На околиці селища, чудом лишилася незабудована ділянка лісу | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


На околиці селища, чудом лишилася незабудована ділянка лісу

Директору еколого-натуралістичного
центру учнівської молоді
акад. Вербицькому В.В.

Шановний Володимире Валентиновичу!

До Вас звертаються мешканці селища Шевченка Подільського р-ну м. Києва.

Ми просимо на дати нам фахову допомогу (консультація, експертний висновок) щодо віку та стану «здоров’я» старих дубів та сосон, що знаходяться на території нашого селища.

На околиці селища, чудом лишилася незабудована ділянка лісу площею 0,9 га, на ній росте близько 90 дубів та сосон віком від 70 до 250-30 років. За попереднім генпланом забудови Києва ця ділянка на карті позначалася як зелена зона, а за документами – як «ділянка не розподілена у користування».

У 2007 році, коли тодішній мер міста Леонід Черновецький роздавав зелені зони міста у приватне користування, ця частина лісу була поділена на 10 ділянок і виділена певним особам у приватне користування і з того часу ці ділянки вже були кілька разів перепродані.

Ми, місцеві мешканці, помічаємо, що на старих деревах час від часу виникають нові пошкодження, чотири старі сосни всохли і Зеленбуд їх спиляв.

Два тижні тому на одній з ділянок (де найбільше дерев, близько 30-ти) почалися будівельні роботи. Прораб будівництва повідомив нам, що він має довіреність на ці роботи від власника – Раду Поклітару (це відомий балетмейстер) і що він має вказівку максимально зберегти дерева. Проте, сусіди бачили, як робітники підкопували корені дерев і щось під них сипали, імовірно, селітру.

Просимо Вас сприяти проведенню фахової дендрологічної експертизи ділянки лісу, що знаходиться між вул. Золочівська і Косенка на селищі Шевченка. Ми вважаємо, що на ній є дерева, що заслуговують на статус пам’яток природи місцевого значення

Зі свого боку, ініціативна група мешканців надаватиме експертам посильну допомогу.
Просимо Вас також провести аналогічну експертизу на сусідній ділянці за адресою вул. Сошенка, 33. Ця ділянка площею 1,8 га знаходиться у оренді, на ній також є вікові дерева – дуби та сосни. Орендар – Національна спілка художників України, яка відзначилася тим, що намагалася віддати ці площі під незаконну забудову висотками відомому авантюристу Анатолію Войцехівському, який зараз знаходиться у розшуку за ряд незаконних забудов у місті. Місцева громада протягом останніх п’яти років боронить цю садибу від комерційних забудов.

Ми також перешкодили приватному будівництву у парку «Кінь грусть», там досі лежать рештки поваленого нами паркана.

Наша північна околиця входить (чи входила) до історичного ядра міста. Таких старих дерев немає на інших околицях Києва.

Ще приклад. На околиці нашого селища, біля садиби «Гемофонд», що навпроти садиби по Сошенка 33, знаходиться занедбана могила Івана Вінтера та його рідних, Вінтер був доктором медицини та лісничим Пуща Водицького лісництва з 1910 по 1917 р. Завдяки йому у прилеглій частині лісу ще подекуди ростуть екзотичні для нашої місцевості модрини, платани, тощо.

Ми шукали більше відомостей про д-ра Вінтера, але в Інтернеті нічого не знайшли.
З повагою
За дорученням ініціативної групи мешканців

Наталія Анатоліївна Бастун

Алла Петрівна Халіна

Додатки: посилання з відео та фотоматеріалами

https://www.facebook.com/groups/369714569755549/?ref=bookmarks
https://www.facebook.com/search/top/?q=%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B0

Поділитися