Всеукраїнський турнір юних натуралістів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Всеукраїнський турнір юних натуралістів

Про проведення Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів у 2022-2023 навчальному році Лист НЕНЦ № 13 від 10.01.2023 р.

Лист МОН України №4/324-23 від 08.02.2023 р. Про проведення фінального етапу Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів

Наказ НЕНЦ № 29 від 01.03.2023 р. Про підсумки І (заочного) етапу Всеукраїнського турніру юних натуралістів у 2022/2023 навчальному році
Наказ НЕНЦ № 39 від 06.04.2023 р. Про фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів у 2022/2023 навчальному році

Завдання Всеукраїнського турніру юних натуралістів – 2023

 Положення про Всеукраїнський турнір юних натуралістів

  Всеукраїнський турнір юних натуралістів – це командне змагання учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів у вмінні вирішувати дослідницькі природничо-наукові проблеми, переконливо представляти свої рішення та відстоювати їх у наукових дискусіях – наукових боях. Ідея   Турніру належить організаторам Міжнародного турніру юних натуралістів (International Young Naturalists Tournament).

Турнір проводиться з 2014 року з метою пошуку та підтримки талановитої молоді, розвитку творчих здібностей школярів, що виявляють стійкий інтерес до занять наукою.

Турнір, як форма інтелектуального змагання, не схожий на звичні олімпіади, або на дослідницькі проекти, хоча поєднує в собі риси і того, й іншого.

Турнір орієнтований на школярів 6-9 класів, для яких вивчення явищ природи доцільно починати, не розділяючи його на окремі області – фізику, хімію і т.д. Природа єдина, і сучасна наука дає нам все більше прикладів взаємопроникнення різних областей знань. Тому і завдання Турніру присвячені проблемам з природничих наук досить умовно можна поділити на фізику, хімію і біологію. Математика, як невід’ємна частина будь-якого наукового дослідження, представлена у Турнірі нарівні з іншими науками.

Хто має право брати участь?

До участі запрошуються команди учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів віком від 12 до 16 років включно. На час проведення фіналу вік учасників не повинен перевищувати 17 років. До складу команди входять 6 учнів та два керівника.

Як зареєструватися?

Турнір проходить у два етапи: заочний та фінальний. Для участі у заочному етапі необхідно до 28 лютого 2021 р. заповнити реєстраційну форму. Команда, яка виконала реєстрацію стає офіційним учасником заочного етапу. Після заповнення форми команді присвоюється ідентифікаційний номер (ID), який надалі буде використовуватися в усіх офіційних бланках і протоколах. Ідентифікаційний номер висилається на електронну адресу команди разом з офіційним підтвердженням про участь в Турнірі.

Дедлайн реєстрації: 28 лютого 2023 року.

Завдання заочного етапу

Після підтвердження реєстрації учасники можуть переходити до рішення завдань заочного етапу. Учасники повинні виконати шість завдань зі списку завдань Всеукраїнського турніру юних натуралістів:

  • П’ять завдань на вибір з переліку “Основні завдання для наукового бою”. Основні  завдання Турніру – це завдання теоретичного та експериментального характеру з природничих дисциплін на які треба не тільки знайти конкретні відповіді але й представити розв’язки.
  • Одне завдання на тему «Придумай сам» на вибір. Завдання розділу «Придумай сам» – це відкриті завдання на які команди формулюють власні погляди на поставлені проблемні питання і пропонують свої варіанти рішень.

Порядок представлення рішень та їх зміст

Учасники команди працюють над виконанням завдань колективно. При цьому вони можуть використовувати всі доступні джерела інформації, користуватися допомогою наукових консультантів, батьків, інших осіб, які можуть надати допомогу.

Рішення кожного завдання типу має бути представлене у вигляді двох файлів:

  • N-ID.doc (docx), де N – це номер завдання, ID – ідентифікаційний номер команди. В цьому файлі на 1-3 сторінках викладіть результат розв’язання завдання в текстовому форматі;
  • N-ID.ppt (pptx) – це супроводжуюча презентація до якої можуть входити рисунки, фотографії, креслення, діаграми, текстові та відео-фрагменти.

Все, що  стосується рішення конкретного завдання, повинно бути розміщене в окремій папці, розмір якої не повинен перевищувати 10 Мб. Назва папки, яка містить рішення одного завдання повинна мати вигляд: ID_N, де ID – ідентифікаційний номер команди, N – номер завдання (наприклад 2301_3).

Усі виконані командою завдання повинні бути розміщені в одній папці з назвою ID, де ID – ідентифікаційний номер команди (наприклад 2301).

Папку потрібно заархівувати (ID.rar або ID.zip, де ID – ідентифікаційний номер команди) та надіслати на електронну поштову скриньку biology@nenc.gov.ua. Якщо архів матиме розмір більше ніж дозволено для пересилання електронною поштою, архівний файл можна розмістити в хмарі (наприклад Гугл-диск) і надати доступ для завантаження. В такому випадку на електронну  потрібно висилати лише посилання на цей ресурс і за потребою пароль для розархівації файлу. Не слід надсилати на електронну поштову скриньку biology@nenc.gov.ua  матеріали у вигляді додатків до листа – вони не будуть розглядатися.

Не приймаються до розгляду матеріали, надіслані на адресу НЕНЦ, якщо командою не виконані умови участі у Турнірі.

Командні рішення будуть перевірені та оцінені Журі Турніру (до 30 балів за кожне завдання). Підсумкова таблиця з оцінками та список команд-учасників фіналу буде оприлюднена на сторінці Турніру сайту НЕНЦ не пізніше ніж за 12 днів до фіналу.

Командні рішення завдань приймаються до 02 квітня 2023 року.

ДЕТАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ про правила проведення Турніру – в Положенні про Всеукраїнський турнір юних натуралістів

Порядок проведення Всеукраїнського турніру юних натуралістів

Заочний етап
Реєстрація команд до 28 лютого 2023 р.
Прийом відповідей до 02 квітня 2023 р.
Оприлюднення результатів до 05 квітня 2023 р.
Фінальний етап
Підтвердження можливості участі команд березень-квітень 2023 р.
Фінал Всеукраїнського турніру юних натуралістів 19-21 квітня 2023 р. (щодо формату проведення буде повідомлено додатково)

Фотографії фінального етапу Всеукраїнського турніру юних натуралістів 2016 (м. Київ, Національний еколого-натуралістичний центр).

Фотографії фінального етапу Всеукраїнського турніру юних натуралістів 2017 (м. Київ, Національний еколого-натуралістичний центр).

Фотографії фінального етапу Всеукраїнського турніру юних натуралістів 2018 (м. Київ, Національний еколого-натуралістичний центр).

Фотографії фінального етапу Всеукраїнського турніру юних натуралістів 2019 (м. Київ, Національний еколого-натуралістичний центр).

Поділитися