Захисту тварин – так! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Захисту тварин – так!

Всесвітній день захисту тварин покликаний об’єднувати зусилля людей у збереженні тваринного світу нашої планети і в захисті прав домашніх тварин. Про це не можна не говорити, адже:

  • 3 види тварин зникають з лиця Землі кожну годину;
  • 1\4 всіх видів флори і фауни нашої планети перестануть існувати вже найближчим часом;
  • 70% світових запасів риби знаходяться на межі зникнення в тому числі через надмірний вилов;
  • 35% всіх видів морських тварин вже безслідно зникли;
  • За останні 25 років біологічна різноманітність Землі зменшилася на третину.

z

Щорічно у Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді згідно плану роботи відділу екології та природоохоронної роботи на початку жовтня проводиться масово-виховний захід до Дня захисту тварин. У цьому році було заплановано проведення Тижня захисту тварин. До плану заходів Тижня захисту тварин включено навчально-пізнавальну екскурсію до Ужгородського краєзнавчого музею на тему: «Тваринний світ Закарпаття», екскурсії до міського притулку для тварин «Барбос» для юннатів гуртків, виставка «Мій домашній улюбленець», конкурс плакатів на тему охорони беззахисних тварин.

Екскурсію у павільйоні Природи Ужгородського краєзнавчого музею нам провели наукові співробітники музею Михайло Біланич та Джахман Руслана, завідувач відділу природи музею. Вони розповіли і про тварин, які населяли територію Закарпаття в палеозойську еру таких як белемніти, амоніти – гігантські молюски, відбитки яких знайдені у товщах сучасних Закарпатських кар’єрів, зуби акул, які були нещодавно знайдені. Особливо цінним на Закарпатті вважається скам’янілий відбиток риби-тунця, яка водилася в наших краях 46 мільйонів років тому. Сьогодні небагато хто знає, що мільйони років тому територія сучасного Закарпаття була затоплена морем, яке називалось Карпатським морем і було частиною потужного океану Тетіс. Воно проіснувало понад 100 мільйонів років. На Закарпатті знаходили кістки печерного ведмедя, гігантського оленя, гігантської панди.

Також цікаво було послухати і про тварин сучасних, які населяють карпатський регіон. Це представники різних систематичних груп хребетних і безхребетних тварин: молюски, риби, земноводні, плазуни, птахи та ссавці. Ядро фауни становлять види широколистяних лісів – олень благородний, козуля, черепаха болотяна, вугор європейський. Дуже поширені саламандра плямиста, жаба зелена, мешканці хвойних лісів – глухар і тетерук, зустрічаються і мешканці альпійської фауни такі як буро зубка альпійська, полівка снігова, тритон альпійський. Чимало і карпатських ендеміків – білка карпатська, кіт лісовий, рись звичайна, олень благородний, тритон карпатський. Особливу увагу наші екскурсоводи звернули на ті види, які занесені до Червоної книги України. А саме: пугач, саламандра вогняна, бурий ведмідь, тритон альпійський, жук-олень, вусач альпійський, махаони, гадюка звичайна, подаліріс, кіт лісовий, богомоли тощо.

Сьогодні питанням екології та охорони природи приділяється значна увага. Є поняття «Екологізація домашнього середовища», яке означає утримання домашніх тварин (кішок, собак, папуг, хом’ячків, риб), розведення кімнатних рослин, створення живих куточків, фотовиставок різних об’єктів природи, саморобних виробів із природних матеріалів. В зв’язку з цим в ЗОЕНЦ була проведена виставка «Мій домашній улюбленець», на яку юннати представили своїх домашніх тваринок – кішечок, собачок, морських свинок, папужок, хом’ячків.
Звірята загадкові      То сірі, то руденькі,

Веселі, невгамовні.      То чорні і кудлаті.

Усі такі чудові      Великі і маленькі

І дуже різні ззовні.      Плямисті та строкаті.
Вони розповідали один одному про особливості поведінки своїх улюбленців, про їх харчування та догляд, улюблені звички та умови утримання. Під час виставки тварин юннати отримали завдання «Зліпи свій зоопарк» із солоного тіста, з яким вони успішно справилися. Із кольорового тіста були зліплені і собачки, і черепахи, і котики, і змія, і метелик,і курка, і кролик, і рибка, і навіть дельфін.

А на завершення всім бажаючим дітям педагоги малювали фарбою на обличчі маски котиків і собачок, з якими вони пішли додому, для того, щоб і інші перехожі люди знали про те, що 4 жовтня – День захисту тварин.

Не всім нашим юннатам вдалося сходити до міського притулку для тварин «Барбос», так як завадила непогода, окрім юннатів гуртка – «Основи біоетики» під керівництвом Самойлової А. В. Вони побували у притулку для тварин, поспілкувалися з ними, принесли їм гостинців, погралися з ними.

Свято, яке педагоги ЗОЕНЦ організували для дітей вдалося на славу. Всі юннати радісні та щасливі йшли додому після свята, тримаючи чи на повідку, чи на руках, чи в клітках, чи в коробочках своїх домашніх улюбленців.

Тож бережіть тварин нашої планети і захищайте своїх домашніх улюбленців!

100_1756

IMG_20161007_155505

IMG_20161007_155915

IMG_20161007_160334

IMG_20161007_160421

IMG_20161007_160427

IMG_20161007_160438

IMG_20161007_160809

IMG_20161007_161334

IMG_20161007_161340

IMG_20161007_161940

IMG_20161007_163553

Методист відділу екології Трацевська Л.М.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар