Херсонський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді | Національний еколого-натуралістичний центр 21-23 листопада - Тренінг "Моніторингові дослідження стану грунтів" *** 1-3 грудня - Збір ліги тренерів з національно-патріотичного виховання в рамках ІІІ Форуму українських патріотичних справ “Ми - Українці”


Херсонський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Херсонський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Думай глобально, дій локально!

 

Херсонський обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді створений на базі реорганізованої Херсонської обласної станції юних натуралістів (рішення ХХ сесії двадцять п’ятого скликання від 25.10.2010 орку № 445 обласної Ради)

Для надання методичної допомоги шкільним гурткам, клубам, Палацам піонерів, хатам колгоспних дітей виконавчий комітет Херсонської обласної Ради народних депутатів 8 червня 1945 року прийняв рішення про організацію в м. Херсоні обласної дитячої технічної та сільськогосподарської станції при обласному відділі освіти.

4-5 липня 1951 року в області пройшов перший зліт юних натуралістів, в якому брали участь 300 юннатів. 15 грудня 1954 року організовано роботу обласної станції юних натуралістів.

В червні 1956 року проведено огляд роботи навчально-дослідних земельних ділянок, на цей час діє 292 гуртки у школах та позашкільних закладах області.

У 70-х роках юннатівських рух на Херсонщині активізувався. Розпочали свою діяльність 546 юнсекцій, 2783 загони «зелених »патрулів, 78 сигнальних постів, 17 загонів по ерозії грунтів.

З 1985 по 1990 рік за ініціативою обласної станції юннатів при кінотеатрі «Шумен» було організовано кіноклуб «Природолюб». У січні 1995 року відкрито хіміко-біологічний відділ Херсонського відділення Малої академії наук України.

Розвитку обласної станції юннатів сприяли педагоги, директори: Лисанська Є.Я.,
Масенко М..І., Чернявська О.С., Пеньковська М.Т., Редкун К.Н., Бедніна А.П., Ухова О.П.

У 2001 році Херсонську обласну станцію юних натуралістів реорганізовано у Херсонський обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (ХОЦЕНТУМ).

У 2003 році директором закладу призначена Палічева Галина Віталіївна.

З 2004 року в обласні працює обласна координаційна рада з екологічної освіти і виховання, яка координує діяльність п’яти районних (Генічеської, Голопристанської, Білозерської, Новотроїцької, Нижньосірогозької) та двух міських станцій (Каховської та Новокаховської) юних натуралістів.

За підсумками державної атестації 2005 року Центр атестовано з відзнакою.

ХОЦЕНТУМ є ініціатором проведення в області природоохоронних конкурсів та акцій: «Допоможемо зимуючим птахам», «Букет замість ялинки», «Місячник екології», «Сім перлин Херсонщини», «Квіти – ветеранам Великої Вітчизняної війни». Для розкриття нахилів здібностей дітей крім гуртової форми роботи створено: ентомологічну та гідробіологічну школи, успішно працює польовий експедиційний практикум на базі Біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім.. Ф.Е. Фальц-Фейна, Чорноморського біосферного заповідника.

У 2006-2008 році колективом Центру реалізовано Міжнародний проект «Екологічна освіта дітей та юнацтва для сталого розвитку степового Причорномор’я» за фінансової підтримки Британського фонду «Довкілля для Європи».

Масово залучились учні області до виконання виховного проекту «Хліб-очима дітей».

У 2009 році редакцією часопису «Позакласний час» Центр нагороджено дипломом лауреата Всеукраїнського конкурсу-захисту педагогічних проектів організації змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді.

У цьому ж році Херсонський обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді у числі кращих профільних закладів України визнаний переможцем та нагороджений Дипломом Лауреата відкритого Рейтингу якості позашкільної освіти «Золота кагорта позашкільників».

Сьогодні в Херсонському обласному Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді діють два відділи: методичний (завідувач Мудрак Т.О.) та організаційно-масовий (завідувач Бачинська С.П.), працюють 15 педпрацівників, кожен з яких має вищу педагогічну освіту, 3 педагоги – Відмінники освіти України.

З 01 вересня 2010 року в закладі організовано роботу 37 дитячих еколого-натуралістичних об’єднань на базі загальноосвітніх закладів міста, школи-інтернату, якими охоплено 521 учень; в області працює 601 гурток еколого-натуралістичного спрямування (8284 дітей).

Стратегічна ідея розвитку Центру, як відкритої системи , готової до спілкування з усіма зацікавленими партнерами – прийняття нових педагогічних ідей та подальший розвиток проектної моделі діяльності закладу.

Творче кредо директора ХОЦЕНТум Палічевої Г.В.: «Центром освіти має бути дитина, її самоцінність, соціальна значущість»

ХЕРСОНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

ХЕРСОНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

e-mail: hocentum@rambler.ru, info@junnat.kherson.ua

Поділитися