Канікули із задоволенням | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Канікули із задоволенням

От і закінчились осінні канікули в загальноосвітніх школах області. Діти відпочили: де хто на вулиці, де хто вдома, сидячі в гаджетах, а наші діти – гуртківці, Юні натуралісти, кожен день тижня отримували не тільки позитивні емоції, а й всебічні знання.

Так, вихованці гуртка «Юні друзі природи» (керівник Лукіна Світлана Валеріївна) комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради 31 жовтня провели зустріч з представниками національного природного парку «Нижньодніпровський», присвячену Міжнародному дню Чорного моря. Захід «На хвилях Чорного моря» відбувся за підтримки завідувача Центру екологічної інформації Херсонської обласної наукової універсальної бібліотеки ім.О. Гончара – Климентенко А.С.  В ході цього заходу діти дізналися багато нового про мешканців Чорного моря. Вони задавали багато питань, ділилися враженнями. Зацікавленість викликала інформація про шкідливість целофанових пакетів для морських мешканців.

Зима – складна пора року для наших пернатих друзів. Головна небезпека для птахів взимку є відсутність корму. Вихованці гуртка «Тварини в нашому житті», під керівницьтвом Валікової О.В., виготовили на занятті медові палички, які потім розвішали на деревах в садочку Центра. Головним завдання гуртка є допомога тваринам. Медові палички будуть чудовими ласощами не тільки для диких птахів, а й для домашніх улюбленців – хвилястих папуг, корел та нерозлучників. Виготовити їх дуже легко. Потрібно лише бажання!

Наступного дня Президентом дитячого учнівського екологічного парламенту Центру Величко Наталією та керівником гуртка Коваленко І.В. проведено заняття за темою «Не паліть листя». Юні натуралісти говорили про роль листя для зелених насаджень, його естетичне значення та його утилізацію. Одним із запропонованих способів утилізації є компостування. Цей спосіб утилізації зацікавив тому, що на території нашого закладу є дендропарк і в осінній період збирається велика кількість опалого листя.  З гордістю можемо сказати – ми учасники всеукраїнського руху Компостування відходів.  Після завершення інформаційної частини, діти охоче подивилися мультфільм «Ozi Ozoni» та за допомогою кольорових олівців створили рекламні міні-буклетики про шкідливість спалювання листя й важливість правильного компостування відходів.

Сподіваємось, що з часом зміниться свідомість наших громадян і наше чарівне місто Херсон скоро стане лідером чистоти та порядку.

Протягом всього тижня працював фітобар «Калинка». Гуртківці самі збирали лікарські трави, калину, і за допомогою керівника Пирожок Т.А. розробляли цілющі напої, ще й і пригощали всіх дітей та дорослих.

Шкільні канікули – час довгоочікуваного відпочинку для будь-якого учня. І першокласники, і майбутні випускники підраховують дні до початку канікул буквально з перших днів навчального року. Адже канікули – це не просто дні, вільні від навчання, але ще й час, наповнений іграми, спілкуванням з однолітками, поїздками на відпочинок з сім’єю. І ми дуже сподіваємося, що всім нашим колективом надали дітям самі гарні емоції, знання і досвід.

Директор КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР                          Ельвіра Вітренко

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар