Шкільний проект STEM-освіти з енергоефективності та агробіологічного експериментування | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


Шкільний проект STEM-освіти з енергоефективності та агробіологічного експериментування

В Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді фінішував науковий проект у форматі «STEM-освіта» за напрямками: «Енергоефективність та енергозбереження», «Енергоаудит будівлі навчального закладу (енергетичне обстеження будівлі)» і «Агробіологічний напрям (дослідження рослин та ґрунту в польових умовах)». Упродовж п’яти днів школярі, які цікавляться впровадженням енергоефективних технологій у побуті, в навчальних закладах, проходили практичний курс здобуття умінь і навичок експериментально-дослідницької діяльності у сфері енергозбереження.

З дітьми працювали: керівник Київського центру енергоефективності Вадим Литвин, директор навчально-наукового Аудиторіумуму «Клімат-Еко-Енергія Україна» В’ячеслав Плєханов, член екологічного клубу «Ермурус», Ірина Санковська.

Програма заходів передбачала ознайомлення з основами проведення термографічного обстеження будівель за допомогою тепловізійної зйомки, проведення енергетичних обстежень та оцінка потреб з енергозбереження у своїх домівках. Практикувались підлітки у використанні технічного обладнання та матеріалів.

Під час презентації, учасники шкільного проекту «STEM-освіта» ознайомилися з найпростішими прийомами, які допомагають знизити втрати тепла будівлі та заощадити кошти. На власні очі побачили позитивні наслідки використання деяких з методик на демонстраційному майданчику новітніх технологій енергозбереження та енергоефективності на обладнанні провідних виробників. Спробували свої сили в ілюстративному представленні матеріалів шляхом інфографіки. Побували в якості енергетичних експертів з питання перспектив використання на території України альтернативних видів енергії під час виконання завдання «Ахілесова п’ята». Ділилися досвідом у ході виконання вправи з енергозбереження «Мій внесок розміром 10С». Аналізували ефективність завдання «Антиреклама».

Для учнівської молоді, яка вибрала творчий напрям «STEM-освіта»: «Агробіологічний напрям (дослідження рослин та ґрунту в польових умовах)», повний супровід, для проведення дослідницької роботи, забезпечила компанія “Сингента”.

Практичні роботи велись, як на навчально-дослідній земельній ділянці НЕНЦ так і на базі лабораторій агробіологічного факультету Національного університету біорізноманіття і природокористування України. Тематика навчального курсу передбачала ознайомлення з сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур, проведення діагностики живлення рослин та польових методів дослідження ґрунтів на досліджуваних зразках. Координували роботу юних аграріїв науковці НУБІП: декан агробіологічного факультету, доктор сільськогосподарських наук, професор Забалуєв Віктор Олексійович та завідувач кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна доктор с.-г. наук, професор, член-кореспондент НААН Бикін Анатолій Вікторович; викладачі: Оксана Тонха, кандидат с-г наук, доцент кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули, Надія Бордюжа, кандидат с-г наук, доцент кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна, Іван Федосій, кандидат с-г наук, доцент кафедри овочівництва.

17 червня 2016 року всі учасники проекту шкільної STEM-освіти отримали сертифікати.

2

3

5

DSC_0715

DSCN6290

IMG_20160614_160354

IMG_20160614_163848

IMG_20160614_164959

P6140245

P6150253

P6160262

P6160269

P6160281

P6160282

P6160285

P6160307

P6160311

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар