Науково-популярне видання натуралістів «Ліси Хмельниччини» визнане книгою 2017 року | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Науково-популярне видання натуралістів «Ліси Хмельниччини» визнане книгою 2017 року

17 квітня 2018 року під час ХII Обласного Форуму «Книжкова весна на Хмельниччині», приуроченого до Всесвітнього дня книги і авторського права, у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці було оголошено книгу «Ліси Хмельниччини» (видавництво – ТзОВ «Поліграфіст») кращою книгою Хмельниччини в 2017 році в номінації довідкової літератури та нагороджено Дипломом обласного читацького рейтингу її авторів – журналіста Олексія Олександровича Тимощука та педагогів Миколу Андрійовича Зведенюка і Василя Васильовича Климчука.

Форум проводився за підсумками обласного читацького рейтингу «Краща книга Хмельниччини – 2017 року», що визначався кількістю запитів книги читачами в бібліотеках області. «Ліси Хмельниччини» (3000 екз.), яку натуралістам вдалось випустити у світ завдяки підтримці лісівників області, поповнили скарбничку навчальних, науково-популярних і довідкових видань природничо-краєзнавчого змісту Хмельницького ОЕНЦУМ для учнівської та студентської молоді краю, які згідно підсумків обласних читацьких рейтингів визнавались найбільш популярними книгами року у попередні роки в т. ч. «Річки Хмельниччини» (2000 екз.), «Історія міст і сіл Хмельниччини» (1500 екз.), «Хмельниччина» (5500 екз.).

Усі рейтингові книги та інша навчальна й методична література, яку хмельницькі натуралісти творили разом з місцевими і столичними науковцями, багатотисячними тиражами друкувались у ТзОВ «Поліграфіст» та були безоплатно передані для закладів загальної середньої і позашкільної освіти області та поповнили  фонди шкільних і громадських бібліотек (більш детально цю літературу в оцифрованому форматі див. у електронних бібліотеках Національного ЕНЦУМ за посиланням: https://nenc.gov.ua/?page_id=1083  та Хмельницького ОЕНЦУМ за посиланням: http://hoencum.km.ua/?page_id=5.

Книжкова весна на Хмельниччині продовжується і об’єднує багато однодумців та усіх тих, хто творить, шанує й розвиває друковане слово, популяризує його, доносить до юних і дорослих жителів Хмельниччини його кращі зразки. А педагоги-натуралісти Хмельницького ОЕНЦУМ спільно з науковцями Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка та Хмельницького національного університету і друкарями ТзОВ «Поліграфіст» готують видання навчальних посібників «Флора Хмельниччини» та «Екологічна абетка», які до 1 вересня нового навчального року безоплатно отримає кожен заклад освіти Хмельницької області.

 

Олена Зотова,

методист Хмельницького ОЕНЦУМ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар