Відділ аграрних досліджень та рослинництва | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Відділ аграрних досліджень та рослинництва

j

• Робота творчих учнівських об’єднань
Відділ координує роботу гуртків юних рослинників, овочівників, генетиків-селекціонерів, картоплярів, які працюють на польовій та овочевій сівозмінах навчально-дослідної земельної ділянки та в закритому грунті (на парниках, в теплиці).
• Виставки
Відділ традиційно проводить виставки „Щедрість рідної землі”, на яких представлені кращі сорти основних та малопоширених с/г культур (батат, чуфа, чайот, мамордика, сорго цукрове, бенінказа, бамія, квасоля-маш, тощо).
• Конкурси
Відділ бере активну участь у координації та проведенні Всеукраїнського конкурсу школярів та учнівської молоді „Мій рідний край – моя земля” за напрямом „Продуктивна праця і дослідницька робота в галузі сільського господарство”. Впродовж 2003-2007 рр. у конкурсі брали участь понад 10550 шкіл, 1800 учнівських виробничих бригад, гуртків юннатів.
• Акції
Проводить Всеукраїнську трудову акцію «Дослідницький марафон». Метою проведення поліпшення роботи шкіл і позашкільних навчальних закладів на навчально-дослідних ділянках, а також вивчення, узагальнення і пропаганди кращого досвіду роботи з дослідництва.
На базі відділу рослинництва та сільськогосподарського дослідництва проводяться семінари-практикуми для завідувачів НДЗД, керівників УВБ, вчителів біології, географії, за такою тематикою: „Методика дослідження ґрунту на НДЗД”, „Екологічний моніторинг в рослинництві”, „Організація дослідної роботи з біології на НДЗД в загальноосвітніх закладах”, „Вирощування екологічно чистої продукції рослинництва”, а також практичні заняття на курсах перепідготовки педагогічних працівників профільних позашкільних закладів. Тематика: «Організація дослідницької роботи на НДЗД в навчальних закладах», «Основи вирощування екологічно чистої продукції рослинництва».
Відділ працює над методичним забезпеченням роботи на навчально-дослідній земельній ділянці та удосконаленням її структури.

СТРУКТУРА
НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОГО
ЦЕНТРУ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Структура ділянок

Основними напрямами організаційно-методичної та навчально-дослідної діяльності відділу є:

 • розробка методичних рекомендацій, унаочнень, програм, направлених на удосконалення навчально-виховного процесу, вирішення проблем аграрної освіти та трудового виховання учнівської молоді;
 • сприяння розвитку дослідницької роботи учнів у загальноосвітніх та позашкільних навчально-виховних закладах України;
 • вивчення, узагальнення та пропаганда кращого досвіду роботи дитячих творчих об’єднань с/г профілю у школах та позашкільних закладах України;
 • забезпечення навчально-виховного процесу через різні форми еколого-натуралістичної діяльності учнівської молоді та студентів, враховуючи більш широке використання практичної діяльності на навчально-дослідній земельній ділянці;
 • реконструкція та збагачення колекційного фонду відділів навчально-дослідної земельної ділянки Центру.

Дослідницько – експериментальний напрям

Відділом впроваджувалась експериментальна програма екологічного землеробства, яка передбачає систему виробництва сільськогосподарської продукції, де забороняється або значною мірою обмежується використання синтетичних добрив, пестицидів, регуляторів росту.

Закладання досліду на НДЗД

Закладання досліду на НДЗД

Така система максимально базується на сівозмінах, використанні рослинних решток, гною та компостів, бобових рослин і рослинних добрив, органічних відходів виробництва, мінеральної сировини та на механічному обробітку ґрунтів і біологічних засобах боротьби із шкідниками для підвищення родючості й покращання структури ґрунтів, забезпечення повноцінного живлення рослин.

Закладення досліду в теплиці НЕНЦ

Закладення досліду в теплиці НЕНЦ

На НДЗД НЕНЦ завдяки співпраці з „Клубом органічного землеробства” в 2011 році впроваджувалась екологізована система землеробства. Закладені досліди з використанням сидеральних культур, суміжних посівів, плоскорізного обробітку ґрунту та біологічних засобів захисту рослин.

Проводяться фенологічні спостереження

Проводяться фенологічні спостереження.

Зокрема проводяться досліди по вивченню способів біологічного захисту капусти білоголової та помідора. Триває вивчення біопрепаратів: Тамір, Сияние, Байкал, Мікосан, ФітоДоктор, Колорадоцид та ін.

Дослідження ґрунтів

Дослідження ґрунтів

Гурток «Юні рослинники» провели дослід на тему: «Вивчення способів розмноження ремонтантних сортів суниці».

Учні досліджують дію добрив

Учні досліджують дію добрив

На основі вивчених особливостей росту і розвитку суниці в залежності від умов вегетаційного періоду, способів вирощування, сортових особливостей розроблено комплекс агротехнічних заходів, які дозволять в умовах південного Полісся України підвищити рівень урожайності цієї культури.

Збір врожаю жита на НДЗД

Збір врожаю жита на НДЗД

 

Відділ організовує та проводить всеукраїнські масові заходи:
Зліт учнівських виробничих бригад та Трудову зміну.

Учні презентують виставку досягнень
сільськогосподарського дослідництва юннатів-аграрників „Турбота юних тобі, Україно”
 Виставка

 

 Виставка Юннати проходять практикум  «Наукоємкі технології в аграрному секторі»  в Національному аграрному університеті.

 

Проведення практичних занять для вихованців Трудової зміни на базі НДЗД НЕНЦ.  Виставка

Практичні роботи

Навчальна колекція малопоширених рослин НДЗД НЕНЦ

1. Колекції овочевих культур (томати, перець, капуста, баклажан, батат).
2. Амарант – Amaranthus L
3. Болиголов плямистий – Conium maculatum L..
4. Борщівник Cосновського – Neracleum Sosnovsky Marden.
5. Батат іpomoea batataas
6. Бенінказа – Benincasa hispida
7. Вайда фарбувальна – Isatis tinctoria L.
8. Гізоп лікарський – Hyssopus officinalis L.
9. Головатень круглоголовий – Echinops sphaerocephalus.
10. Ехінацея пурпурова – Echinacea purpurea L.
11. Живокіст – Symphitum officinale L.
12. Цибуля слизун Allium nutans L.
13. Капуста брюссельська – Brassica gemmifera D. C.
14. Кмин звичайний – Carum carvi L.
15. Козлятник східний – Galega orientalis Lam..
16. Коріандр посівний – Coriandrum savitum L.
17. Котяча м’ята справжня (котовник) – Nepeta c.
18. Лафант анісовий – Lophanthus anisatus Benth.
19. Мак східний – Papaver orientalis L.
20. Маклея дрібноплода – Macleaya microcarpa L.
21. Мальва – Malva L.
22. Мангольд – Beta vulgaris L.
23. Мараловий корінь – Rhaponticum carthamoides (Willd)
24. Меліса лікарська – Melisa officinalis L.
25. Нут – Cicer arietinum L.
26. Ревінь – Rheum Rhapotica L..
27. Ромашка долмотська – Pyrethrum cinerariifolium Trev.
28. Рута запашна – Ruta graveolens L.
29. Синюха блакитна – Polemonium coeruleum L.
30. Сіда багаторічна – Sida hermaphrodita Rusdy.
31. Сільфія пронизанолиста – Silphium perfoliatum L.
32. Скорционера – Cynoglossum officinale L.
33. Спаржа – Asparagus officinallis L. sieboldii Mig..
34. Топінамбур (земляна груша) – Helianthus tuberosus L.
35. Фeнхель звичайний – Foeniculum vulgare L.
36. Фізаліс звичайний – Phizalis alkekengi L..
37. Цибуля батун – Allium fistulosum L.
38. Цибуля порей – Allium porrum L..
39. Цибуля шніт- – Allium rotundum L.

Поділитися


 • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d
 • mposlot
 • mariatogel
 • zara4d
 • pandoraslot