Миколаївський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Миколаївський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

s

В 1931 році при міському Палаці піонерів було організовано обласну дитячу сільськогосподарську станцію та започатковано юннатівський рух на Миколаївщині. Першим її завідуючим був агроном за фахом Ф.С.Грозов який об’єднав вчителів природничих наук та школярів-природолюбів. Вони організували роботу 3 гуртків: ботаніків, рослинників, зоологів. На той час станція мала дві кімнати та ділянку землі в районі цегельного заводу площею 5,5 га.. Важливим фактором активізації позашкільної освіти був 1-й Всеукраїнський зліт юних натуралістів, який проходив в с.м.т Снігурівка Миколаївської області.

З 1935 по 1938 роки в школах області активно проводиться навчально-дослідна робота в гуртках з питань ботаніки, зоології, тваринництва та сільськогосподарського виробництва.

В 1339-1940 роках юннати Миколаївщини демонстрували свої досягнення на Всесоюзній сільськогосподарській виставці у м. Москві.

В 1941-1945 роках станція зупинила свою діяльність. Після війни вона знову відновила роботу на новому місці – на вулиці 3-й Слобідській, 55 у приміщенні семирічної школи №3. В будинку цієї школи станція юних натуралістів займала три кімнати і мала ділянку площею 0,16 га.

В 1958 році обласній станції було виділено земельну ділянку площею 10 га на території колишньої сільськогосподарської виставки з павільйоном, який у 1960 році був переобладнаний під учбові приміщення . В цьому закладі, за адресою Київське шосе (зараз Проспект Героїв Сталінграду,1), обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді знаходиться і нині.

В 1993 році Миколаївську обласну станцію юних натуралістів перейменовано в Миколаївський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

Директор обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Троїцька Таїсія Броніславівна

Директор обласного
еколого-натуралістичного центру
учнівської молоді
Троїцька Таїсія Броніславівна

В червні 2000 року директором обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді призначена Троїцька Таїсія Броніславівна, яка на даній посаді працює до цього часу.

Сьогодні в Миколаївському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді працюють 22 педагогічних працівників з яких 21 мають вищу педагогічну освіту, 9 – Відмінники освіти України, 15 – нагороджені Почесною Грамотою Міністерства освіти і науки України, 1-нагрудним Знаком  «Софія Русова».

Крім того педагогічний колектив Центру неодноразово був нагороджений Почесними грамотами, Дипломами та Подяками за плідну, творчу працю та успіхи у вихованні підростаючого покоління.

Забезпечують ефективну діяльність Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді заступник директора з навчально-виховної роботи – Корнієнко В.Ф., заступник директора з науково-методичної роботи – Попова І.О., заступник директора з адміністративно-господарської частини – Серафімова О.П., завідуючий відділом квітництва, керівник гуртка-методист – Топалова Т.М., завідуючий методичним відділом – Ніконов С.Б., завідуючий організаційно-масовим відділом Коваль І.В., завідуючий навчально-дослідною земельною ділянкою – Волик С.С., завідуючий живим куточком – Вороніна Н.М,, методисти, психолог – Ритенко О.В.

Центр координує діяльність Миколаївської, Первомайської міських станцій юних натуралістів, Новоодеської райСЮН та натуралістичних відділів комплексних позашкільних закладів області.

З 1 вересня 2017 року в закладі організовано діяльність 67 дитячих еколого-натуралістичних об’єднань, якими охоплено 985 вихованців. Творчі учнівські об’єднання працюють за 28 напрямками на базі дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів та натуралістичних відділів комплексних позашкільних закладів області.

На сьогоднішній день педагогічний колектив Обласного еколого -натуралістичного центру учнівської молоді під керівництвом директора Троїцької Таїсії Броніславівни продовжує працювати над модернізацією змісту біолого-екологічної освіти, в пошуках оптимальних моделей інноваційних технологій в сільському господарстві, а також вирішує важливі завдання освітньої і соціальної політики щодо самореалізації дитини у суспільстві і формування її як громадянина і патріота України.

