Всесвітній день водно-болотних угідь | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** запрошуємо молодь до участі у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «Крок до знань» 2021/2022 навчального року *** до 15 грудня 2021 року триває відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» 2021/2022 навчального року (заочно) *** до 15 грудня 2021 року триває Відкритий рейтинг якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» (заочно) *** 15 грудня 2021 року - Узагальнення передового педагогічного досвіду закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю у 2021 р. *** 16-17 грудня 2021 року - Всеукраїнський зліт юних орнітологів


Всесвітній день водно-болотних угідь

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь. Ця подія покликана привернути увагу громадськості і урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання стійкого розвитку нашої планети.

Конвенція про водно-болотні угіддя (Convention on Wetlands) вперше була підписана 2 лютого 1971 в місті Рамсаре (Іран) і з тих пір носить назву Рамсарської конвенції (Ramsar Convention). День її підписання в 1997 р. був оголошений Всесвітнім днем водно-болотних угідь.

Мета Рамсарської конвенції — збереження місць проживання водоплавних птахів в усьому світі.

У 2018 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст».

Основною ідеєю цього лозунгу є підкреслення важливості систем водно-болотних угідь для підтримки здорового та екологічно безпечного навколишнього природного середовища в містах та населених пунктах.

Керівники гуртків у закладах області проводили різноманітні заходи спрямовані на збереження водно-болотних угідь:

  • інформаційні години для вихованців гуртків середнього та старшого віку «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього», «Антропогенна деградація гігроморфних біоценозів і проблеми їх раціонального використання»;
  • у шкільних бібліотеках організовані тематичні усні журнали «Збереження водно-болотних угідь – запорука життя на землі»;
  • для молодшого шкільного віку проводились вікторини, віртуальні подорожі: «Пізнаємо водно-болотні угіддя України», «Водно-болотні угіддя: флора і фауна».

В рамках проведення Всесвітнього дня водно-болотних угідь вихованці гуртка «Дивосвіт» центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ» Новоукраїнської міської ради провели екологічну акцію «Ніхто крім нас». В ході акції гуртківці опрацювали додаткову літературу, інформацію з інтернет-ресурсів та дізнались багато цікавого про річкових раків. Саме юннати запропонували закупити живих раків, а потім випустити їх у річку Чорний Ташлик, яка протікає у їхньому місті. І насамкінець, задоволені, трохи втомлені але щасливі, юннати охоче посмакували запашним трав’яним чаєм.

Вихованці гуртка «Юні охоронці природи» комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», що працює на базі Плетеноташлицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маловисківської районної ради, підготували проект «Водойми Плетеного Ташлика», який презентували на районному семінарі-практикумі вчителів «Краєзнавча позакласна робота – завершальний етап формування географічних знань у школярів». Гуртківці показали учасникам семінару, як вони використовують свої знання та отримані результати своєї діяльності на заняттях гуртка. Під час виховної години Панченко Владислав, Махно Вікторія, Бурлуцька Дарія познайомили своїх однолітків з дослідницькими роботами: «Екологічні проблеми малих рік Кіровоградщини», «Річка Піщанка». Бурлацька Дар’я результати своєї роботи до Дня водно-болотних угідь висвітлила в статті «Великі проблеми малих рік» районної газети «Маловисківські вісті».

Вихованці гуртків «Юні охоронці природи» та «Обрій» представили виступ екологічної бригади «Без води Землі не жити», де і познайомили усіх присутніх з історією та метою виникнення Всесвітнього дня водно-болотних угідь та значенням води для нашої планети. До цього дня гуртківці «Юні охоронці природи» виготовили інформаційні листівки, а з деревних зрубів сувенірні магніти «Ботатанічний заказник місцевого значення Плетений Ташлик», які розповсюдили серед населення.

Вихованці гуртка «Юні садівники» та «Природа рідного краю» комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» взяли участь у заходах присвячених Дню водно-болотних угідь. Керівники гуртків провели інформаційні години, тематичні бесіди, екологічні ігри, виставки: «Скарби боліт», «Хто мешкає в болоті», «Перейти через болото», «Чи все ми знаємо про воду?», «Лікарські рослини водних угідь», «Дивовижний світ болота», «Тварини Червоної книги», «Озера мого міста». Крім того, гуртківці середньої ланки презентували творчі проекти «Збережемо болота України, як унікальну екосистему», «Екологічна стежка Парк Перемоги». Вихованці готували буклети, листівки, малюнки, які разом перетворили на тематичний плакат соціальної реклами «Водні ресурси України».

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар