Прес-реліз візиту іноземної делегації учнів та педагогів середньої школи с. Шааб, Ізраїль до Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 21 серпня - Дистанційний курс «Математика в Природі» для позашкільної освіти *** з 26 серпня в онлайн-режимі Дистанційний курс «Природничий лекторій» *** 12 - 13 травня 2021 року ІІ етап Всеукраїнського турніру юних натуралістів (дистанційно) *** 17 - 18 червня 2021 року ІІ (фінальний) етап Всеукраїнського екологічного конкурсу наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» *** 18 - 21 травня 2021 року - фінал Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» *** 18 - 21 травня 2021 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» *** 22 - 23 травня 2021 року весняна сесія Всеукраїнської школи методиста закладу позашкільної освіти *** 25 до 28 травня 2021 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів екологонатуралістичного напряму (12-15 років) *** 2 - 3 червня 2021 року фінальний етап Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета» 2020-2021 н.р. (м.Черкаси) *** 18 - 22 жовтня 2021 року Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (очно) *** 19 - 21 жовтня 2021 року фінал Всеукраїнського екологічного хакатону для учнівської молоді «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (м.Хмельницький)


Прес-реліз візиту іноземної делегації учнів та педагогів середньої школи с. Шааб, Ізраїль до Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції

Людей і держави зближують спільні повсякденні клопоти й прагнення.Ми маємо спільне бажання створити нове, щасливе майбутнє для наших людей. Спасибі вам за плідну співпрацю між нашими чудовими містами й країнами! Хочемо подякувати вам за теплий прийом, гостинність і захоплюючу культурну програму, надану нам під час візиту.

Упевнені, що переговори, що відбулися посприяють зміцненню та подальшому розвитку довірчих партнерських відносин.

Висловлюємо подяку всім, хто брав участь в організації та проведенні нашої зустрічі. Бажаємо Вагомих досягнень у Вашій праці!

Середняя  школа с. Шааб, Ізраїль.

02.05.2017


Впродовж 21–24 квітня 2017 року, на запрошення Департаменту освіти та науки, Івано-Франківську міську дитячу екологічну станцію відвідала іноземна делегація учнів та педагогів середньої школи с. Шааб, що в Ізраїлі.

Візит відбувся в рамках Міжнародної програми GLOBE за якою, з січня 2016року, співпрацюють обидва заклади. Завдяки скайп-зустрічам та он-лайн конференціям учні обох шкіл обмінювалися досвідом і напрацюваннями, здійснювали порівняльний аналіз та визначали подальші пріоритети спільної співпраці за міжнародною програмою GLOBE у напрямах: атмосфера та кліматичні погодні умови.

21 квітня 2017 року вперше здійснено візит наших колег з Ізраїлю на Україну. Варто зазначити, що МДЕС – єдиний навчальний заклад в Україні, що співпрацює з Ізраїлем за Міжнародною програмою.

У складі делегації були: директор середньої школи с.Шааб – Халід Гадгуд, вчитель географії – Мажді Таха, вчитель мистецтв і перекладач – Ірина Хамада-Федченко, українка за походженням, та 12 учнів старших класів.

Разом з педагогами МДЕС іноземних гостей на пероні зустрів з вітальним словом головний спеціаліст Департаменту освіти і науки І.Валько та побажав приємного перебування на Івано-Франківщині.

Програма перебування була доволі насиченою.

Запашним короваєм та мальовничими писанками, виготовленими умілими руками керівників гуртків, розпочалось першого дня знайомство з педагогами та вихованцями міської дитячої екологічної станції. Проведено спільну конференцію з обміну досвідом на тему: «Міжнародне партнерство: підсумки і перспективи». Серед доповідачів конференції були: Ганна Левицька, директор МДЕС, котра розповіла про специфіку та особливості роботи закладу, Халід Гадгуд, директор середньої школи с.Шааб, поділився міжнародним досвідом, напрацюваннями та стратегіями розвитку програми GLOBE в Ізраїлі; Богданна Васильчишин, завідувач еколого-натуралістичного відділу та Ольга Цюпер, вихованка МДЕС, здійснили аналіз дослідницької діяльності за міжнародною програмою GLOBE, щодо атмосферних та фенологічних спостережень.

Учасники делегації здійснили екскурсію територією МДЕС: відвідали дивовижні рослини теплично-парникового комплексу, мешканців Міні-зоопарку, здійснили прогулянку навчально-дослідною земельною ділянкою та долучилися до проведення спільної акції «Дерева дружби», в рамках якої здійснено посадку рідкісних порід дерев у дендропарку на території закладу.

Весело та творчо відбувалось знайомство у невимушеній атмосфері інтерактивного дружнього заняття «Тільки разом», який провела, для учнів і педагогів школи с.Шааб та МДЕС, психолог закладу Надія Цюпер.

Учні та вихованці закладів двох країн обмінялись сувенірними подарунками.

Закінчився перший день «Вечором дружби» – святковим концертом для іноземних гостей, організованим Центром дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання та Міським центром дитячої та юнацької творчості.

На урочистіть завітали директор Департаменту освіти та науки Ігор Смаль, а також заступник міського голови Олександр Левицький, котрий виступив з вітальним словом та вручив подарунки учасникам делегації. У відповідь директор школи с.Шааб подякував за гостинний прийом та вручив подарунки посадовцям.

Приємною несподіванкою для глядачів став виступ учнів з Ізраїлю, котрі виконали національний весільний танець.

Під час зустрічі відбулося врочисте підписання договору про співпрацю між

Івано-франківською міською дитячою екологічної станцією та середньою школою с.Шааб, Ізраїль.

Наступні два дні промайнули в екскурсійно-пізнавальних заходах.

Учасники делегації разом з вихованцями та педагогами МДЕС торкнулися живої історії Галичини, споглядаючи та пізнаючи Музей під відкритим небом, відвідали Національний заповідний парк. Не залишилися поза увагою і досягнення Івано-Франківських науковців, адже екскурсія до музею «Нова енергія», що відбулася за підтримки Департаменту освіти та науки, залишила вельми позитивні враження наших гостей. І педагоги і діти спробували свої сили у вивченні секретів природної енергії та керуванні нею, вивчали 3Д-технології, досліджували віртуальну реальність.

Вельми позитивними враженнями ділилися учасники іноземної делегації під час екскурсії Краєзнавчим музеєм та споглядання нашого міста з оглядової вежі величної ратуші, де неначе на долоні простягнулися давні й новітні будівлі та вулиці Івано-Франківська. Особливо сподобались нашим гостям прекрасні і водночас могутні ковальські вироби подаровані місту.

Суботній вечір закінчився у вирі безлічі усмішок та позитивних емоцій спільною «Ватрою дружби». Людмила Савяк, керівник гуртків МДЕС, провела для учнів Ізраїлю та вихованців МДЕС майстер-клас з декорування імбирно-медових пряників.

Проте найбільше емоцій, вражень та позитиву отримали наші гості відвідавши дивовижні Карпатські гори, що зустріли їх несподіваним, але привітним снігом.

Море радості та сміху, подарували вершини Карпат для своїх візитерів. Споглядання неймовірного поєднання сучасної індустрії та краси Карпатських гір, можливість побачити й почути дивовижні звуки трембіти, неперевершена гра у сніжки на самій вершині гори Буковель – усе це створювало відчуття дивовижної казки.

Екскурсанти також відвідали м.Яремче: прогулялись вздовж водоспаду, здійснили покупки українських, національних вишиванок, як подарунки для своїх рідних, на Гуцульському ярмарку.

Серед усіх вражень отриманих впродовж кількох днів директор школи с.Шааб, як і інші учасники делегації, відмітив, що це надзвичайні моменти у їхньому житті, оскільки у їхній країні практично не буває снігу, і навіть у зимовий період там переважно близько 25-30 градусів тепла.

Проте найбільше Халід Гадгуд висловлював своє захоплення надзвичайно гостинним прийомом, щирістю і доброзичливістю педагогів та вихованців МДЕС, яку він побачив та отримав разом з усіма учасниками делегації.

Проводжаючи гостей додому, у кожного на очах бриніли сльози, адже усього за кілька днів діти і педагоги стали справжніми друзями.

На прощання, біля потягу, вихованці МДЕС подарували учням та педагогам середньої школи с.Шааб сплетені власноруч синьо-жовті «Браслети дружби», а ще велике серце, складене з невеликих шматочків, розфарбованих педагогами і учнями двох країн у кольорах українського та ізраїльського прапорів.

Намальовані на невеликих шматочках тканини щирі емоції та почуття, думки і враження – об’єднані дружнім теплом у два великих серця, одне з яких наші гості повезли з собою на згадку, а інше залишилось у нашому закладі.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар