“Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 10-12 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (перенесено) *** 15-17 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2022» (дистанційно) *** 21-25 березня 2022 року - весняна сесія Природничої школи учнівської молоді у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 22-25 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 12-14 квітня 2022 року - фінал ІХ Всеукраїнського турніру юних натуралістів у 2021-2022 навчальному році (проведено) *** 27-29 квітня 2022 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» у 2022 році (перенесено) *** 12-14 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» у 2022 році (перенесено) *** травень 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» (проведено) *** 24-27 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) у 2022 році (проведено) *** 08-10 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (перенесено) *** 15-17 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» у 2022 році (проведено) *** 24-28 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) ***


“Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради

dir

Директор
ПЕДАН Юрій Федорович,
очолює заклад
з 1988 року

Відмінник освіти України,
нагороджений грамото
Кабінету Міністрів України,
Почесна грамота
Верховної Ради України
за заслуги перед
Українським народом,
грамотами Міністерства
освіти і науки України,
відзнакою голови
Дніпропетровської
облдержадміністрації
“За розвиток регіону”,
Нагрудний знак
“Антон Макаренко”,
Почесна грамота
Національної академії
педагогічних наук України,
Лауреат обласної
педагогічної премії 2017 року

Комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (КЗО “ОЕНЦДУМ” ДОР, Центр) був створений у 1932 році як обласна дитяча технічна та сільськогосподарська станція. Зберігаючи традиції попередніх поколінь, педагоги Центру постійно вдосконалюють форми та методи навчально-виховної та методичної роботи, втілюють інноваційні педагогічні технології та проекти.

Сьогодні – це сучасний позашкільний заклад, організатор та координатор практичної природоохоронної, екологічної, науково-дослідницької роботи з учнями за завданнями вчених.

Учбовий корпус (30-роки минулого століття)

Учбовий корпус Дніпропетровського облЕНЦ (сучасний вигляд)

Центр є інформаційним та аналітично-методичним центром для найбільшої в Україні мережі позашкільних еколого-натуралістичних закладів освіти, до складу якої входять 14 міських та районних ЕНЦ/СЮН, 1 еколого-натуралістичного відділу при комплексному ПНЗ, та майже 700 загальноосвітніх навчальних закладів області, де екологічна освіта і виховання дітей та молоді є профілюючим напрямом позакласної та позашкільної роботи.

Директорський корпус мережi позашкiльних еколого-натуралiстичних навчавльних закладiв областi

В закладі працюють понад 30 кваліфікованих педагогів, 80% яких нагороджені відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України, Кабінету Міністрів та Верховної ради України, почесними обласними відзнаками різного рівня, 1 педагог має звання “Заслужений працівник освіти України”.

Юннати ОблЕНЦ

Зооботанычний комплекс Центру

Колектив Центру – це команда творчих, ініціативних педагогів, основне завдання яких – допомогти дитині реалізувати свої здібності.

Головною метою діяльності закладу є: підвищення доступності якісної, конкурентоспроможної позашкільної еколого-біологічної освіти для учнів, вихованців, слухачів, відповідно до вимог сталого розвитку суспільства, забезпечення особистісного розвитку та самовизначення дитини згідно з її індивідуальними задатками, здібностями, потребами.

Для її реалізації Центр має необхідну матеріальну базу: навчальні кабінети за основними профільними напрямками, зоолого-ботанічний комплекс, до складу якого входить оранжерея, відділи птахівництва та дрібних ссавців. В теплиці та у відкритому ґрунті зібрано понад 250 видів та сортів рослин, в зоотваринницькому комплексі – 25 видів тварин.

Сучасна територія Центру

Зоолого-тваринницький комплекс

Живий куточок Центру

На навчально-дослідній земельній ділянці закладу вихованці за завданням вчених вивчають нові технології сільськогосподарського виробництва, використання екологічно-чистих добрив і засобів захисту рослин.

На НДЗД Центру

З метою проведення широкої еколого – просвітницької діяльності, впровадження та розповсюдження передового педагогічного досвіду в галузі екологічної освіти і виховання в закладі створений музейно-видовищний інформаційно-оглядовий комплекс, основними структурними підрозділами якого є інформаційно-методичний стаціонар та екологічна вітальня, де проводяться тематичні масові заходи для дітей та молоді, методичні заходи для педагогічних працівників закладів освіти всіх рівнів та форм власності, екологічної та батьківської громадськості тощо.

Експозицiя iнформацiйно-методичного стацiонару облЕНЦ

В закладі з 2012 року створена і працює обласна Природнича школа учнівської молоді, до складу якої входять 8 секцій: біології; екології; агрономії; ветеринарії та зоотехнії; хімії; психології, соціології; сучасних біотехнологій; флористики та зеленої архітектури.

Сесія для учнів обласної Природничої школи учнівської молоді на базі вищих навчальних закладів

Науково-просвітницька практика для учнів обласної Природничої школи учнівської молоді в Самарському борі

Педагоги Центру та вчені провідних вузів міста, з якими укладені довгострокові договори про співпрацю, надають учням Школи додаткову освіту, яка сприяє якісній підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до вищих навчальних закладів.

Учні Школи та інші вихованці профільних ПНЗ активно залучаються до участі в обласних конкурсах, які організовує і проводить КЗО “ОЕНЦДУМ”, у всеукраїнських та міжнародних творчих та інтелектуальних конкурсах, за підсумками яких показують високу результативність.

Навчальна пасіка ЦЕНТУМ Дніпровського району

Юннати-лісівники ЦЕНТУМ Дніпровського району

Юннати-переможці фетивалю Україна-сад

Протягом останніх років юннати області на високому науковому рівні представляють Дніпропетровщину у міжнародних масових заходах, зокрема фінальному турі Міжнародного конкурсу Intel-ISEF (США), де посідають призові місця.

Участь у міжнародному конкурсі Genius Olympiada

Міжнародний конкурс І-SWEEEP

З 2000 року Центром започаткована і реалізується обласна програма організації літніх наукових практик та комплексних екологічних експедицій “Вивчаємо заповідні території України”. За роки її діяльності були укладені угоди про співпрацю КЗО “ОЕНЦДУМ” з провідними заповідниками України, на базі яких для юних дослідників, натуралістів, пошуковців, які навчаються в системі профільних ПНЗ області, проводяться польові та науково-просвітницькі практики, комплексні еколого-краєзнавчі експедиції, екскурсії та походи.

Еколого-краєзнавча експедицiя по рiчцi Кам.янка (Днiпропетровська область)

Лекція на території Казантипського природного заповідника

Канівський природний заповідник

Завдяки високому рівню методичної та навчально-виховної роботи Центр неодноразово обирався базою проведення Всеукраїнських масових та методичних заходів:

Семінар-практикум для директорів обласних еколого-натуралістичних центрів “Світ творчості” (2007 рік);

Перший конкурс “Інтеграція ідей трудового виховання А.С. Макаренка в систему позашкільної освіти” (2008 рік);

Другий зліт учбово-виробничих бригад (2008 рік);

Перший семінар-практикум з ботаніки на базі Криворізького ботанічного саду НАН України (2012 рік).

Відкриття Всеукраїнського семінару-практикуму з ботаніки

ХІІ конкурс колективів екологічної просвіти “Земля – наш спільний дім” (2013 рік);

Семінар-практикум для заступників директорів обласних СЮН/ЕНЦ (2016 рік).

Всеукраїнський семiнар-практикум з ботанiки на базi Криворiзького ботсаду НАН України

Всеукраїнський семiнар-практикум для заступникiв директорiв облЕНЦ (СЮН)

Велика увага в закладі приділяється видавничій діяльності, завдяки якій в значній мірі формується імідж не тільки обласного позашкільного навчального закладу, й позашкільної екологічної освіти області в цілому. Центр видає: серію навчально-методичних посібників “Еколого-натуралістичний вісник Придніпров’я”, серію плакатів “На допомогу вчителю біології та керівнику гуртка”, серію дитячих розмальовок, тематичні банери, буклети, альбоми та інші види сучасної видавничої продукції, які з успіхом презентуються на тематичних освітянських виставках обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Група авторiв .Екологiчної абетки Приднiпров.я. та .Екологiчної абетки для дiтей.

З найкращими зразками видавничої продукції закладу можна ознайомитись за посиланням www.dneprunnat.dp.ua (розділ “Видавнича робота”).

Наша адреса:

49094, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Мандриківська, 80.

Тел./факс: (056) 720-90-60, (056) 720-90-61

e-mail: dneprunnat@ukr.net, сайт: www.dneprunnat.dp.ua

Поділитися