Комунальний заклад «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Комунальний заклад «Чернігівська обласна станція юних натуралістів»

Комунальний заклад «Чернігівська обласна станція юних натуралістів»

 

Трегубова Людмила Анатоліївна

Трегубова Людмила Анатоліївна

Тільки завдяки національному вихованню у дітей реалізуються природні задатки і формується національний характер та світогляд.
С. Русова

У 1934 році була створена Чернігівська обласна дитяча агробіостанція. Її перший директор Таточко Сергій Тимофійович. У 1952 році змінилася її назва – вона стає Чернігівською обласною станцією юних натуралістів.

З 2004 року колектив обласної станції очолює відмінник освіти України, лауреат щорічної обласної Премії ім. Софії Русової – Трегубова Людмила Анатоліївна.

Сьогодні комунальний заклад «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» – це багатопрофільний заклад позашкільної освіти, який об’єднує школярів та учнівську молодь віком від 8 до 18 років та створює умови для здобуття в позаурочний час додаткових знань з біології, хімії, природознавства, лісового та сільського господарств. Забезпечуються потреби дітей і у творчій самореалізації.

В структурі закладу 3 відділи: методичний, організаційно-масовий, біологічний.

Навчально-виховний процес у закладі забезпечує 38 педагогічних працівників, в тому числі заступник директора з навчально-виховної роботи, заступник директора з методичної роботи, 3 завідуючих відділами, 4 методисти, 29 керівників гуртків, з них 2 працівники ОБЛСЮН мають учену ступінь кандидата біологічних наук, 5 – нагороджені знаком «Відмінник освіти України»; 2 – знаком «Софія Русова» і 2- обласною премією імені Софії Русової, 5 – Почесними грамотами Міністерства освіти і науки.

Маємо гарну матеріально-технічну базу, що забезпечує належні умови для здійснення навчально-виховної та методичної роботи. Навчальні кабінети оснащені сучасними комп’ютерами.

До послуг вихованців є кабінети біології, лісівництва, квітникарства, флористики, фітовітальня «Медунка», кімната-музей економного та бережливого ставлення до хліба, куточок живої природи.

Для організації науково-дослідницької роботи є навчально-дослідна земельна ділянка.

На станції працює 60 гуртки більше 30 профілів, чотири клуби, секція натуралістів-телеведучих «Паросток». в яких навчається понад 1000 учнів.

Організована робота гуртків і на базі інтернатних закладів області.

Станція виступає як обласний координаційно-методичний центр з питань еколого-натуралістичної, природоохоронної, дослідницької роботи з школярами та учнівською молоддю.

В структурі методичного відділу працює мобільна консалтингова служба, основними напрямками роботи якої є консультаційні дні в районах та містах, виїзди у навчальні заклади області, інтернет-консультації, виступи на телебаченні та радіо, друк в засобах масової інформації.

ОБЛСЮН надає методичну допомогу освітнім закладам, вчителям, школярам та учнівській молоді області щодо участі у Міжнародних, Всеукраїнських та обласних еколого-натуралістичних конкурсах, науково-освітніх програмах, операціях, акціях.

Для школярів, учнівської молоді, студентів, батьків, вчителів, населення міста та області проводяться тематичні екскурсії.

На станції працюють школи юного аранжувальника та юного акваріуміста, де школярі, студенти, вчителі вивчають елементи фітодизайну та набувають практичних умінь і навичок з акваріумістики.

В організації масових еколого-натуралістичних заходів тісно співпрацюємо з відділами та управліннями освіти.
Учнівська молодь області залучається до практичної природоохоронної роботи, екологічної діяльності зі збереженням навколишнього середовища через участь у природоохоронних, суспільно корисних, соціально значущих екологічних акціях, екологічних операціях.

Щороку на станції проводяться натуралістичні свята.

Юннати залучаються до участі у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних масових еколого-натуралістичних заходах з учнівською та студентською молоддю.

Задоволення освітніх потреб вихованців у комунальному закладі «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» відбувається і шляхом залучення до науково-дослідної, пошукової діяльності, дає можливість поширення наукових знань та їх перетворення в інструмент творчого освоєння світу.

Екологічному та трудовому вихованню молоді значно сприяє співпраця станції з Чернігівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації, громадськими організаціями, науковцями інституту сільськогосподарської мікробіології Української Академії Аграрних Наук, Чернігівської філії державної установи «Інститут охорони грунтів України».

Заклад співпрацює безпосередньо з Гомельським обласним еколого-біологічним центром дітей і молоді. Проводяться екологічні турніри в режимі онлайн, спільні природоохоронні акції, конкурси.

З 2014 року Чернігівській обласній станції юних натуралістів надано статус експериментального позашкільного навчального закладу всеукраїнського рівня (наказ МОНУ від 11.08.2014 № 923).

Особливістю роботи КЗ «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» в нових умовах та відповідно до ключових вимог «Нової української школи» є вивчення, активне впровадження в практику роботи інноваційних педагогічних технологій, що робить заклад конкурентоспроможним на ринку освітніх послуг.

Оскільки Нова школа має намір стати «школою компетентностей», яка буде враховувати індивідуальні здібності кожної дитини, навчання у комунальному закладі «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» орієнтується на засвоєння величезної суми знань, освоєння та формування компетентностей біологічного та сільськогосподарського напрямів позашкільної освіти.

Значну увагу педагогічний колектив станції приділяє формуванню національної свідомості вихованців, учнів, слухачів.

Ми не просто відкриті для співпраці, готові надати методичну і практичну допомогу вчителю, керівнику гуртків, закладу, району де потребують цієї допомоги.

Поштова адреса: вул. Франка, 2а, м.Чернігів, 14021,
тел. +380-462-644-740,
e-mail: oblsuncn@ukr.net

Поділитися


 • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d
 • mposlot