На околиці селища, чудом лишилася незабудована ділянка лісу | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


На околиці селища, чудом лишилася незабудована ділянка лісу

Директору еколого-натуралістичного
центру учнівської молоді
акад. Вербицькому В.В.

Шановний Володимире Валентиновичу!

До Вас звертаються мешканці селища Шевченка Подільського р-ну м. Києва.

Ми просимо на дати нам фахову допомогу (консультація, експертний висновок) щодо віку та стану «здоров’я» старих дубів та сосон, що знаходяться на території нашого селища.

На околиці селища, чудом лишилася незабудована ділянка лісу площею 0,9 га, на ній росте близько 90 дубів та сосон віком від 70 до 250-30 років. За попереднім генпланом забудови Києва ця ділянка на карті позначалася як зелена зона, а за документами – як «ділянка не розподілена у користування».

У 2007 році, коли тодішній мер міста Леонід Черновецький роздавав зелені зони міста у приватне користування, ця частина лісу була поділена на 10 ділянок і виділена певним особам у приватне користування і з того часу ці ділянки вже були кілька разів перепродані.

Ми, місцеві мешканці, помічаємо, що на старих деревах час від часу виникають нові пошкодження, чотири старі сосни всохли і Зеленбуд їх спиляв.

Два тижні тому на одній з ділянок (де найбільше дерев, близько 30-ти) почалися будівельні роботи. Прораб будівництва повідомив нам, що він має довіреність на ці роботи від власника – Раду Поклітару (це відомий балетмейстер) і що він має вказівку максимально зберегти дерева. Проте, сусіди бачили, як робітники підкопували корені дерев і щось під них сипали, імовірно, селітру.

Просимо Вас сприяти проведенню фахової дендрологічної експертизи ділянки лісу, що знаходиться між вул. Золочівська і Косенка на селищі Шевченка. Ми вважаємо, що на ній є дерева, що заслуговують на статус пам’яток природи місцевого значення

Зі свого боку, ініціативна група мешканців надаватиме експертам посильну допомогу.
Просимо Вас також провести аналогічну експертизу на сусідній ділянці за адресою вул. Сошенка, 33. Ця ділянка площею 1,8 га знаходиться у оренді, на ній також є вікові дерева – дуби та сосни. Орендар – Національна спілка художників України, яка відзначилася тим, що намагалася віддати ці площі під незаконну забудову висотками відомому авантюристу Анатолію Войцехівському, який зараз знаходиться у розшуку за ряд незаконних забудов у місті. Місцева громада протягом останніх п’яти років боронить цю садибу від комерційних забудов.

Ми також перешкодили приватному будівництву у парку «Кінь грусть», там досі лежать рештки поваленого нами паркана.

Наша північна околиця входить (чи входила) до історичного ядра міста. Таких старих дерев немає на інших околицях Києва.

Ще приклад. На околиці нашого селища, біля садиби «Гемофонд», що навпроти садиби по Сошенка 33, знаходиться занедбана могила Івана Вінтера та його рідних, Вінтер був доктором медицини та лісничим Пуща Водицького лісництва з 1910 по 1917 р. Завдяки йому у прилеглій частині лісу ще подекуди ростуть екзотичні для нашої місцевості модрини, платани, тощо.

Ми шукали більше відомостей про д-ра Вінтера, але в Інтернеті нічого не знайшли.
З повагою
За дорученням ініціативної групи мешканців

Наталія Анатоліївна Бастун

Алла Петрівна Халіна

Додатки: посилання з відео та фотоматеріалами

https://www.facebook.com/groups/369714569755549/?ref=bookmarks
https://www.facebook.com/search/top/?q=%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B0

Поділитися