Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови, вона здавна була покровителькою козаків. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити. Важко переоцінити і те, що зараз відбувається на Україні, а саме подвиги наших українських солдат, воїнів, чоловіків, які на даний момент захищають суверенність та незалежність Батьківщини. Саме тому це свято таке важливе та актуальне сьогодні.
13 жовтня 2016 року у приміщенні комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради відбувся захід для юннатів «Козацькому роду нема переводу».
В рамках заходу вихованці переглянули відеокліп про історію українського козацтва, декламували вірші, інсценували гуморески. Також з дітьми були проведені рухливі ігри: «Скакуни», “Гопак” (Битва «на грудки»), «Перетягування канату». Особливий інтерес у дітей викликала гра “Заплети косу”.
Неочікуваним приємним подарунком для всіх дітей та гостей заходу була справжня каша-куліш з димком.
Зі святом вихованців привітали гості Сухокобилін Віктор Вікторович, депутат Корабельної районної у місті Херсоні ради та Братан Віктор.