аграріїв науковці НУБІП: декан агробіологічного факультету, доктор сільськогосподарських наук, професор Забалуєв Віктор Олексійович та завідувач кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна доктор с.-г. наук, професор, член-кореспондент НААН Бикін Анатолій Вікторович; викладачі: Оксана Тонха, кандидат с-г наук, доцент кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули, Надія Бордюжа, кандидат с-г наук, доцент кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна, Іван Федосій, кандидат с-г наук, доцент кафедри овочівництва.
17 червня 2016 року всі учасники проекту шкільної STEM-освіти отримали сертифікати.