Педагогічний колектив працює і над проблемною темою «Позашкільний еколого-натуралістичний заклад як інститут соціалізації особистості».Методична служба  Центру здійснює постійний пошук  і впровадження в навчально-виховний процес новаторських технологій, удосконалює форми і методи еколого-натуралістичної роботи. Щороку проводяться пленери, координаційно-методичні ради, семінари-практикуми, методоб’єднання, творчі звіти, відкриті заняття гуртків, методичні ринги, проблемні столи, методичні аукціони, веб-семінари, браунбеги, виїзні семінари, конкурси «Я-педагог позашкільник», конкурси педагогічної майстерності тощо. Вивчається і розповсюджується передовий педагогічний досвід серед педагогів області («Шляхи і форми взаємодії Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді з позашкільними закладами області», «Сучасне програмно-методичне забезпечення навчально-виховного процесу Станції юних натуралістів міста Миколаєва» тощо).

Центр здійснює організаційно-методичну роботу по підготовці та проведенню таких обласних заходів: дитячі форуми «Усе в твоїх руках», обласні фестивалі «Хай на весь світ колоситься українська паляниця», юнацький фестиваль «Дотик природи», конкурси, акції, виставки, зльоти. Педагоги і вихованці – активні учасники Всеукраїнських і Міжнародних масових заходів (Всеукраїнський конкурс «Земля наш спільний дім», Всеукраїнський зліт учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів», Всеукраїнський фестиваль «Україна-сад» тощо). Педагогічний колектив Центру брав участь у Відкритому рейтинзі  «Золота когорта позашкільників», у семінарі-практикумі для директорів еколого-натуралістичних закладів «Світ творчості». Директор Троїцька Таїсія Броніславівна є членом  Американського ірисового товариства.

Відбулися зміни в області дослідницьких робіт. Щорічно друкуються науково-дослідницькі роботи учнів. Центром напрацьований досвід роботи з обдарованою молоддю, яка неодноразово є переможцями олімпіад, конкурсів-захистів МАН обласного і всеукраїнського етапу, учасниками  різноманітних акцій, конференцій, зльотів,  експедицій. Налагоджена тісна співпраця з вищими навчальними закладами міста Миколаєва (проведення майстер-класів, консультацій,, семінарів-практикумів, конкурсів екологічних проектів).

Методичною службою Центру друкуються та безкоштовно передаються в заклади освіти області змістовні навчальні посібники: «Методичні рекомендації щодо написання науково-дослідницької роботи  з секції «Валеологія», «Інтерактивні моделі та логіко-маніпулятивні ігри на заняттях», «Організація фахової атестації педагогічних працівників у позашкільному навчальному закладі», «Збірка тренінгових занять та вправ з екологічної психології», «Методика та проведення польових дослідів з овочевими та баштанними культурами при краплинному зрошенні», «Тематика та проведення дослідів з акваріумними рибами», «Розвиток творчого потенціалу дітей на заняттях гуртків», «Статистична обробка експериментальних даних», «Методика вегетативного розмноження багаторічних квітково-декоративних рослин» тощо.

Педагогічний колектив Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді спрямовує всі свої зусилля на досягнення єдиної мети – виховання дбайливих господарів Землі, громадянина України, здатного нести відповідальність за теперішнє і майбутнє людей та всього живого на землі, а також прагне сформувати  для підростаючого покоління такий освітній простір, у якому кожна дитина зможе знайти своє місце  та реалізувати свій творчий потенціал.

Адреса:
54025 м. Миколаїв
пр-т Героїв України, 1

Телефони:
тел. 0(512)37-61-63
факс 0(512)43-02-76

http://mkoencum.pp.ua/

e-mail: mkoencum@ukr.net

 

Поділитися


  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet